עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  כל העולם כולו

  16 תגובות   יום שני, 9/6/14, 23:14

  ''

   

  הקיץ אינו פוסח על אף אחד. כאשר הטמפרטורות מתחילות לעלות הטירוף יוצא מהאנשים. אז נכון שאצלנו בקנדה, הקיץ הוא משהו אחר לגמרי מהדבר הזה שאתם מכירים, אנחנו עוד מבלים ימים מתחת לעננים ורוח שהיא קרירה במונחים שלכם. עדיין, עבור אנשים שנולדו וגדלו בחלקים האלו של העולם, הדבר הזה שבחוץ, שכולל הרבה ימים של 20 מעלות ושמש ישירה, הדבר הזה הוא הקיץ שלהם. הגיבור הטרגי של שבוע הקיץ הראשון של השנה בקנדה הוא בחור בן 24 בשם ג'ייסון בורק, תושב העיר מונקטון, הבירה של מחוז ניו ברנזויק שעל גדות האוקיינוס האטלנטי. עד יום חמישי האחרון אף אחד לא הכיר את האדון בורק, אף אחד אולי למעט המשטרה המקומית בעיר שלו, שבה חיים 70 אלף תושבים. תחת נסיבות שעדיין לא ממש ברורות ירה השבוע בורק בחמישה שוטרים פדרלים (RCMP) שולח שלושה מהם לחדר המתים ושניים לטיפול נמרץ. האירוע הזה הפך מיד למצב חרום לאומי כאשר המשטרה מוציאה לתושבים ולתקשורת אזהרה מחוף לחוף, על אדם חמוש שמסתובב עם שני רובים טעונים, לבוש מדי צבא ומטפחת שחורה על מצחו. כוחות גדולים של משטרה ומשמר אזרחי הוקפצו למונקטון והקיפו אותה ואת הדרכים המובילות אליה בטבעות גדולות של אבטחה. אחרי יום וחצי של מצוד, בורק נכנע לכוחות הביטחון והוסע אחר כבוד אל בית הסוהר המקומי. השכנים שלו סיפרו לרשת הטלוויזיה הלאומית ה CBC כי בורק עזב את בית הוריו לפני כשנה וחצי ועבר לגור בגפו בשכונת הטריילרים של העיר. הוא עבד במשך תקופה מסויימת בוול מארט אך לבסוף פוטר מעבודתו ולאחרונה הרבה לעלות כל מיני פוסטים בפייסבוק נגד המשטרה ובעד חימוש עצמי של אזרחים. מקום הבילוי החביב עליו היה המטווח העירוני. "כל הדגלים היו צריכים להיות מורמים", מצוטט אחד השכנים. עכשיו הדגלים במונטקטון הורדו לחצי התורן. "ליבנו ותפילותנו עם משפחות השוטרים הנופלים" מסר ראש הממשלה את השורה הרגילה. כי ככה זה כאן, מנומס וממלכתי. בורק יואשם בשלושה נסיונות רצח מדרגה ראשונה ויבלה את שארית חייו על חשבון משלם המיסים הקנדי בבית הכלא הפדרלי. את מסע הרצח שלו, מסע של קיץ, הוא כבר הוא עשה. ככה זה כאן, לפעמים אנשים משתגעים, מתחת לעננים הללו. שלא תדעו מצרות.

  http://www.cbc.ca/news/canada/new-brunswick/justin-bourque-latest-revelations-about-man-charged-in-moncton-shooting-1.2665900

   

  **

  האמת היא שהתמונה של בורק הולך עם מדי צבא, בנדנה שחורה ושני רובים טעונים הזכירה לי מיד את "משחק הדמים" הסרט הראשון בסדרת הרמבו המצליחה של השרירן ההוליוודי סילבסטר סטלונה. "משחק הדמים" (first blood) נחשב לסרט מכונן בדברי הימים של תעשית הקולנוע של בריטיש קולומביה. הפרובינציה שימשה במה לסרטי קולנוע עוד מלפני מלחמת העולם הראשונה, אבל הסרט ההוא של סטלון, שהתסריט שלו נכתב בהשראת ספר (בעל אותו שם) שכתב הקנדי דיוויד מוראל, על חייל עם פוסט טרואמה שנתקל בברוטליות של משטרה בעיירה קטנה ויוצא למסע הרג, הרס ונקם, צולם בקיץ 82' בעיירה השלווה הופ, אשר באמצע הפרובינציה שלנו. הסרט שצולם בתקציב של 14 מיליון דולר, הרוויח 125 מיליון דולר בקופות ושם את יערות העד העצומים שלנו על מסכי הקולנוע בכל העולם. לא לחינם וונקובר היא היום אחד מארבעת מרכזי הקולנוע הכי גדולים בצפון אמריקה ביחד עם לוס אנג'לס, ניו יורק, וטורנטו. האולפנים הגדולים מצלמים כאן המון שוברי קופות, ובשנים האחרונות נוצרה כאן תת תעשיה של אפקטים מיוחדים, השבוע הודיעו אולפני סוני כי הם מעבירים את כל חטיבת האפקטים המיוחדים שלהם לוונקובר. רבים מהתעלולים האקרובטיים של סופרמן וספיידרמן ואיירון מן ואקס מן שאתם צופים בהם בפה פעור, מיוצרים בעיר שלנו, עם הרבה כסף חיצוני שמוזרם לוונקובר, שהחל מהשבוע הוכתרה בתור בירת ה VFX של צפון אמריקה. יכול להיות שזו המומחיות האמיתית שלנו, כאן, אפקטים מיוחדים. http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/sony-pictures-imageworks-moving-headquarters-to-vancouver-1.2659431

   

  **

  אבל גם החדשות המסקרנות של אולפני סוני לא הורידו את מפלס הלחץ שמעורר העניין הפרבינציאלי הבוער ביותר של החודשיים האחרונים, שביתת מורי בית הספר. חודש יוני כבר מתקתק, הילדים אמורים לעשות בחינות סיום ולקבל תעודות אבל איגוד המורים ומשרד האוצר של ממשלת בריטיש קולומביה מתקוטטים על החוזה הקולקטיבי הבא של הארגון. אין טעם להכנס כאן לטיעונים של שני הצדדים, אבל לראשת הממשלה שלנו, הגברת כריסטי קלארק, יש איזה ענייו לא פטור עם ארגון המורים, עוד מהתקופה שלה במשרד האוצר הפרובינצאלי, אי שם בראשית האלף הזאת. הממשלה הפדרלית של בריטיש קולומביה מעסיקה 67 אלף עובדים, החל מרופאים ואחיות, דרך פקדי ממשל, עובדים סוציאלים ועוד רבים ואחרים, חלקם מועסקים ישירות דרך הממשלה אחרים מועסקים דרך גורמים משנה. אף איגוד אחר לא עושה רעש כמו ארגון המורים. דיפדוף מהיר בגוגל יבהיר לכם ששביתת מורים התקיימה כאן בכל אחת מארבע השנים האחרונות, כך שזהו מין ריטואל כזה שהציבור כבר עייף ממנו. אין בוקר שראש האיגוד המשופם והמודאג אינו מופיע במהדורות הבוקר ומספר לנו על עוולות הממשלה ועל המשא ומתן שנמשך ונמשך ונמשך. לפני השביתה של 2011, האזרחים כאן זכו לשש שנים של שקט. היום אנחנו רק יכולים לחלום על שקט שכזה. השביתה נמשכת, הילדים בבית וההורים צריכים לעשות "שמיניות באוויר" כדי לשמור על מקומות העבודה ועל העסקים שלהם. מזל שעוד מעט יש מונדיאל, אין בייביסיטר יותר טוב מזה. כבר טחנו את כל הסרטים שיש בספרייה העירונית.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/teachers-strike-what-happens-if-there-s-a-full-walkout-1.2669022  

   

  **

  זהו המונדיאל השלישי שלי בוונקובר, כפי שיכול לספר לכם הארכיון של הבלוג הזה. אין כמו עיר בינלאומית לחוות בה את הטורניר הספורט הקבוצתי החשוב ביותר שיש על הפלנטה הזאת. אפילו לקבוצת הכדורגל המקומית שלנו, הוונקובר וויטקאפס, יש נציג מבין 736 הכדורגלנים שיצאו לטורניר. זהו המגן הימני סטיבן ביתאשור , חולצה מספר 20 של נבחרת איראן. הוא אמנם נולד לפני 24 שנים בסן חוזה, קליפורניה, אבל מה לא עושים בשביל לקחת חלק בהצגה הגדולה בתבל. טורניר הגמר ייערך בברזיל בין ה 12 ליוני ועד 13 ליולי, זו הפעם השניה בהיסטוריה שארץ הסמבה מארחת את המונדיאל. הפרס הגדול לנבחרת המנצחת הוא 35 מיליון דולר, המפסידה תקבל 25 מיליון דולר. להזכירכם הזוכה בטורניר צריכה לנצח 7 משחקים בדרך אל הגביע המוזהב. מהדורת 2014 היא הטורניר העשרים בהיסטוריה של הגביע העולמי. 76 מדינות השתתפו עד היום במונדיאל, מתוכם 12 מדינות בלבד הגיעו למעמד הגמר, מתוכן רק 8 מדינות זכו עד היום במונדיאל. 6 פעמים עד היום זכתה המדינה המארחת בגביע העולמי. רק שתי מדינות מארחות, ברזיל ושבדיה, הפסידו במשחק הגמר. לברזיל זה קרה במונדיאל הקודם אותו אירחה המדינה, ב 1950, הם הפסידו לאורגוואי הקטנה 1 – 2 באצטדיון המראקנה. מאז אותו יום – 16 ליולי – ברזיל לא משחקת בחולצות לבנות. הסלסאו המשיכו וזכו בחמישה גביעי עולם, הראשון שבהם, ב 58' עם פלה בן ה 17 בהרכב, על אדמת שבדיה. איטליה זכתה 4 פעמים, גרמניה 3, ארגנטינה ואורגוואי 2 כ"א, אנגליה, צרפת וספרד זכו פעם אחת. בפאבים, במשרדים ובקבוצת הכדורגל שלנו מתארגנים תורני ההימורים להקים "פול" של חברים, ההצעות זורמות מכמה מקומות והם בהחלט נחמדות, אני לא יודע מה איתכם, אני לא רואה כח בעולם שלוקח את הטורניר הזה מברזיל. בוונקובר יאספו קבוצות האוהדים ברשימת האתרים שמופיעים בכתבה המצורפת, אם אתם זקוקים לחווית מונדיאל אותנטית, בין גרמנים, הולנדים, אוסטרלים, אנגלים או איטלקים, התפריט שלנו הוא מגוון ומלא שמחה ובירה צוננת. נסו ותהנו. http://www.vancouversun.com/sports/Weekend+Extra+Where+watch+World+Vancouver/9916041/story.html

   

  **

  במונדיאל 94' הבנתי שקולנוע דקומנטרי לא ממש מעניין אותי, ניסיתי להפיק סרט קצר על אוהדי קבוצות בישראל שמעודדים את נבחרות הולדתם. מאז כבר עשו אי אלו כתבות כאלו בטלוויזיה, הרי ישראל, כמו קנדה, היא מדינה של מהגרים מכל העולם, לא צריך להתאמץ הרבה כדי למצוא אוהדים של ארגנטינה, איטליה או רוסיה בישראל. אבל הסרט שלי נשכח ככל שהטורניר התקדם והדרמה על המסך גברה על הפרצופים הבוהים במסך המרצד. בזמן שאתם תריעו לנבחרת האהובה עליכם, הקבוצה הקטנה שלי תעשה את מאמץ הבכורה שלה להיכנס לתעשיית הקולנוע של וונקובר, תחזיקו לנו אצבעות, זה הולך להיות מסע לא פחות קשה, אבל מסעיר ומהנה לא פחות, בתקווה שהחלק הקשה יהיה מאחרינו לקראת השלבים המכריעים של הטורניר. אז יאללה, חבר'ה, תעשו חיים, לא להגזים עם הגרעינים והבירה, ונתראה איתכם בין הגולים והגלים. כי בדיוק כמו הילדים האלו על הדשא, גם אנחנו בסך הכל רוצים את אותו הדבר, והעיקר הוא לא לפחד כלל.

   

  **

  לזמר של השיר הרשמי של המונדיאל קוראים פיטבול, חוץ מזה אני לא יודע עליו הרבה, אבל השיר הזה הולך להתנגנן לכם הרבה מאוד בחודש הבא, כדאי שתתרגלו. השיר למעלה כמובן...:)

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (16)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/6/14 04:45:
   תודה על התיקון, אבל זה כבר שייך לבלוג של השבוע הזה...
     19/6/14 06:47:
   מאמר יפה ומעניין אך תיקון קטן: בירת ניו-ברונזוויק היא העיר פרדריקטון ולא מונקטון כפי שנכתב. וסיפור קטן מהיום: תושבי וונקובר אוהבים לחגוג, תהא הסיבה אשר תהיה. כידוע, לפני כשבוע אירע כאן ליד ה - Roundhouse Community Center מקרה לא נעים של ירי על בעל חנות האופניים Reckless. לציון המאורע וכאות תמיכה והזדהות עם הנפגע, החנות וקהילת ייל-טאון בכלל, נערך היום ברחבת הראונדהאוז בר-בי-קיו חגיגי, עשיר בהמבורגרים, הוט-דוגס, סלטים, פופקורן, בננות, אבטיחים, מיצים שונים, קפה קר וחם מתוצרת סטארבקס, מוסיקה, מדבקות והפעלה לילדים והכל כיד המלך ! חגיגה אמיתית ממש. הסופר המקומי Urban Fair תרם את מירב המצרכים. זה הזכיר לי חגיגות ברית מילה בארץ. הקטנים בוכים מכאב והגדולים חוגגים. כאן מישהו כמעט נהרג והחברה מייל-טאון חוגגים, ששים ושמחים. ותיקון קטן: בירת ניו ברונזוויק היא העיר פרדריקטון ולא מונקטון, כפי שנכתב בכתבה.
     14/6/14 03:34:

   צטט: שטוטית 2014-06-14 01:52:39

   כן קיץ בוונקובר מאוד מתאים לי:) שבת שלום }}{{

    

   הלו גברת! אנחנו מסבירים פנים לתיירים....:)

     14/6/14 01:52:
   כן קיץ בוונקובר מאוד מתאים לי:) שבת שלום }}{{
     13/6/14 17:16:
   בונבוניטה ידידתי, מזל שהטירוף לא שייך לכולם אחרת "אנה אנו באים", חוץ מזה, יש טירוף חיובי שנובע מתשוקה נטולת הגיון למשחק מאוד ילדותי אבל מאוד מהנה, ויש טירופים לא עלינו...מאחל לך להנות מהקיץ שלך, בדיוק כמו שאנחנו נהנים משלנו.
     13/6/14 10:29:

   *
   הכל יחסי, גם הקיץ מסתבר.
   תלוי למי ואיפה נמצאים.
   הטירוף עם זאת שייך לכולם, הא?

     13/6/14 02:36:
   כן, באבא יקרה, הקיץ הזה מאוד מתאים לאנשים שבאים מאזור החיוג שלך...:)
     12/6/14 22:05:
   הדבר הזה שבחוץ, שכולל הרבה ימים של 20 מעלות ושמש ישירה, הדבר הזה הוא הקיץ שלהם - גם אני רוצה קיץ כזה, התעטפתי לכבודו
     11/6/14 08:23:
   בוקר טוב נערה יקרה, שמח לראותך שוב איתנו. פיצוחים זה אאוט, כאן זה לא הגבר הארץ ישראלי המצוי. יש לי 30 גרם שקדים בתפריט היומי, כי זה חלבונים חשובים, אבל התפרעויות אלימות על "חצי קילו עפולה" - זה ממש לא לעניין, וגם לא הולך בכלל עם פינו גריגו...:)
     11/6/14 00:49:

   הפיטבול נשמע טוב אפילו על הפעם הראשונה (אולי זה בכלל הקליפ והתמונות) או האווירה מול הרצח שלא מתאים לכם שם אצלכם. ליד השכנה שאצלה היה עוד אחד אבל למה להרוס עכשיו כשאתה לקראת שמחה גדולה?! הסנני

   מה שאותי בעצם אולי אפילו יותר מעניין זה אם יש לך מלאי של פיצוחים או תחליף אחר לרגעים ה-מ-ו-ת-ח-י-ם מול המסך חיוך

   [זהו לעכשיו] 

     10/6/14 17:18:
   שמח שמעניין לך ד"ר לאה, הפרופיל של הרוצח הוא דבר שמסקרן חוקרים רבים מתחום הפסיכולוגיה הקרמינולוגיה וגם אמנים ויוצרי סרטים. הלוואי והמורים היו יכולים לזהות אותם כבר בבית הספר, הייתי נותן להם העלאה רק אם אפשר היה. אותי מעניין למה המונדיאל הפסיק לעניין אותכם, בבית שלך? האם זו המסחריות של המשחק? איבוד הרומנטיקה הלאומית? או סתם שינוי בהרגלי הצריכה? תודה על הביקור.
     10/6/14 12:35:

   כתבת על דברים מעניינים רבים.

   כולם נתפסים לשביתת המורים, המקובלת כל כך במקומנו. המורים הם רבים והם כוח והמורים מטפלים בילדים שלנו ואז כמובן שהם כוח.

   היורה, אותו הזכרת בהתחלה , אופייני גם לארצות הברית, ואולי גם לאירופה. בעיות נפשיות לא פתורות, אפשרויות שונות להשגת נשק, יוצרות אסונות מקומיים בלתי צפויים.

   "השמחה" העיקרית היא כמובן משחקי הכדורגל. בביתי, לפני שנים אי אפשר היה להוציא הגה כאשר הם התקיימו. כיום- לא מעוניינים להציץ בהם. מעניין.

     10/6/14 09:42:

   צטט: תמרה ק 2014-06-10 09:06:13

   אוהבת למצוא אצלך זוית אחרת ורחוקה על המתרחש.

   מעניין ששביתות מורים יש בעוד מקומות בעולם, ולא רק בפינתנו הקטנה בקצה של הים התיכון.

   ולך- בהצלחה, ואני בטוחה שעוד תספר על הנסיון והחוויות שבדרך...

    

   שביתות מורים הם בוודאי לא המצאה ישראלית, לעומת זאת, הסכם עבודה קולקטיבי הוא תחום שמעולם לא עשה "עלייה" לארץ, וחבל שכך. כל מנהל חכם צריך לשאוף להסכם עבודה רב שנתי שמייצר שקט תעשייתי. אני אשתף כל עוד תרצו לקרוא אותי...קיץ נעים.  

     10/6/14 09:39:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2014-06-10 08:24:25

   כתמיד, שחר, כייף לקרוא את הפוסט שלך,גם אם נפתח בקטסטרופה הקשורה, לטעמי, יותר לקלות שבהשגת נשק מאשר בענני -הקיץ .  כ"בַּחורה" (בהדגשת ההברה הראשונה), אני פחות מתחברת למונדיאל, וקובלת מעט על שיר שהוא, שוב, מכוון להיות קליט על חשבון המוסיקה, חבל. אבל מאחלת לך ולכולם ליהנות ככל שניתן.

    

   זה בדיוק העניין מכבית חביבה, שאצלנו אי אפשר להשיג נשק בקלות, צריך לעבור רישוי ארוך ומסובך, אנחנו לא ארה"ב ולכן כשדבר כזה קורה מוציאים אזהרה מחוף לחוף. הטרגדיה הזאת צריכה להחקר לעומק. לעניין המונדיאל, אני עדיין מצר מאוד על התופעה הבלתי מוסברת מבחינתי לפחות, שבה כל כך הרבה נשים בעולם צופות בספורט, ורק בנות ישראל משום מה, לא מתחברות לעניין. מישהו צריך לעשות על זה איזה מחקרון, עם אחוזים וסטטיסטיקה. זה מאוד מסקרן. בכל מקרה, לפחות יהיה לך חודש שקט בבתי הקולנוע והקפה. להשתמע. 

     10/6/14 09:06:

   אוהבת למצוא אצלך זוית אחרת ורחוקה על המתרחש.

   מעניין ששביתות מורים יש בעוד מקומות בעולם, ולא רק בפינתנו הקטנה בקצה של הים התיכון.

   ולך- בהצלחה, ואני בטוחה שעוד תספר על הנסיון והחוויות שבדרך...

   כתמיד, שחר, כייף לקרוא את הפוסט שלך,גם אם נפתח בקטסטרופה הקשורה, לטעמי, יותר לקלות שבהשגת נשק מאשר בענני -הקיץ .
   כ"בַּחורה" (בהדגשת ההברה הראשונה), אני פחות מתחברת למונדיאל, וקובלת מעט על שיר שהוא, שוב, מכוון להיות קליט על חשבון המוסיקה, חבל. אבל מאחלת לך ולכולם ליהנות ככל שניתן.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין