עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  לתפוס את השועל

  10 תגובות   יום רביעי, 10/12/14, 21:18

  עכשיו אנחנו כבר עמוק בתוך המרק, סופה טרופית מכה את כל החוף המערבי ואנחנו חוטפים השבוע כמות של גשם שמקבילה למה שמקבלת אילת בשנה שלמה. לוונקובראים זה כמובן בקושי מזיז, ככה חיים כאן האנשים כבר שנים. האדם הוא חיה סתגלנית, בסוף מתרגלים להכל. לגשם, לחושך, למכות הקור היבשות. כמו ברחבי העולם המערבי, גם הוונקובראים מקדישים את דצמבר לסיכום השנה החולפת, עונת החגים עכשיו, כולם עושים שופינג, ומרימים כוסות לחיים, רק אצלכם, כמו תמיד, יורים קפצונים אחד על השני, כאילו אין מחר. אם מצליחים להתנתק מצינור החדשות הישראלי, החיים עוברים כאן בסוג של מעגל קבוע של שיגרה תועלתנית. בית-עבודה-ילדים-תרבות וחוזר חלילה. אבל אז מתעורר האזרח הגלובלי בבוקר השבת האחרונה של נובמבר, שבת אליה הוא מגיע באפיסת כוחותיו האחרונים, אחרי עוד חודש של טירוף מערכות, וריצות ללא הפסקה, והוא מגלה שג'יל רוזנברג, הישראלית – קנדית שהצטרה לכוחות הכורדים הלוחמים בגבול עירק – סוריה, היא, על פי מקורות בישראל שמצטטים מקורות בסוריה, נחטפה ומצויה בשבי דאעש. אני יודע שאצלכם עסוקים בנפיחות של הפוליטיקאים, אבל בקנדה הידיעה הזאת פתחה את כל מהדורות החדשות במשך יומיים רצופים. דיברו שם על איזה פרס גדול היא יכולה להיות עבור דאעש. ממש מאמי לאומית, ולו לרגע.

  https://ca.news.yahoo.com/islamist-websites-claim-israeli-canadian-woman-kidnapped-by-isil--report-193429256.html  

   

  **

  צפירת ההרגעה שהגיעה דרך הפייסבוק כעבור יום וחצי, הורידה את מפלס הדאגה, ואיפשרה לקנדים לחזור להתעסק בנפילת מחירי הנפט והשפעתה על בהלת הקניות לחגים. לפחות עד השבוע, כי לפני יומיים נולד לקנדה גיבור חדש. קוראים לו ג'ון מגוויר, וגם הוא בשנות השלושים לחייו שנולד וגדל בעיר הבירה אוטווה, הוא הופיע השבוע בוידאו שהופץ על ידי דעאש והזהיר את הקנדים מפיגועים שיקרו להם בבית, בשל מעורבותו של ממשל הרפר בלחימה בעיראק. העיתונים מהירו לשוחח עם ג'וסלין בלנגר, פרופסור לפסיכולוגיה מאוניברסיטת קוויבק שהסביר כי צעירים כמו מגוויר (או רוזנברג) מגיעים לקבוצות קיצוניות כמו דאעש אחרי שהם "שבעו" מסגנון החיים הקנדי. "הם לא מתאימים לסגנון החיים בעירם, ולכן מרגישים חסרי חשיבות ומשמעות. הדרך להרגיש חשוב ומשמעותי היא לבנות קריירה מצליחה או להיות מודל לחיקוי לאחרים, רק שתהליכים כאלו לוקחים הרבה זמן עבודה ומאמץ, שלא לכולם יש. כך נוצרות תחושות של ניכור ובידוד שדוחפות צעירים מסוגו של מגוויר לקבוצות קיצוניות שבהן הוא יכול לראות את עצמו בתור גיבור, קדוש, או כוכב רוק", כך אמר הפרופסור. ממש כמו רוזנברג, כנראה שגם מגוויר שייך לאותו אחוזון באוכלוסיה המקומית שצריך להגיע למקומות כמו הררי כורדיסטן כדי להרגיש חשוב, משמעותי ותורם. לדעתי, שניהם עיוורים מלהבין שהם רק שועלים קטנים במערכת הרבה יותר גדולה, אבל זו רק דעתי.

  http://news.nationalpost.com/2014/12/07/john-maguire-an-isis-fighter-from-ottawa-appears-on-video-warning-canada-of-attacks-where-it-hurts-you-the-most/

   

  **

  בנתיים, אצלנו הלכו כ 180 משפחות יהודיות לראות את "דיסני על הקרח", אנחנו כבר היינו פעם, נשארנו לנוח על הספה בבית כדי לקרוא על הביקור החשאי של הגברת שרה נתניהו בעיר הגשם שלנו. טיול לפני צבא ביחד עם בנו הצעיר של ראש ממשלת ישראל. הידיעה הבלעדית של הג'ואיש אינדיפנדנט, חצתה את העולם במהירות וכבר למחרת יצאה הודעת הבהרה בירושלים הלחוצה. פרגמטים שם אצלכם, כשהם רוצים. כמה שעות אחר כך כבר נפלה הממשלה וישראל שוב נכנסה למהדורות החדשות שלנו. שמעתי מהמארח של שרה שהיא והילד, וחבורת המאבטחים הצמודה, מאוד נהנו מהנופים של וויסלר, וונקובר ועיר הבירה ויקטוריה. מקום טוב להירגע בו ולכתוב ספר זכרונות. לפחות בסניף מגן דוד אדום המקומי היא השאירה רושם חיובי ונעים, זה מה שאני מנסה להגיד לכם כל השנים, הגשם הזה הוא טוב לאנשים. מכל הגדלים והסוגים. 

        http://www.jewishindependent.ca/netanyahu-makes-time-for-mda-vancouver/  

   

  **

  כמו תמיד הבחירות בישראל נראות מכאן כמו קרב תרנגולים. אתה לא ממש מבין מי נגד מי, מי הולך עם מי, המון שמות שעפים באוויר עוברים לך מעל הראש מבלי לעשות לך כלום. לא רגש, לא מחשבה ואפילו לא פשפוש בזיכרון. המון נוצות מתעופפות בקרבות תרנגולים, אבל בתכלס זהו קרב בין ציפורים עם כלי נשק מאוד קטנים ומוגבלים, מקור קטן וקצת ציפורנים. מה הפלא שאחרי שהקרב מתפזר כולם חוזרים לשבת ביחד בלול ולהשגיח שאזרחי ישראל לא יקבלו יותר מדי ביצים בסל האספקה שלהם. בנתיים, שיתוף הפעולה "השקט" בין צבא איראן וצבא ארצות הברית במסגרת המתקפה המשולבת על כוחות דאעש בעירק, אפשרה למודיעין האמריקאי לחשוף לציבור את האיש שבישראל צריך להיות מוגדר "האויב מספר אחד". קוראים לו קוסאם סולימאני והוא המוח הצבאי של איראן, או האיש שהאמריקאים מגדירים בתור "השליט" של איראן, עיראק, סוריה, לבנון, ותימן. לפי הכתבה "בכירים בממשל אובמה שוקלים לסגור עסקת גרעין עם איראן שלדעתם תעזור ליצוב האזור, היות וגם באיראן וגם בעיראק יש אוכלוסיה גדולה של שיעים שיוכלו לחיות יחד", לך תדע איזה נזקים עוד יכול הנשיא הזה לגרום בשנתיים שנותרו לו. מה שבטוח הוא שסולימאני,ישאר בתפקידו הרבה אחריו. האיש מפעיל את משלוחי הנשק והמזומנים לכל זרועות הלחימה של איראן ברחבי המזרח התיכון, והוא מקבל הוראות רק מאיאטולה חיימאני. תסתכלו על התמונה של האיש הזה, זה לא שועל קטן, זה רוצח המונים עם קבלות ושאיפות להתקדמות. המנהיג הבא שאתם בוחרים – לא חשוב איך קוראים לו – הוא צריך לבוא עם נבוט גדול ביד. https://ca.finance.yahoo.com/news/irans-military-mastermind-leader-lebanon-145812465.html

   

  **

  כדי לנקות קצת את הראש, והיות ועונת הפרסים כבר כאן, הלכתי לראות את "פוקסקאצ'ר" בקולנוע. סרטו החדש של הבמאי בנט מילר ("קאפוטה", "מאניבול"), שהביא לו את תואר הבמאי המצטיין בפסטיבל קאן האחרון. כמו בשני סרטיו הקודמים, גם כאן, מילר עוסק בשאלות של גבריות, ספורט, כסף, חברות ותחרותיות. זהו סיפורו של המתאבק מארק שולץ (צ'אנינג טאטום), זוכה מדלית הזהב מאולימפיאדת לוס אנג'לס 84' שמוצא את עצמו שבור כלכלית לאחר המשחקים, עד שהוא מאומץ על ידי מיליונר מוזר ומצמרר בשם ג'ון דו פונט (סטיב קארל), בן למשפחת אצולת ממון אמריקאית שחי ביחד עם אימו הקשישה בחווה מבודדת בפנסליבניה. דו פונט מחבק את שולץ ואחריו את כל נבחרת ההאבקות האמריקאית עליה הוא פורס את חסותו לקראת אולימפיאדת סיאול 88'. מערכת היחסים בין שני הגברים השונים הללו מושפעת ממערך הציפיות השונה בינם. אל תוך התערובת הזאת של יצרים לאומנות ותחרותיות נכנס דייב שולץ (מארק רופולו) אחיו הגדול של מארק שמנסה לאזן את הרצונות של כל הצדדים המעורבים ולהתרכז במטרה העיקרית, המדליה. התוצאה היא סרט מהפנט מפחיד ומפתיע שמספק לקארל במה לצאת מנישת הקומיקאי לתפקיד דרמטי עמוק ורב רובדים של מישהו שמזכיר את "מר ברנס" ממשפחת סימפסון, ולא רק בגלל האף המלאכותי שהדביקו לו כאן. ההופעה של קארל שווה מועמדות לאוסקר, וכנראה שגם מילר יקבל מועמדות. אפשר למצוא כאן את כל המרכיבים האפלים של כסף, מעמד, כוחנות ויצרים שמסתתרים מאחורי סיסמאות לאומניות. הלקח מהסיפור המדהים הזה הוא שאם סוחר נשק מזמין אותך לקרב האבקות, עדיף שלא תשכח את האקדח בבית. סרט נפלא לימי בחירות של חורף. 

   

  ''

   

  **

  לוח אירועים לחנוכה, נר ראשון (ג', 16 לחודש) חב"ד מדליקים בשש בערב את המנורה הגדולה בכיכר רובסון Van Art gallery, כולל איסוף צעצועים לבית החולים לילדים. במקביל מדליקים אנשי הכולל מנורה ברחבת הספריה העירונית בריצ'מונד הסמוכה. נר שני (ד', 17) נר שני של חנוכה מסיבה למועדון הכדורגל של ה JCC, במערב העיר. נר שלישי (ה', 18) Axis והמוישה האוס מארחים מסיבה לצעירים במועדון ה FOX (2321 Main St) עם די.ג'י ודרינקים. נר רביעי (ו', 19) קבלת שבת חגיגית בשערי צדק החל מ 3:30 אחר הצהריים. נר חמישי (מוצ"ש, 20) מסיבת הוודקה ולטקה השנתית של הכולל. נר שישי (א', 21) הכולל נודד למזרח העיר ומדליק חנוכיה במרכז הקהילתי מאונט פלזנט, החל משלוש אחר הצהריים. בערב חג המולד (ד', 24) מציעים לכם "אכול ככל יכולתך" גם בחב"ד מרכז העיר (אוק ו 41) וגם במייפל גריל (1967 ווסט ברודווי) כדי שלא תרגישו לבד, חס וחלילה בלילה הכי שקט של השנה. למחרת, חג המולד, (ה', 25) כולם מוזמנים להחלקה על הקרח השנתית ב Hillcrest Ice rink החל משלוש אחר הצהריים עם חב"ד מזרח. "אפס ביחסי אנוש" יוקרן ב JCC ביום ג' 13 לינואר, אחרי חופשת החגים. בילוי נעים לכולם.

   

  **

  ביום שלישי בערב הוזמנתי לערב הוקרה שערך ראש עריית וונקובר למתנדבי המטה שלו. שרת המשקים שלו, חברת המערכת, סידרה את האולם בשרתון וול סנטר, כמו שרק קוסמת כמוה יודעת. בדרך חזרה ניגנו שיר של פיטר גבריאל שהספקתי עוד לראות על הבמה בפארק הירקון, פעם לפני הרבה שנים, כשעוד היינו נורמלים, לפני שהכרנו שועלים מיליונרים עם פרווה חלקלקה. ראיתי את גרגור רוברטסון מתחבק ומתקשקש עם מאות אנשים בלי מאבטח אחד לרפואה ובלי פוזות מיותרות. אחד מהחבר'ה, ממש כמו פיטר גבריאל, שאז, על הבמה ההיא בפארק הירקון ביקש רק דבר אחד. "בואי לדבר איתי". חנוכה שמח לכולכם, קרובים ורחוקים, הישארו יבשים.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/12/14 18:06:

   צטט: באבא יאגה 2014-12-11 16:03:20

   הגשם הזה הוא טוב לאנשים. מכל הגדלים והסוגים. - זה כל כך נכון, יבוא נא הגשם גם אלינו וישטוף! תודה על החדשות ששם

   ואם יש מישהו שצריך תזכורת, אז שיוציאו אותו קצת לרחוב, כדי שיזכר איך זה נראה ומרגיש. חג שמח באבא

     11/12/14 18:04:
   מעניין ד"ר לאה, מאוד מעניין איך המחקר הזה היא מוצא נקודות השקה עם צעירים מערביים מפונקים שהולכים לחפש הרפתקאות בהררי כורדיסטאן. מאחל לך שהחזאים לא יאכזבו אותך ואת העצים שלך, לכולכם מגיע קצת גשם וקצת שקט. חג אורים שמח.
     11/12/14 16:03:
   הגשם הזה הוא טוב לאנשים. מכל הגדלים והסוגים. - זה כל כך נכון, יבוא נא הגשם גם אלינו וישטוף! תודה על החדשות ששם
     11/12/14 10:38:
   בקשר לגשם - החזאי הבטיח כאן יומיים גשומים מאד. שמחתי בשם העצים שלי. היומיים עברו, ואפילו טיפה אחת לא ירדה אצלנו. החזאים אומרים שזה "סתיו" ולכן רואים תהפוכות בלתי צפויות. בחיים הפוליטיים - לא יאומן כי יסופר! הבת של אנשי אצ"ל בכירים, חברה לבן של אנשי מפא"י ההיסטורית, והם יתחלקו בשלטון (אם ינצחו בבחירות , כמובן). בינתיים, אנחנו סובלים מהכרזות של כל ראשי המפלגות, וזה די נמאס, למי שמכיר את החומר בעל פה. קראתי עתה מאמר מאד מעניין, שכתב ישראלי (שהורד מהארץ בגיל כמה שבועות וחי בארה"ב) הוא טוען שהחוויות שיש לאדם בחייו הן גנטיות! הכותב הוא רופא-חוקר ובמאמרו מנחה את יוצרי התרופות לעדכן אותן לפי המקבל. העיקר, מיוחס לבנים ונכדים של יוצאי השואה שהם נושאים בגופם ובנפשם את חוויות ההורים, גם אם לא שמעו מהם דבר. כמו כן, אלה שצפו בחורבן של הריסת בנייני התאומים בארה"ב, גם אצלם יש העברה גנטית. מעניין! חנוכה שמח! נרות וסופגניות!
     11/12/14 02:13:
   תודה, מכבית, אולי כשתתעוררי הכל יתברר כמו חלום.
   תודה על הפוסט. * אני מבקרת מעט בקפה, אבל מבטיחה לקרוא כמושצריך בהמשך. גם מכאן הבחירות המתקרבות נראות בדיוק גרוע כמו שהן נראות לך. זה רע . אחזור לאחר קצת שינה אם המחשב יהיה פנוי.
     11/12/14 00:08:
   כמו לכל מקום אחר בעולם, שחר י, ידידי, גם לעיר שלנו הרטובה, יש יתרונות וחסרונות. העיקר הכוונה. חנוכה שמח, לך וליקיריך, כריסטמס בשבילנו זה רק יום מנוחה.
     10/12/14 23:16:

   וונקובר מעולם לא נראתה מושכת כל כך - כמו בספורים שלך....

   Marry cristmes אוטוטו

     10/12/14 21:55:
   לא צריך לדאוג, פיליה יקרה, באירופה של אמריקה, אין אזהרות מסע, הנה אפילו זאתי קפצה לביקור, כי ראתה שטוב בין כל העולמות, הישן, החדש, השקט והרועש. תודה על המבזק.
     10/12/14 21:30:

   פיטר גבריאל נפלא.

   והבחירות גם ממרחק יותר קרוב נראות בערך אותו הדבר.

   אהבתי את שרת המשקים. והאמת. כמעט התחלתי לדאוג לך. כי פה כבר יום רביעי.

   בארץ שלנו אגב דעאש יש לכ מיני אזהרות מסע אבל זה קשור בעיקר למי שטס לאירופה. ובעצם פעם אמרו מביני עניין שוונקובר זה האירופה של אמריקה. כי יש בה את הכי טוב. אוטוטו שנה טובה.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין