עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  לעשות מישהו שמח

  18 תגובות   יום רביעי, 13/5/15, 16:28

  השבוע הראשון של חודש מאי מוקדש בקנדה למלחמה בדיכאון ושאר מחלות הנפש שמקשות את החיים על חלק מתושבי ארץ המייפל. אז נכון שרק לאחרונה כתבתי כאן שקנדה היא אחת מחמש המדינות הכי שמחות בעולם, אבל מסתבר שרק עובר שבוע ומגיעות ידיעות חדשות במהדורות שמספרות לנו שאחד מכל שלושה קנדים נמצא בסיכון גבוה לחלות או ללקות בנפשו. כנראה שבכל זאת לא קל, אפילו שמזג האוויר מתחיל לחייך אלינו יותר ויותר מדי יום ביומו. על פי הסקר שערכה רשת גלובל, לא פחות מ 18 אחוזים מהאזרחים בקנדה צורכים תרופות כדי להתמודד עם לחצי החיים המודרנים. כנראה שלמרות הכל, החיים הם לא עסק פשוט, גם במדינת שפע מודרנית. 15 אחוז סיפרו שהם עברו שבוע שלם שבו חשו מיואשים וחסרי תקווה לגבי עתידם. 12 אחוזים החמיצו אירוע חברתי או משפחתי בשל מצוקה נפשית, 11 אחוזים ויתרו על עבודה או לימודים בשל סיבות דומות. 

  http://globalnews.ca/news/1968323/one-third-of-canadians-at-high-risk-for-mental-health-concerns-poll/

  41 אחוז מאלו שנחשבו בסיכון גבוה, סיפרו שהם סובלים בשקט, מבלי לספר לאף אחד. מישהו צריך לדאוג לאנשים האלו, מישהו צריך לנסות לשמח אותם.

   

  **

  וכך מגיע לו שבוע בריאות הנפש הלאומית והעיתונים ומהדורות החדשות מציינים את העניין בתוך רצף החדשות השוטף, וכולם ממשיכים כרגיל במירוץ החיים, רק כדי לחזור הביתה מהעבודה ולגלות כי בעיירה צ'יליוואק, בערך שעה נהיגה דרום – מזרח מוונקובר, איזה איש משפחה אחד, כתב פוסט בפייסבוק על כך שהרגע הוא רצח את אישתו, ביתו ואחותו, "עכשיו המשפחה שלי חופשיה מכאב וחיה בגן העדן" כתב רנדי ג'נזן בפוסט שלו שהחריד את המדינה. ג'נזן סיפר לחברי הפייסבוק שלו איך הלב שלו נשבר מלראות את הבת שלו סובלת ממיגרנות מאז בית הספר היסודי, איך המיגרנות גרמו לה דיכאון שגרם לה להפסיד את בית הספר ואחר כך שנתיים מהאוניברסיטה בזמן שהיא מקיאה בחדר החירום של בית החולים. לכן, לקח רנדי רובה וירה לבת שלו בראש, אחר כך הוא הרג את אישתו "כי אף אמא לא צריכה לקבור את התינוק שלה" ואחרי יום הוא קפץ לאחותו, שלי, והרג גם אותה "כדי שלא תצטרך לחיות עם הבושה". אחרי פירסום הפוסט ברשת החברתית הפעיל רנדי שתי פצצות מאולתרות בבית המשפחה שגרמו לשריפת הבית ולמותו שלו. הקהילה ההמומה מתאבלת.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/randy-janzen-facebook-post-an-apparent-confession-of-killing-wife-daughter-sister-1.3066803  

   

  **

  כמובן שצפוי לקבל טרגדיות כאלה בשוליה של כל חברה, חזקה ככל שתהייה. הסיפור של ג'נזן החזיק כמה ימים במהדורת החדשות אבל החדשות הפוליטיות הגדולות דחקו אותו לשוליים. בשבוע שעבר יצא ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, לביקור חשאי אצל הכוחות הקנדים הלוחמים נגד דאעש בצפון עיראק. הרפר מנסה למצב את עצמו על המפה הגלובלית בתור מנהיג של מעצמה שמעצבת מדיניות עולמית, רק לפעמים יוצא ממנו הקנדי האותנטי שהוא, כמו בתקרית החביבה בעיראק בה פירסמה לישכת העיתונות שלו תמונות למדיה אשר חשפו את פניהם של שני קצינים בכירים בכוחות המיוחדים של קנדה. מבלי להתכוון מצא את עצמו הרפר עובר על חוקי ביטחון השדה של הצבא שלו עצמו. לישכת העיתונות של ראש הממשלה התנצלה בפני הציבור על התקרית, את האופוזיציה הוא שימח.

  http://www.theglobeandmail.com/news/politics/pmo-yanks-promotional-videos-of-soldiers-in-iraq-kuwait/article24252442/

   

  **

  אבל בעוד הרפר עושה פוזות למצלמה עם חיילים, חטפה המפלגה השמרנית שלו את המהלומה החזקה ביותר שלה מזה 44 שנה, ועוד בפרובינצית אלברטה, המגרש הביתי של סטיבן הרפר. בבחירות המקומיות שנערכו באלברטה בשבוע שעבר זכתה מפלגת הדמוקרטים החדשים (שזה במונחים ישראלים משהו כמו מפ"ם ההיסטורית) בניצחון מוחץ אחרי 44 שנות שילטון של מפלגת השמרנים המתקדמים!! 44 שנים!!. זהו הניצחון הראשון בהיסטוריה של המפלגה הסוציאל דמוקרטית בפרובינציה הכי שמרנית ולאומנית במדינה. איזו שמחה היסטרית רצה שם, הייתם צריכים לראות. אדריכלית הניצחון היא הפוליטיקאית הטריה רייצ'ל נוטלי שתושבע השבוע לתפקיד ראש ממשלת אלברטה. הניצחון הכתום שלה הושג בעיקר בזכות הכוח הנשי של מפלגת ה NDP ש 45 אחוז מבוחריה הן נשים, שהכניסו 24 נשים חדשות לפרלמנט הפרובינציונלי, והורידו גם את רף הגיל בכמעט עשר שנים, כולל סטודנט למחשבים בן 20 מדרום אדמונטון שהפך בין לילה לחבר פרלמנט. כמובן שתאגידי הנפט הגדולים של אלברטה הביעו "דאגה חמורה" מהניצחון של נוטלי שחלק מהבטחות הקמפיין שלה היו להעלות את מס התאגידים מ 10 אחוז ל 12 אחוז, וכמו כן להגדיל את חלקם של תושבי הפרובינציה בחלוקת רווחי הנפט והגז. לא פלא שהטייקונים נכנסו ללחץ, חלק אפילו מאיימים להעביר את מטה החברות שלהם לבריטיש קולומביה. זה ישמח את גובי המיסים שלנו.

  http://www.cbc.ca/news/elections/alberta-votes/rachel-notley-alberta-premier-designate-says-new-government-reflects-diversity-1.3067618  

   

  **

  הבעיה שבוונקובר – בריטיש קולומביה – בדיוק מתחילה תנועה ציבורית חזקה נגד בעלות זרה על נדל"ן מקומי. בחמש או שש השנים האחרונות וונקובר נשטפת בהון שמגיע בעיקר מסין והופך את החיים בעיר לבלתי אפשריים עבור התושבים המקומים. הנושא עלה לכותרות במהלך מערכת הבחירות המוניציפלית בשנה שעברה. כאשר האופוזיציה פירסמה בלוג שזכה לתהודה עולמית על כמות עצומה של בתים ריקים שעומדים בלב העיר שמפורסמת בחסרי הבית הרבים שלה. http://www.vancouversun.com/business/Empty+Vancouver+homes+receiving+global+attention+with+blog/10223503/story.html

  התושבים הזועמים דורשים שהעיריה תטיל מס של 15 – 20 אחוז בעלי בתים שאינם גרים בעיר. אחרי שהעירייה גילגלה את הכדור לעבר ממשלת הפרובינציה, צצה השבוע עצומה אלקטרונית שנועדה לאסוף חתימות של תושבים הקוראים לממשלה לעשות מעשה ולהציל את העיר שהופכת לבועת נדל"ן מסוכנת ממש לנגד עיניינו המשתאות. בסקר שנערך לאחרונה בעיר אמרו 52% מהתושבים שהם חוששים מאוד מההשלכות של בעלות זרה על הנדל"ן המקומי. אפילו שהממשלה אומרת שאין מה לעשות, היות וקנדה היא שוק חופשי הנשלט על ידי ביקוש והיצע. ההיסטוריה הוכיחה כי כאשר הציבור בקנדה רוצה משהו, הפוליטיקאים ינסו לספק אותו, אחרת הם עלולים לסיים כמו ממשלת השמרנים של אלברטה, מובטלים אחרי 44 שנה. http://www.vancouversun.com/opinion/columnists/Barbara+Yaffe+time+restrict+foreign+property+buyers/11028605/story.html  

   

  **

  בנתיים הקהילה היהודית הקטנה שלנו בוונקובר אירחה השבוע בפעם החמישית משלחת של 8 לוחמים ממחלקת השיקום של "בית הלוחם", המשלחת נחתה בעיר ביום רביעי והתארחה על ידי משפחות מבית הכנסת "טמפל שלום" שעורך את הביקורים הללו מזה עשר שנים. שמונת הלוחמים חולקו לבתי המשפחות, ובמהלך השבוע ביקרו בתיכון קינג דיוויד, בסניף הילל באוניברסיטה UBC, הם צפו בניצחון הביתי של הוויטקאפס על פילדלפיה, ביקרו בגרנוויל איילנד, סטנלי פארק, ובעיירת הסקי וויסטלר. בראש המשלחת עמד אל"מ במיל' איתן מטמון, איתו נפגשתי ביום א' במהלך סיור של המוזיאון היהודי העירוני באתרי מורשת קהילתיים. זו הייתה בהחלט הפתעה גדולה להיתקל בו דווקא כאן, מרחק 12 אלף קילומטר מעמק יזרעאל בו שנינו גדלנו, ואחרי שלא התראינו מאז ימי הסדיר, או אז, בן אחיו, בני, היה המפקד האחרון שלי בצבא. עולם קטן מאוד, אתם יודעים. אחרי שמונה ימים של פינוקים המשיכה משלחת בית הלוחם מוונקובר לחמישה ימים בקלגרי והרוקי'ס, אני יכול להבטיח לכם שהם ייצגו אתכם נאמנה, וכשיחזרו הביתה יהיה להם רק דברים טובים להגיד עלינו, כי הרי, קנדה CARE, אפילו שאתם לא ממש. העיקר ששימחנו אותם, מצווה גדולה.

   

  **

  שבועות מגיע ואיתו עוגות הגבינה ומסיבות הגלידה. פסטיבל הריקוד מציג "שבועות בקיבוץ" בחצר ה JCC ביום א' (17) החל מ 11 בבוקר. במקביל החל מ 12 בצהריים תוכלו להחליף ספרים בעברית בחינם בספרייה הקהילתית, וכמובן לא לשכוח להביא תרומות לפוד דרייב השנתי. תעשו מישהו שמח. לכבוד שבועות מביאים לכם בבית ישראל את פרופסור לילה קורווין ברמן, מאוניברסיטת טמפל, (22) שתספר על מנהגי יהדות צפון אמריקה. בכולל עושים לילה ללא שינה בברודווי ב 23 לחודש החל מעשר בלילה. למחרת בבוקר, א' (24) מסיבת גלידה מ 11 בבוקר בכולל. באותו הבוקר חב"ד-מזרח מארחים עם עוגות גבינה, פנקייק וגלידה, החל מעשר בביתם של שניאור ושייני (4310 פרייזר). ביום ג' ה 26 לחודש הקומדיה מאורגווי, "מר קפלן" בהקרנת בכורה ב JCC. תהנו מהחיים.

   

  **

  אז מה אנשים מוכנים לעשות כדי להיות שמחים, ובכן, יש הרבה אנשים שם בחוץ. הנה למשל הגרוש הניו יורקי הזה, מרק מילר, 62, שנכנס לסצינת הדייטינג האינטרנטית ב 1995 אחרי גירושין, והשנה פירסם את ספר הזיכרונות שלו "500 דייטים" המבוסס על הבלוג שלו בו הוא מתאר את הנסיון שלו למצוא אהבה חדשה באינטרנט. עד עכשיו היו לו 7 מערכות יחסים שזכו לציון "כמעט גן עדן". אבל הן נמשכו בין 4 שבועות ל 7 חודשים. זה הכל.

  http://news.nationalpost.com/life/unhappily-ever-after-dispatches-from-online-dating-hell-by-a-man-with-500-tales-of-love-lost  

  מילר עדיין מחפש, אולי התואר "סופר" יעזור לו במאמציו, או לפחות יביא לו קצת פרנסה. החיפוש של מילר נחשב לגיטימי לגמרי בארה"ב, גם הספר שלו. לעומתו, השחקנית הצעירה מטורנטו, ארין ווט'רספון, 24, מצאה דרך למטרות שלה באמצעות האינטרנט. לארין היפה לא מתחשק לבשל ארוחת ערב, לכן, כל ערב היא יוצאת עם גבר אחר במטרה לאכול ב 48 המסעדות הכי נחשבות בטורנטו. ארין מודה שאין לה שום עניין רומנטי עם הגברים שהיא נפגשת איתם, אבל אין לה שום בעיה מוסרית עם השיטה שלה, היא הצליחה להעליב מהגרים ("אני יוצאת איתם כי הם בודדים ויעשו הכל בשבילך") וגברים מכוערים ("זה ביזארי לצאת איתם, כי הם יודעים שאין להם סיכוי, אבל הם ישלמו על כל מה שתרצי רק כדי שתהיי מרוצה"). הבלוג שלה זכה לתגובות מעורבות, יש לא מעט נשים קנדיות שתומכות בה.

  https://ca.shine.yahoo.com/blogs/shine-on/toronto-woman-uses-men-expensive-meals-blogs-173421026.html  

  כנראה שגם מוסריות היא עניין של גיאוגרפיה, כי הרי הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות.

   

  **

  אז בבקשה, בלי הטפות מוסר, כי אני, כל מה שביקשתי הוא "לעשות מישהו/י שמח". זהו תפקידו המסורתי של האמן בחברה האנושית. לא צריך פוסט דוקטורט בשביל להבין את זה. אפשר לקפוץ לארכיון ולראות את אליל הטלוויזיה האמריקאית של שנות השישים, ג'ימי דורנט, זה הכל. שבוע טוב לכולכם, חברות וחברים, קרובים ורחוקים. תעשו מישהו שמח. תרגישו טוב. מבטיח לכם. https://www.youtube.com/watch?v=fznw-AGoENo

   

  * יוטיוב משדרגת את הטכנולוגיה שלה ולכן לא ניתן להטמיע קליפים בפלטפורמה של הקפה. שדרגו בחזרה. לא חבל

  דרג את התוכן:

   תגובות (18)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     25/5/15 01:48:
   תודה רבה בונבוניטה, אכן נושא חשוב ורגיש מאין כמוהו. שמח לראותך אצלי. חג שמח
     24/5/15 19:24:
   *אתה אצלי על 24* אהבתי, נושא חשוב העלית שמרבים להתעלם ממנו. הראשון.
     16/5/15 18:44:

   צטט: mazavharuach 2015-05-16 16:02:47

   הכנסת אותי לדיכאון. שנים שאני מדמיין איך כשיכלו כל הקצין אעבור לקנדה, שם ודאי כולם מאושרים יותר. ועכשיו, מה?

   מי שעבר את מלחמת הקיום הישראלי - קנדה בשבילו היא כמו עוגת גבינה עם תותי שדה. בחייך, אבל מי שכל החיים שלו גדל במעגל הזה של שלג, גשם, עננים, וחוזר חלילה, לפעמים זה מכביד על הנשמה. תבין אותם, לא כולם אכלו לוף קר מקופסאות בטירונות גבעתי.

     16/5/15 18:41:

   צטט: נערת ליווי 2015-05-16 09:08:51

   לגמרי לא משעמם לכם.

   והאמת גם לנו לא. אני לא אתחיל לחפור לך על דכאון ובטח לא לצרף עכשיו את שיר הדכאון האולטימטיבי שבאמת הייתה לו השפעה איומה בזמנו ולא רק כי הוא היה הונגרי, אבל לגבי הטיובה שכן שמת אתה. אני למשל מתה על הביצוע הזה. אז אני מרשה לעצמי לצרף אותה לכאן. אולי גם אתה תחבב אותה :)

   ברור שאני אחבב אותו, אני מת על המוח היצירתי שלך, אבל זה בסדר, את שירי הדיכאון שלכם תשאירי אצלכם. גם דיפרסיה היא עניין של גיאוגרפיה. :)

     16/5/15 18:38:

   צטט: באבא יאגה 2015-05-15 23:22:48

   נדמה לי, שאיזה "צוק איתן" , או "עמוד אש" עשויים לשפר שם את מצב הרוח, ראית אותנו, איזה אושר?! סתם...

   אנחנו צריכים להפסיד את גביע סטנלי בהוקי, ואז שורפים חצי עיר, וכולם מרגישים רע מאוד עם עצמם......

     16/5/15 16:02:
   הכנסת אותי לדיכאון. שנים שאני מדמיין איך כשיכלו כל הקצין אעבור לקנדה, שם ודאי כולם מאושרים יותר. ועכשיו, מה?
     16/5/15 09:08:

   לגמרי לא משעמם לכם.

   והאמת גם לנו לא. אני לא אתחיל לחפור לך על דכאון ובטח לא לצרף עכשיו את שיר הדכאון האולטימטיבי שבאמת הייתה לו השפעה איומה בזמנו ולא רק כי הוא היה הונגרי, אבל לגבי הטיובה שכן שמת אתה. אני למשל מתה על הביצוע הזה. אז אני מרשה לעצמי לצרף אותה לכאן. אולי גם אתה תחבב אותה :)

     15/5/15 23:22:
   נדמה לי, שאיזה "צוק איתן" , או "עמוד אש" עשויים לשפר שם את מצב הרוח, ראית אותנו, איזה אושר?! סתם...
     15/5/15 19:47:
   מקווה שאהבת, שטוטית, מדובר בהמנון של דור שלם שבת שלום :)
     15/5/15 00:44:
   קפצתי לטיוב לשמוע את דורנט. שבתשלום :)
     14/5/15 21:01:
   תודה רבה לך, מכבית, שמח לראותך איתנו שוב. אני מקווה שאת לא רומזת שאני בדרך לגהינ...:) סוף שבוע נעים :)
   תודה על הפוסט הגדוש כתמיד, ועל שפע הכוונות הטובות.
     14/5/15 17:13:
   וואו !! פייסצ'וק, את מכירה אותו?? שיר נהדר, הא!? קלאסיקה של כל הזמנים. שמח שאהבת. סוף שבוע רגוע גם לך.
     14/5/15 08:48:

   ממש לא צריך פוסט דוקטורט.

   (למרות שמותר)

   וג'ימי. או השיר הנהדר שהבאת. אפשר לצפות בו בגודל טבעי כאשר הוא שר חיוך

    

   ''

    

   תחילת סופ שבוע נהדר!!

     14/5/15 01:31:

   צטט: דוקטורלאה 2015-05-13 19:10:30

   קראתי בסקרנות רבה את נושא בריאות הנפש, בשעתו האמינו כי דווקא בתנאים נוחים תגדל התחלואה , לעומת זאת בימי משבר, מלחמה, רעב כללי וכדומה, נמצא פחות חולי נפש. בקשר לחג השבועות, גם אני חושבת שהוא חג מקסים. לא רק המאכלים, גם בגדי הלבן, הילדים בבתי הספר ועוד. שתהנה ככל האפשר!

    

   ד"ר לאה היקרה, מחלות נפש הם בעיקר לוקסוס כי בשעת מחסור ודחק - כמו מלחמה - הגוף עוסק בסיפוק הצרכים המיידים, הישרדות פרופר, שהם הבסיס של פרמידת הצרכים של מאסלוב. רק אחרי המלחמה, הגוף והנפש מתחילים לנסות ולטפל בפצעים ובצלקות של הנפש. חג שבועות שמח גם לך.  

     14/5/15 01:28:

   צטט: --()-- 2015-05-13 18:45:02

   שימחת קוראת אחת קטנה. כפיים. ולמה זה? בעיקר בגלל מסיבת הגלידה שלכם, שרק לדמיין אותה, עושה לי שמח וגם בגלל המפלגה ההיא עם הרוב הנשי והכי בגלל ה- 20% מס על בתים ריקים שגם כאן צריך אותו ביותר. נראה מי יממש ראשון. ת"א או וונקובר.

    

   מסיבת גלידה זה באמת אחלה, ויש כאלה שלוש באותו היום, ( ) היקרה, בהפרש של שעתיים, רק הלוואי והיו לנו כאן כמה גילדות ישראליות עם כל הטעמים והגיוונים והחידושים הבלתי נגמרים. נשים בפוליטיקה זה מאוד חשוב, וכן, אתם צריכים להכין עצומה, למרות שקשה לראות את שתי הממשלות עושות משהו נגד הכסף הזר הזה, שפוליטיקאים נורא אוהבים.

     13/5/15 19:10:
   קראתי בסקרנות רבה את נושא בריאות הנפש, בשעתו האמינו כי דווקא בתנאים נוחים תגדל התחלואה , לעומת זאת בימי משבר, מלחמה, רעב כללי וכדומה, נמצא פחות חולי נפש. בקשר לחג השבועות, גם אני חושבת שהוא חג מקסים. לא רק המאכלים, גם בגדי הלבן, הילדים בבתי הספר ועוד. שתהנה ככל האפשר!
     13/5/15 18:45:
   שימחת קוראת אחת קטנה. כפיים. ולמה זה? בעיקר בגלל מסיבת הגלידה שלכם, שרק לדמיין אותה, עושה לי שמח וגם בגלל המפלגה ההיא עם הרוב הנשי והכי בגלל ה- 20% מס על בתים ריקים שגם כאן צריך אותו ביותר. נראה מי יממש ראשון. ת"א או וונקובר.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין