עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  כאן שביתה

  22 תגובות   יום שבת, 29/3/14, 06:03

  ''

   

   

  אחד הדברים שהפרובינציה שלנו הכי מתגאה בהם היא העובדה שמאה וחמישים שנה אחרי הגעת האדם הלבן מעולם לא נערכה כאן מלחמה. אמנם ההיסטרונים מספרים כי בעבר היו כאן מלחמות, חלקן אפילו אכזריות, בין שבטי הילידים, אבל אלו הן נחלת העבר. קנדה היא אומה שמתגאה ברדיפת השלום שלה, בצד המזרחי אמנם נערכו מלחמות, רק תזכרו ב "אחרון המוהיקנים" של ג'ימס פנימור קופר, והנה לכם מלחמה (בין האנגלים לצרפתים) קנדית. גם בשנת 1812 נערכה על אדמת קנדה מלחמה שנמשכה שלוש שנים מול האמריקאים. סכסוך הגבולות והמסחר הזה גבה הון עתק של כסף וכוח אדם, לבסוף גברו הכוחות הבריטים, בשיתוף עם שבטי האנדיאנים, על האמריקאים. גם את המלחמה הזאת קשה לייחס לטובתה של אומת המייפל, אבל הממשלה השמרנית אוהבת לקדם את שיעור ההיסטוריה הזה, לטובת האגו הלאומי. http://en.wikipedia.org/wiki/War_of_1812

   

  **

  אבל הדברים הללו, לא נגעו בפינה הצפון מערבית של היבשת. כאן מאז ומתמיד החיים הם שלווים, הדבר הכי קרוב שיש לנו כאן למלחמה הן שביתות וסכסוכי עבודה. בחודש האחרון ניהל אירגון נהגי המשאיות של הנמל העירוני שביתה בת 28 יום שהעמידה את המדינה על הרגליים. אירגון הנהגים כולל 1250 חברים, רק 250 מהם הם חברי איגוד. לטענתם, שכרם לא עודכן מאז 2006. השביתה החלה בפברואר עם נטישת 1000 הנהגים העצמאים, במארס הצטרפו גם חברי האיגוד. רק להבהרה, בנמל העירוני של וונקובר פועלים ארבע מסופים תפוקה מלאה, מדי יום עוברת בנמל סחורה בשווי 75 מיליון דולר. כל יום בשנה. וונקובר היא הכניסה המערבית של קנדה ושער היציאה שלה לשוק האסיאתי הענק. כל החודש דיווחו כלי התקשורת על גרעיני חיטה שנרטבים בגשם, על בשר בקר משובח שמתקלקל במחסנים, ועל מיכלים של יין מובחר שאינו יכול להכנס למדינה. הנזק הכלכלי הגדול הזעיק את רה"מ סטיבן הרפר להתערב במשבר. הרפר חתם החודש על הסכם סחר חופשי היסטורי עם דרום קוריאה, הדבר האחרון שהוא צריך זה נמל חסום.

   

  **

  הנהלת הנמל דיווחה כי היא הגישה לנהגי המשאיות תוכנית בת 14 נקודות, אבל ארגון הנהגים דחה אותה על הסף. כאן אולי צריך לציין לטובת קוראינו שאינם תושבי העיר, שבוונקובר רוב נהגי המשאית הם בני העדה הסיקית הגדולה שמתגוררת בעיקר בסארי, שעה דרומה מהדאון טאון. הסיקים וההודים מהווים את אחת מהקהילות הגדולות ביותר בפרובנציה, ורבים מהם מחזיקים בעבודות תחבורתיות. לאחר שהלחץ מאוטווה הגיע לוונקובר נכנסה ראש הממשלה המקומית, כריסטי קלארק, אל הקלחת וכמו התמיד החיוך של כריסטי הצליח להוציא את כולם מבסוטים. ביום רביעי, במסיבת עיתונאים רוויות נחת, הסתיימה השביתה.

  http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/vancouver-port-truckers-reach-deal-to-end-strike-1.2587948

  הנהגים זכו להעלה של 12%, מעכשיו שכר המינימום של נהג חדש יעמוד על 25.13 דולר לשעה, ואחרי שנת ותק, הוא יהנה מ 26.28 דולר לשעה. הנהגים לא יוכרו כעובדי הנמל (עניין חשוב לקרנות הפנסיה) אלא יועסקו כקבלנים עצמאים שנשכרים על ידי הנמל או חברות התחבורה הימית. כנהוג בארץ המייפל כל ההסכם הוצא לעיתונות כי ככה זה עובד במדינה דמוקרטית ומסודרת, צריך להתנהל בשקיפות מול ציבור הבוחרים ומשלמי המיסים. במילא רק עורכי הדין קוראים את האותיות הקטנות, הציבור הרחב ימחא כפיים וירוץ לחנויות השיכר הממשלתיות (BC Liquor) כדי לבדוק האם הבירות הבלגיות והיינות הצרפתיים כבר חזרו אל המדפים.

   

  **

  בנתיים שביתה אחרת במקום אחר הגיעה עד לרחוב היהודי שלנו. הביקור המתוכנן של שגריר ישראל בקנדה, מר רפאל ברק, נדחה בשל שביתת העובדים במשרד החוץ של ישראל. כפי שאתם יודעים המדיניות של הבלוג הזה הוכתבה על פי בקשה ישירה של השר אביגדור ליברמן שבעת ביקורו בוונקובר ביקש מאיתנו "שלא להתערב בענייניה הפנימים של מדינת ישראל". כנראה שהזכות הזאת שייכת רק לבעלי הון כמו שלדון אדלסון, שמחפש בימים אלו לרכוש את גווית העיתון "מעריב" ולאחד אותו עם "ישראל היום" אותו הוא מפיק, מדפיס, ומפיץ לתושבי מדינת ישראל בחינם. הכל כמובן בשם השמירה על האוביקטיביות העיתונאית והנייטרליות החדשותית הנדרשת מכלי תקשורת המונים במדינה דמוקרטית מסודרת. אדלסון גם מחפש עכשיו מועמד רפובליקני להשקיע בו לקראת הבחירות של 2016. במערכה הקודמת הוא השקיע 92 מיליון דולר רק כדי לראות את אובמה לוקח לו את הקופה. בסוף השבוע הזה הוא יארח ארבע מועמדים בועידה הרפובליקאית של הקהילות היהודיות בצפון אמריקה שתערך בבית המלון הונציאני שלו בלאס וגאס. http://www.haaretz.co.il/news/world/america/.premium-1.2279835

  הולך להיות שם מאוד מעניין, בשולחן הקלפים של שלדון.

  **

  חבל שהנציגים של ישראל לא יכולו להיות שם וללחוש על אוזנו של המיליאדר הקשיש שממשיך להזרים הרבה מים על הפלנטה הזאת. בנתיים הביקור של השגריר שהיה אמור להערך בשלישי לאפריל, נדחה למועד לא ידוע. בישראל, כמו בישראל, מלחמת הספינים מתנהלת בתקשורת, אם קוראים את חלק מהתיאורים של עובדי משרד החוץ, לא בטוח מה יותר עדיף להיות נהג משאית בנמל או נציג של אימפרית הסטארט אפ הים תיכונית. http://www.themarker.com/career/1.2279747

   

  **

  עד שהשגריר יחזור לעבודה, אנחנו צריכים להתכבד השבוע בסופר הירושלמי המלומד דב אלבוים, בפרופסור יואל ראק, מהמחלקה לאנטומיה ואנתרפולוגיה באוניברסיטת תל אביב, בקומדיה הישראלית "לצוד פילים" של רשף לוי, וביום ראשון הבא "ארוחת הנגב" השנתית שמכרה את כל האולם, לכבודו של איש העסקים המקומי גארי סיגל. ככה זה בחיים, עם משרד החוץ ובלעדיו, מוכרחים להמשיך לגלגל ולהתגלגל.

  **

  ואם אנחנו בענייני הפדרציה המקומית, הרי שהשבוע, אחרי חיפוש שנמשך כמעט שנה, נמצא יו"ר חדש לפדרציה היהודית שלנו. שמו עזרא שאנקן, שסיים אשתקד קדנציה בארגון הגג בניו יורק. לפני כן, עבד שלוש שנים בארגון הפדרציות היהודיות של מדינת קולורדו, בעיר דנבר. שאנקן הוא דור שלישי ליהודים "מקצועיים" ובניו יורק הוא הוביל את האגף לטיפוח מנהיגות צעירה. הוא יגיע לעיר לאחר שיקבל ויזה ממשלת קנדה, עניין של כשלושה חודשים. שיהיה בהצלחה.    

  http://www.jewishvancouver.com/page.aspx?id=267741 

   

  **

  רצה הגורל והמעון שלי נמצא בצומת בה יושבים שני התאגידים הכי גדולים בעיר. מצד אחד מבשלת הבירה מולסון שמייצרת את המותג המנצח "קנדיאן" עוד משנת 1786, כמעט מדי ערב מכסים אדי חיטה מבושלת את צומת הרחובות ומרחיבה את נחירי האנשים, כמעט כמו בצומת עלית ברמת גן, רק בניחוח אחר לגמרי. ממש בסמוך יושב המשרד הראשי של יצרנית ביגוד הספורט והיוגה לולולמון שהמניה שלה נסחרת בנאסד"ק והשבוע פירסמה את תוצאותיו הכספיות לרבעון השלישי של 2013. Lululemon Athleitca נוסדה בשנת 1998 על ידי היזם צ'יפ ווילסון שזיהה את הפוטנציאל בנישת בגדי היוגה לנשים. אחד המקומונים כתב פעם כי התוכנית העסקית של ווילסון הצליחה בזכות גיוס עובדים (בעיקר עובדות) שנרתמו לרעיון שלו כמו מאמינים אנגליקנים בכנסיה. לולולמון התרחבה לכל רחבי צפון אמריקה וכאמור הונפקה בבורסה של ניו יורק. בוונקובר, שבה אין כמעט משרדים ראשיים של חברות בינלאומיות, לולומון היא הדוגמה החריגה להצלחה פנומנלית. למרות שמדובר במוצר שהוא לאו-טק לחלוטין, עם התוצאות קשה להתווכח.

   

  **

  אני יכול להקדיש פוסט שלם למחקר ההתנהגותי של נערות הלולולמון שיוצאות ונכנסות מבית הקפה השכונתי שלי, מדובר בזן מיוחד של נשים שמרפרפות בכוורת הרוחשת של ווילסון. השנה סערה החברה בעקבות תקרית יחסי ציבור שאילצה את המייסד לעזוב את תפקידו לאחר שטען בראיון טלוויזיוני כי "המכנסים של לולולמון אינם מתאימים לכל סוגי הנשים". החילופים בצמרת החברה עוררו חשש בקרב המשקיעים, אבל הספינה ממשיכה לשוט קדימה. הנישה אמנם כבר התמלאה במתחרים רעבים, אבל לולו רוצה להתרחב באירופה ואסיה ובשנה הבאה תפתח את החנות הראשונה שלה בלונדון, אנגליה. החדשה הזאת העירה את המסחר במניה האתלטית שסיימה את השבוע הרטוב הזה בעליה של יותר משישה אחוזים. לקנות או לא לקנות, זו אינה הפינה להמלצות מסוג זה. אני רק נהנה מהחיבור הבלתי אפשרי בין פועלי מבשלת הבירה גדולי הגוף בחלוקי העבודה הלבנים ונערות היוגה חטובות הגזרה שמגהצות באמריקאן אקספרס. זיווג שיכול להתקיים רק כאן, בפינה השקטה הזאת של העולם.

  http://business.financialpost.com/2014/03/27/lululemon-athletica-inc-shares-slump-after-outlook-disappoints-markets/

   

  **

  הודעה שהתקבלה במערכת ממש ברגע האחרון. הסיפור הקצר שלי "הפציינט הזקן" הפך השבוע לספר דיגיטלי קצר באנגלית, אתם אהבתם אותו כאן בקפה, עכשיו תוכלו להמליץ עליו לחבריכם דוברי האנגלית. מה אני לא עושה בשבילכם?  http://www.amazon.com/dp/B00JBJUOUM

   

  **

  השבוע הודיעו לנו כי הזמרת הישראלית חגית יאסו תתארח אצלנו ביום העצמאות ה 66 של מדינת ישראל. למרות שרק מעטים מתושבי העיר שמעו על הגברת הצעירה, סביר להניח שאולם Chen על גבעת האוניברסיטה יהיה מלא מפה לפה בערב החמישי למאי, ככה זה עם קהל שבוי. נכון שעד אז עוד ממתין לנו ליל הסדר, אבל אין דאגה, הכל טוב, מקסימום תהייה שביתה, ככה זה בפינה הכי שקטה על הפלנטה.

   

  * השיר נמצא במעלה העמוד, כי הפלטפורמה עושה מלא בעיות לאחרונה, אולי לרגל השמועות על מותו הקרוב של אתר ישראבלוג, צריך להתחיל ולחשוב על היום שאחרי המבול.

   


   

   

   

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (22)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/4/14 02:43:

   צטט: שטוטית 2014-04-07 01:27:13

   ************:)

    

   כפרה עלייך כוכב הצפון, חג שמח!!

     7/4/14 01:27:
   ************:)
     6/4/14 18:48:
   תודה שחזרת, באבה.
     5/4/14 22:05:
   לא הייתי פה באחרונה. תודה
     30/3/14 18:15:
   מכבית יקרה, את מעדיפה בפיתה או בלאפה? אני משתדל לספק את כל המגזרים. שבוע נפלא גם לך.
     30/3/14 18:13:
   שלויימה, אנחנו לא ניתן לרוב פורד לגנוב גם פה את ההצגה...החזק מעמד.
   תודה על הפוסט הדחוס והעשיר כתמיד. גמני לא שמעתי על הזמרת המדוברת. איחולי לגרסה הנדונה של סיפורך. שיהיה שבוע מצוין !
     30/3/14 06:32:
   שמחתי מוקדם מידי, בזמן התגובה הקודמת רק ירד גשם עד השעה 4 אחה'צ חזר השלג... ואתה צודק בקשר לראש העיר, לא יזיק לנו קצת בידור... כל עוד לא מצפים ממנו לעשות עבודה אמיתי אלא רק לספק כותרות בעיתוני הרכילות תקיפת צלם, דחיפה של כתב חטטן או ביטול באמצע שידור חי של מסיבת עיתונאים כי אחד מהעיתונאים שאל אותו שאלה החורגת מהמוסכם, במסיבת העיתונאים האחרונה שלו, אחד מהכתבים העיז ושאל אותו "אם הוא נגע בסמים במהלך שלושת החודשים האחרונים" ??? הוא בחר לא לענות וביטל את המשך מסיבת העיתונאים...
     30/3/14 00:54:

   צטט: face 2014-03-29 23:46:09

   ברכות! על//ל- פציינט :) ושבוע טוב,

   תודה פייסצ'וק יקרה, מקווה שהיה יומולדת מופלא..:)

     30/3/14 00:53:

   צטט: שלויימה 2014-03-29 19:59:06

   כמה נעים לשמוע שהכל בסדר אצלכם, אצלנו השבוע בפעם הראשונה מזה חודשים הטמפרטורה עלתה לקו הפלוס והיה לנו אפילו גשם שהמיס את הררי הקרח האדירים שהצטברו בכל חניה..והתקשורת חזרה לדבר על הבחירות לראשות העיר של טורונטו בין אשתו של ג'ק קלייטון לבין רוב פורד המסומם.... אבל אם אלו הבעיות שלנו - כמו שאמרת גילה חברתי הטובה , דייינו !

    

   שלויימה ראש העיר שלכם סלבריטי עולמי..מה לכם כי תלינו? הרי יש הרבה תושבים שרוצים שהוא ימשיך רק בשביל הבידור...אלה הם חיינו. אביב נעים לכם.

     30/3/14 00:50:

   צטט: איציק אביב 2014-03-29 18:47:59

   לא נעים לי אבל גם אני לא שמעתי על הזמרת הזו, בתמונה היא מראית אחלה. מעניין מאוד.

    

   ככה זה בחיים איציק, תשאל את כל החבר'ה במוצבי הצפון.

     29/3/14 23:46:

   ברכות! על//ל- פציינט :) ושבוע טוב,

     29/3/14 19:59:
   כמה נעים לשמוע שהכל בסדר אצלכם, אצלנו השבוע בפעם הראשונה מזה חודשים הטמפרטורה עלתה לקו הפלוס והיה לנו אפילו גשם שהמיס את הררי הקרח האדירים שהצטברו בכל חניה..והתקשורת חזרה לדבר על הבחירות לראשות העיר של טורונטו בין אשתו של ג'ק קלייטון לבין רוב פורד המסומם.... אבל אם אלו הבעיות שלנו - כמו שאמרת גילה חברתי הטובה , דייינו !
     29/3/14 18:47:
   לא נעים לי אבל גם אני לא שמעתי על הזמרת הזו, בתמונה היא מראית אחלה. מעניין מאוד.
     29/3/14 18:13:
   ד"ר לאה היקרה, טריוויאלים...לא יכולנו לקבל מחמאה יותר גדולה מזאת. המון תודה ושמח שאת כאן.
     29/3/14 18:12:
   (O) היקרה שלום, את צודקת בעיקרון, אבל כאן לא מביטים על זה ככה, אלא כעל שותפות ונשיאה בנטל, אף אחד לא טוען שהעבודה שלהם לא קשה והחיוניות שלהם ברורה, ולכן הסכם העבודה הקולקטיבי הוא רב שנתי, אבל לא נכנסתי לפרטים מפאת המקום והזמן. לגבי תמונות של נערות יוגה, לחצי על הקישור בידיעה על רווחי לולולמון, אם זה לא מספיק אולי אני אוסיף אחת משלי. אני אשתדל מבלי שיחשבו שאני איזה קריפ...:)
     29/3/14 17:59:
   כאשר יש אתרים בעולם שיושביהם בסכנת מלחמה , טירור, אסונות טבע ובעיות כלכליות חמורות, נהדר לקרוא על מקום שהבעיות שלו, הגם שהן רלוונטיות למעורבים בהן, הינן טריוויאליות במובנים כלליים.
     29/3/14 17:33:
   רגע, לגבי הנהגים הסיקים, אם הבנתי נכון, הם מחזיקים את המדינה ב.. איזור רגיש. מה ימנע מהם להפגין כזה מפגן כח, כל שנה ולקבל תוספת? ז"א, בטח בהסכם היה סעיף מתאים אבל לא כתבת על זה בכלל. יכול להיות שהציבור הקנדי לא מתעניין בזה? (פעמבא תביא איזו תמונה של פועלים ונערות יוגה. שנדע מה אנחנו מפסידים)
     29/3/14 17:18:
   בהחלט גלית, הבריאות טובה לכל המינים והמגזרים...
     29/3/14 07:53:

   צטט: sbhsport 2014-03-29 06:32:53

   בכיף גלית, אני לא ממש יודע מהו החוק המדובר, כי הרי אני מנוע....אבל בכל מזג אוויר ובכל מצב אני ממליץ על יוגה לנשים בכל הגילאים, ולא, ממש לא חייבים להיות מאמינים בכנסיה של צ'יפ בשביל זה. טוב לראותך שוב.

   FYI, ראיתי גם כמה נערי יוגה חטובים...

     29/3/14 06:32:
   בכיף גלית, אני לא ממש יודע מהו החוק המדובר, כי הרי אני מנוע....אבל בכל מזג אוויר ובכל מצב אני ממליץ על יוגה לנשים בכל הגילאים, ולא, ממש לא חייבים להיות מאמינים בכנסיה של צ'יפ בשביל זה. טוב לראותך שוב.
     29/3/14 06:28:

   בין 92 ל-98 דולר לזוג מכנסיים??? ועוד מכנסי ספורט? באמת לא מתאים לכל סוגי הנשים.

   אתה יודע, תרגלתי יוגה כמה שנים, אבל משלא נהייתי נערת יוגה חטובה, פרשתי. אולי באביב אחזור.

    

   ואדלסון - הלוואי שיפסיד כמה שיותר דולרים וכמה שיותר מועמדים. בעניין חוק ישראל איום אני עדיין חצויה. זה הרי לא הדבר הכי דמוקרטי בעולם, בלשון המעטה. ומנגד - גם הביביתון מאיים על הדמוקרטיה ומסכן את המשך קיומה של עיתונות פרינט בישראל. 

    

   בקיצור, שמח ומבדח. תודה על עוד פוסט מאיר עיניים.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין