עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  רגעים של קסם

  18 תגובות   יום שישי , 28/2/14, 21:25

  הנה הוא בא, מאחורי הפינה מסתתר לו היום ההוא בשנה, היום שבו אתה מחליף מיספר. אז נכון שזו רק סיפרה אחת, רק עוד מיספר, אבל אחרי הכל זהו עוד עמוד אחד בספר החיים. אבל חיים של אמן אינם עוד סתם חיים, כל מסע חיים הוא מקודש, כך לימד אותנו ספר הספרים, אבל גם בין כל המסעות הללו יש שונים ואחרים ולכל אחד מהם תפקיד משלו ויעוד משלו. אני באמת מאמין שלכל אחד מאיתנו יש את הייעוד שלו. אבל בעוד בעברית המילה הזאת נגזרת מהשורש י.ע.ד, כלומר סוג של מטרה שאליה צריך להגיע. הרי שבאנגלית המילה שמתארת את המונח בצורה הנכונה ביותר היא calling שהשורש שלה הוא call, כלומר מעין קול קורא, שמורה ומנחה אותנו אל היעד. אז נכון, למדתי מההופעה של ג'ייסון אלכסנדר בוונקובר בספטמבר את משפט המפתח שמנחה אותו, "there is no “there”, there" כלומר לעולם אין האדם חש כאילו הוא הגיע "לשם", כי הרי בורא העולם הבטיח לנו, כשהוא בעט את אדם וחוה מגן העדן, שלא עולם לא נמצא מנוחה, שלעד נמשיך לחפש. אז מהי עוד סיפרה אחת, עוד עמוד אחד, בספר החיפוש הגדול של האמן. לפעמים מעט מאוד, לפעמים די הרבה. על המסע של השנה הקודמת יכולתם לקרוא כאן: http://cafe.mouse.co.il/post/2861073/  וכן, הוא כבר הגיע שוב. השבוע הזה של השנה, שבו מחליפים עוד עמוד בספר. 44 הגיע. בשעה טובה. בתנ"ך זה כבר נחשב גיל מופלג, כך שאולי גם אותי היו מחשיבים בתור זקן יהודי חכם.

  **

  בשבוע שעבר הארכתי במקצת על ענייני התקציב, זה בעקבות שיחה שניהלתי עם מישהו בענייני נדל"ן. גם השבוע שוחחתי עם אנשים בענייני נדל"ן וגם נפגשתי עם איש עסקים סיני, היה מאוד מעניין. מרחיב אופקים. אבל אני לא ארחיב, כי אחת הידיעות המסקרנות השבוע הייתה הדיווח הפיננסי על מצב החובות של משק הבית הקנדי בסוף שנת הכספים 2013. שלא במפתיע, תושבי מחוז קוויבק הצרפתיים נהנים מהחוב הקטן ביותר. משפחה במונטריאול חייבת בממוצע 18,856$ בעוד תושבי וונקובר מובילים את כל קנדה עם 41,077$, אז נכון שרוב המשפחות קיצצו את החוב שלהן, אבל זכרו שמדובר חוב שאיננו משכנתא, ולכן כל עליה קטנה בריבית המרכזית במשק עלולה לגרום כאן לאפקט הדומינו.

  http://ca.finance.yahoo.com/news/vancouver-ends-2013-high-consumer-debt-while-montreal-132902696.html

   

  **

  שני ארועים גדולים מחכים לנו ביום ראשון. בזירה המקומית מארחת קבוצת ההוקי שלנו, הוונקובר קאנקס את האוטווה סנטורס למשחק באיצטדיון הלאומי, הבי.סי פלייס, שמכיל כמות גדולה פי שתיים מהאצטדיון הביתי של הקאנקס, הרוג'רס ארינה. המשחק באצטדיון הפתוח, לעיני 55 אלף צופים, הוא חלק מסדרה של שישה משחקים שמארגנת ליגת ה NHL השנה באצטדיונים פתוחים, האירועים הללו הפכו להצלחה גדולה עבור הליגה והמועדונים המשתתפים. בניו יורק (נגד ניו ג'רזי והאיילנדרס), לוס אנג'לס (נגד אנהיים) ודטרויט (נגד טורנטו) מילאו קבוצות ההוקי אצדיוני בייסבול באלפי אוהדים נלהבים. שיקגו מארחת בשבת את פיסטבורג באצטדיון הפוטבול של הדובים ומילאה את היציעים בכרטיסים מוזלים. דווקא בוונקובר, שנחשבת לאחד מהשווקים היוקרתיים ביותר של ליגת ההוקי, מכירת הכרטיסים לאירוע התנהלה די בעצלתיים ועד לסוף השבוע הזה דווח כי נמצאים עדיין כרטיסים למכירה בקופות. אוהדים רבים התלוננו על מחיר הכרטיסים לאירוע ההיסטורי (104$ - 324$). למרות הכל סביר להניח שכאשר הדסקית תצנח אל הקרח, ביום א' בשעה אחת בצהריים בשידור חי מחוף אל חוף, האצטדיון הלאומי יהיה מלא מפה לפה והאוהדים בבית ובאצטדיון יזכו לחוויה מיוחדת במינה. הוקי תחת כיפת השמיים.

  http://www.theprovince.com/sports/Heritage+Classic+tough+sell+Vancouver/9555649/story.html

   

   **

  אחרי המשחק יצטרפו אזרחי הפרובינציה לשאר תושבי כדור הארץ ויצפו בטקס האוסקר ה 86 מתיאטרון הקודאק בלוס אנג'לס. סביר להניח שכבר בשעה זאת מצטופפים כמה אלפי אוהדים עם שקי שינה ושקיות של צ'יפס ברחבה שמחוץ לתיאטרון קודאק בדאון טאון לוס אנג'לס, רק כדי לצרוח כמו ילדות היסטריות ולנפנף בידיים באהבה כאשר סנדרה בולוק ומתיו מקונוהי יצעדו בנון שלנטיות על השטיח האדום במיטב המלבושים. הכוכבים הם אלו שמוכרים את הסרטים, הם אחד המוצרים הכי חשובים של תעשיית הסרטים, אבל כמו בכל תעשייה מה שמעניין באמת הוא מיהם האנשים שמושכים בחוטים, שקובעים ומנהלים את העסק. אפשר לחזור לרגע לעוד ציטוט שנתן לנו ג'ייסון אלכסנדר בספטמבר, "בואו לא נהייה ביישנים, אנחנו הבעלים של תעשיית הבידור, כי אנחנו הרי המצאנו אותה". הוליווד היא נהר של כסף עבור הכלכלה האמריקאית, לא פלא שטקס האוסקר, הוא אחד הארועים הנצפים ביותר על הגלובוס, הסופרבול של תעשיית הבידור. אחד הצמדים המרתקים ביותר כיום בהוליווד הם האחים ווינשטיין, הארווי (61) ובוב (58) מניו יורק, שהחלו דרכם בחברת ההפקה מירהמקס (שהורכבה משמות הוריהם היהודים מירה ומקס וו.) בניתוח של נאומי הזוכים בפרס האוסקר בעשרים השנים האחרונות, 7 זוכים הודו לאלוהים שהביא אותם אל הפסלון המיוחל, לעומת זאת 30 זוכים הודו להארווי ווינשטיין שהביא אותם אל פסגת חייהם. אני לא יודע אם ביום ראשון הוא שוב יזכה בברכה, אבל אחרי ניתוח של שורה ארוכה של סרטים שהאחים ווינשטיין הפיצו או הפיקו (זה לא אותו הדבר) אני יכול להציע לכם את נוסחת הקסם של הארווי ווינשטיין לסרט אוסקר. אני לא אאכיל אותכם בכפית, כי הרי אתם ילדים גדולים, במקום זה לכו לספריה או לאינטרנט וחפשו את רשימת הסרטים הבאים. אתם יכולים או לצפות בהם או להוריד את הסינופסיס ולסדר אותם בשורה על קובץ אחד ולמצוא את המכנה המשותף. הנה האתגר שלכם לסוף השבוע.

   

  סינימה פרדיסו – איטליה 1988

  כף רגלי השמאלית – אירלנד 1989

  הפסנתר – ניו זילנד 1993

  הדוור – איטליה 1994

  שייקספיר מאוהב – אנגליה 1998

  פעמון הצלילה והפרפר – צרפת 2007

  נער קריאה – גרמניה 2008

  נאום המלך – אנגליה 2010 

  הארטיסט – צרפת 2011

  השבוע שלי עם מרלין – אנגליה 2011

  פילומינה – אנגליה 2013

   

  אז כן, האחים ווינשטיין זכו באוסקרים גם עבור "הפצוע האנגלי" (96'), "וויל האנטינג" (97'), "חוקי בית השיכר" (99'), "שוקולד" (00') ועבור המחזמר "שיקגו" (2002).  הם אולי המפיקים היחידים בהוליווד שיש להם גישה חופשית למאגר השחקנים של מלכת אנגליה, עניין שנותן יתרון עצום בדרך אל האוסקר. וכן, הם גילו וטיפחו את קוונטין טרנטינו. וכן, הם עושים טונות של כסף, אבל הם בעיקר יוצרים סיפורי אמנות בלתי נשכחים באופן עקבי ומעורר השראה. כל שנה הם מספקים לנו כמה רגעים של קסם, בגלל זה אנחנו כל כך אוהבים אותם.

  **

   

  אז הנה אנחנו מחליפים עוד מספר, ורושמים עוד יום הולדת. לכבוד המאורע, אתם כולכם מוזמנים לקבל מתנה, אישית ממני, כי אתם כולכם, בדרך כזו או אחרת, חלק מהמסע. אז אם יש לכם מכשיר קינדל, אתם יכולים להוריד בחינם את "הנסיך השגרתי" שיהיה פתוח לקהל הרחב בין 2 – 6 למארס. כולכם מוזמנים. תורידו כמה שיותר ותספרו לחבריכם. אם תכתבו גם המלצה באתר של אמזון, אני אודה לכם מקרב לב. http://www.amazon.com/dp/B00GJ095T2

   

   

  **

  ובתור קינוח אני מציג לכם השבוע את דון ברואנריג, זמר ויוצר שירים שמגיע מקום שכוח אל שנקרא עמק קודרוי בניופאונדלנד. בראונריג – שנראה קצת כמו לואין דיויס - מתגורר היום בהליפקס, נובה סקוטיה, והפיק בשנה שעברה אלבום משובח, שהשיר הזה sweet dream sleeper הפך להיות אחד החביבים עלי בשבועות האחרונים. פשוט מתוק ונפלא. שככה יראה גם השבוע שלכם. אדיוס, חברות וחברים.

  ''
   

   

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (18)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     6/3/14 02:16:

   צטט: face 2014-03-05 19:33:03

   ניסיתי לצייר לך נסיך עכשיו. לא הצלחתי, נבוך

   בינתיים קבל רגעי קסם. רק לבינתייים }{!

    

   את חמודה, זה משהו. אפשר לבקש אותך מההורים?

    

     5/3/14 19:33:

   ניסיתי לצייר לך נסיך עכשיו. לא הצלחתי, נבוך

   בינתיים קבל רגעי קסם. רק לבינתייים }{!

    

   ''

    

     3/3/14 01:59:

   צטט: bonbonyetta 2014-03-02 19:51:05

   *
   קודם כל יומולדת שמחה,
   היות ואתה מדבר על נושאים כמה,
   נתת לנו ממש "עבודה",
   אצטרך לחזור שוב עוד שעות כמה....חיוך

    

   בהצלחה בונבוניטה, ותודה רבה רבה!

     2/3/14 19:51:

   *
   קודם כל יומולדת שמחה,
   היות ואתה מדבר על נושאים כמה,
   נתת לנו ממש "עבודה",
   אצטרך לחזור שוב עוד שעות כמה....חיוך

     2/3/14 18:47:

   צטט: נומיקן 2014-03-02 18:27:21

   אדיוס מהצד השני של המספר ההוא

   תודה נומיקן, אז איך זה נראה משם?

     2/3/14 18:45:

   צטט: באבא יאגה 2014-03-02 09:32:46

   ככל שאתה מתאמן בלהחליף יותר מספרים, כך זה הופך טראומתי פחות. אז רק טוב ותודה

   תודה על הטיפ, באבא יאגה, בחיים מתרגלים להכל, הא?

     2/3/14 18:27:
   אדיוס מהצד השני של המספר ההוא
     2/3/14 09:32:
   ככל שאתה מתאמן בלהחליף יותר מספרים, כך זה הופך טראומתי פחות. אז רק טוב ותודה
     1/3/14 17:35:

   צטט: philia 2014-03-01 12:12:33

   פעם בשנה אפילו אני נותנת! נשיקה ו-גדולה!

   כבר הולכת להלשין לחברה עם קינדל על הנסיך :)

    

   ורגע! שיר. אהוב מאד. נורא. מה זה חשוב. הכי שיר יומולדת מאז ולעולם! 

    

   נשיקה

    

   תודה רבה דודה פיליה, תמיד נחמד לקבל את המתנות והנשיקות שלך. אחלה קליפ, BTW :)

     1/3/14 17:27:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2014-03-01 08:39:28

   קודם כל, יומולדת שמח שחר. 44 לא עושה עלי רושם, עפ הזמן תלמד שזה רק מספר. אני היום יותר מבינה והרבה יותר מאושרת מאשר הייתי אי פעם, למרות שגם התרגיל ולא רק הגיל - בעייתי. אין מספיק כסף, האיש שלי לא גמרי שלי. ככה זה, שלא יהיה יותר רע... האחים ווינשטיין "שלך" בהחלט מרשימים. השיר יפה, תודה, ותודה גם עבור ה"נסיך", אם כי אין לי קינדל ולא מתכוננת לקנות - תרשה לי להיותר קצת "אולד פשנד. :))

    

   תודה רבה מכבית יקרה, אצל הסינים זה לא סתם מספר, אצלם 8 הוא מספר החיים (מזל) ואילו 4 הוא המוות, לכי תביני. אבל אצלנו זה באמת לא עניין גדול, אנחנו רק יודעים שאם אפשר להשיג את הכל, אז צריך לשמוח במה שיש. אין לי בעיה שתשארי אולד פאשן...יש לנו גם מהדורה מודפסת בעברית. שבוע נפלא.

   https://www.createspace.com/4447251

    

    

     1/3/14 12:12:

   פעם בשנה אפילו אני נותנת! נשיקה ו-גדולה!

   כבר הולכת להלשין לחברה עם קינדל על הנסיך :)

    

   ורגע! שיר. אהוב מאד. נורא. מה זה חשוב. הכי שיר יומולדת מאז ולעולם! 

    

   ''

    

   נשיקה

   קודם כל, יומולדת שמח שחר. 44 לא עושה עלי רושם, עפ הזמן תלמד שזה רק מספר. אני היום יותר מבינה והרבה יותר מאושרת מאשר הייתי אי פעם, למרות שגם התרגיל ולא רק הגיל - בעייתי. אין מספיק כסף, האיש שלי לא גמרי שלי. ככה זה, שלא יהיה יותר רע... האחים ווינשטיין "שלך" בהחלט מרשימים. השיר יפה, תודה, ותודה גם עבור ה"נסיך", אם כי אין לי קינדל ולא מתכוננת לקנות - תרשה לי להיותר קצת "אולד פשנד. :))
     1/3/14 03:48:

   צטט: שטוטית 2014-03-01 02:07:52

   צטט: sbhsport 2014-03-01 01:06:16

   צטט: שטוטית 2014-03-01 00:23:36

   אז

   https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnbD7U5W7LEww4ZHZfUQ-x5cugCSsvnknrfQ1ab2q8z8k-EJFzיופי להיות בן 8 כי 4+4 = 8

   או שבעצם יש לך 4X4

   שזה 16 הקיצ'ר מלאן שנים טובות ושמחות:) קראתי גם דה ריסט אוף אה פוסט לילה טופ:)

    

   חן חן יקירתי, אם אין חתולים יותר בעיר שלך, לפחות יש קנריות. תמיד שמח לספק לך חומר טוב לשינת לילה ערבה.

   יש קנריות בעיר שלי כי אין חתולים שטורפים אותן חחחחחח עכשיו הולכת לישון אחרי כמה סיבובי קנדי-קראש משחק אדיוטי שגוזל לי את שנת היופי נשיקה

    

   מילא זה, אבל יותר מדי קנדי קראש מזיק גם לשיניים. אם יהיה לך כאב שיניים, לא תוכלי לישון...

     1/3/14 02:07:

   צטט: sbhsport 2014-03-01 01:06:16

   צטט: שטוטית 2014-03-01 00:23:36

   אז

   https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnbD7U5W7LEww4ZHZfUQ-x5cugCSsvnknrfQ1ab2q8z8k-EJFzיופי להיות בן 8 כי 4+4 = 8

   או שבעצם יש לך 4X4

   שזה 16 הקיצ'ר מלאן שנים טובות ושמחות:) קראתי גם דה ריסט אוף אה פוסט לילה טופ:)

    

   חן חן יקירתי, אם אין חתולים יותר בעיר שלך, לפחות יש קנריות. תמיד שמח לספק לך חומר טוב לשינת לילה ערבה.

   יש קנריות בעיר שלי כי אין חתולים שטורפים אותן חחחחחח עכשיו הולכת לישון אחרי כמה סיבובי קנדי-קראש משחק אדיוטי שגוזל לי את שנת היופי נשיקה

     1/3/14 01:06:

   צטט: שטוטית 2014-03-01 00:23:36

   אז

   https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnbD7U5W7LEww4ZHZfUQ-x5cugCSsvnknrfQ1ab2q8z8k-EJFzיופי להיות בן 8 כי 4+4 = 8

   או שבעצם יש לך 4X4

   שזה 16 הקיצ'ר מלאן שנים טובות ושמחות:) קראתי גם דה ריסט אוף אה פוסט לילה טופ:)

    

   חן חן יקירתי, אם אין חתולים יותר בעיר שלך, לפחות יש קנריות. תמיד שמח לספק לך חומר טוב לשינת לילה ערבה.

     1/3/14 01:04:

   צטט: --()-- 2014-03-01 00:05:44

   חידת האחים וינשטיין - כי אלו סיפורי האנדרדוג המנצח, למרות כל המכשולים?

    

   לא, יקירתי, ממש לא. בלי קיצורי דרך, אנחנו קנדים כאן. בבקשה לפתוח וויקיפדיה ולהכין שיעורי בית.

     1/3/14 00:23:

   אז

   https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnbD7U5W7LEww4ZHZfUQ-x5cugCSsvnknrfQ1ab2q8z8k-EJFzיופי להיות בן 8 כי 4+4 = 8

   או שבעצם יש לך 4X4

   שזה 16 הקיצ'ר מלאן שנים טובות ושמחות:) קראתי גם דה ריסט אוף אה פוסט לילה טופ:)

     1/3/14 00:05:
   חידת האחים וינשטיין - כי אלו סיפורי האנדרדוג המנצח, למרות כל המכשולים?

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין