עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  לגעת בזהב

  18 תגובות   יום רביעי, 19/2/14, 23:51

  האולימפיאדה של פוטין ממשיכה להתגלגל מבעד למסך הטלוויזיה אל הפינה המרוחקת של העולם שלנו. 11 ימים של תחרויות מאחורינו, עוד שבוע נשאר למשחקים, הגיעו שלבי ההכרעה. קנדה מדורגת כרגע במקום החמישי בטבלת המדליות, שומרת על מקום של כבוד בצמרת הטבלה. עד עכשיו הקרקס שבנה ולדימיר פוטין ב 51 מיליארד דולר, מתפקד יוצא מין הכלל. כן, היציעים לא מלאים, האירועים אינם סולד אאוט. בוונקובר, לפני ארבע שנים, היו לא מעט בעיות עם מכירת הכרטיסים, כפי שסיפר לכם הבלוג הזה בתחילת דרכו. http://cafe.mouse.co.il/post/1466151/. אבל כאשר הסתיימו המשחקים התברר כי כל האירועים היו מפוצצים בקהל קנדי משולהב שהרים את הגגות באולמות. לכן, זה קצת מבאס לראות את תחרויות ההחלקה על הקרח, נערכות מול אולם חצי מלא. אחרי הכל, הילדים האלו עבדו כל החיים שלהם כדי להגיע לרגעי השיא הללו. קהל הוא אחד הפקטורים הכי מלהיבים באירועי הספורט, זה המקום בו הספורט נוגע באמנויות הבמה, לא לחינם שחקני פוטבול וכוכבי רוק הופכים לכוכבים, הם ממלאים אצטדיונים בקהל, רוכשי כרטיסים. אז נכון שהעיר סוצ'י מונה רק 340 אלף איש, כמות שמהווה רק שישית מתושבי וונקובר רבתי, ונכון שהפערים הכלכלים הם עצומים בין שתי הערים, ונכון שלא ראוי שרק מדינות המערב יארחו אירועי ספורט גלובלים, ונכון גם שהנוכחות של 70 אלף שוטרים וחיילים בסוצ'י לא מוסיפה עליצות לאווירה הכללית. אבל איכשהו נראה לי שמר פוטין והפמלייה שלו החמיצו כאן הזדמנות להטעין את האזרחים שלהם בזכרונות בלתי נשכחים מאירוע חד פעמי בחייהם. ייתכן שמבחינה לוגיסטית אי אפשר להטיס אלפי אוהדים מסנט פטרבורג או מוסקבה, ורכבות הן עניין ארוך ומסוכן מדי. ראוי גם לציין שבאתרי הסקי והגלישה במילא לא רגילים להמוני בני אדם, כך שזה לא ממש מורגש, אבל בזירת ההחלקה על הקרח ובטורניר ההוקי, העדר הקהל הוא פשוט עניין מצער ומעציב. אז כן, אני יודע שבישראל אתם עסוקים בכותרות אחרות, בתים מתפוצצים, ועבריינים שנורים ברחובות ("מפקד המשטרה נמצא בהתייעצות עם הרב וישוב רק אחר הצהריים"), אבל את האזרח הגלובלי, אלו הדברים שמטרידים בימי חורף קרים ורטובים שכאלה. אני באמת מאוד מקווה שהוידאו הזה איננו חסום לצפיה בישראל, נתנו הופעה הצמד. מדלית כסף. בראבו.

   https://www.youtube.com/watch?v=489KZYIOIdE 

     

   **

  כיסוי המשחקים האולימפים בכלי התקשורת הקנדים הוא מקיף ומלא. מדי שעה מתחילה מהדורת החדשות ברדיו בעדכון מזירת התחרויות. החיים ממשיכים בצילן של התחרויות. אין ספק שהאירוע המרכזי השבוע בזירה המקומית הוא הצגת התקציב השנתי על ידי הממשלה. לכבוד הטקס השנתי הזה רוכש שר האוצר הקנדי זוג נעלים חדשות, כפי שותיקי הקוראים של הבלוג בוודאי זוכרים.http://cafe.mouse.co.il/post/1506374/ התקציב שהציגה הממשלה השמרנית של סטיבן הרפר, נקט בשפה מאוד זהירה, בדיוק כמו שהתרגלנו לקבל מהממשלה השמרנית בשמונה שנות שלטונה בארץ המייפל. השמרנים העזו לרונן בקיץ שייתכן שהשנה קנדה תחזור להיות מדינה רווחית. שנגמור עם פלוס, אבל מאורעות החודשים האחרונים כנראה ציננו את הרוחות והתקציב דיבר על כך שנסיים את השנה באיזון תפעולי לאומי. שזה גם הישג מכובד בפני עצמו. אם וכאשר. כמו תמיד התקציב של השמרנים מייצר פרוייקטים עצומים של תשתית (בנייה ושיפוצים) מקווה לייצר מקומות עבודה (לטענת השר כ 750 אלף קנדים מוכנים לחזור לשוק העבודה במידה ויקבלו הזדמנות ראויה) אבל איך עושים את זה אם לא מעיזים לקחת  סיכונים מיותרים. זו השאלה המטרידה ביותר כרגע.

   http://www.montrealgazette.com/business/Infrastructure+creation+expected+risk+free+budget/9487463/story.html

  מה שכן, השמרנים לקחו החלטה מאוד אמיצה בתקציב הנוכחי וביטלו את תוכנית "ויזת המיליונרים" השנויה במחלקות. התוכנית נולדה בשנת 1986 ומטרתה היתה למשוך אנשים בעלי אמצעים – "טייקונים" בישראלית מדוברת – לקנדה על מנת לייצר  פעילות עסקית. על פי התוכנית מהגר במסלול הזה אמור היה להגיש בקשה לפרובינציה שבה ביקש להתיישב, להוכיח הון עצמי של 1.6 מיליון דולר ולתת לממשלת הפרובינציה הלוואה נטולת ריבית בסך 800 אלף דולר לחמש שנים. המהגר הפוטנציאלי היה אמור להשקיע מהונו בפיתוח עסקים בקנדה. כבר לפני שנתיים הקפיאה הממשלה השמרנית את התוכנית כדי לבדוק את נחיצותה, השנה היא כאמור בוטלה סופית. שר האוצר הציג את הנתונים שהעלתה הבדיקה, לא פחות מ 130 אלף מהגרים קיבלו את "ויזת המיליונר", שאחרי חמש שנים הופכת אוטומטית לאזרחות קנדית. רובם המכריע של הקנדים החדשים הגיעו מהונג קונג, טאיוואן וסין.  אולם הנתון המפתיע הוא שלאורך 20 שנות שהותם בקנדה, המילונרים שילמו 200 אלף דולר פחות במיסים מאשר מהגרי עבודה שבאו לקנדה על בסיס כישורים ורקע השכלתי. תחקיר משפטי שפורסם ערב התקציב גילה כי 45 אלף סינים נמצאים ברשימת ההמתנה של "ויזת המיליונרים", רובם המכריע בדרכם לוונקובר וטורנטו. המהגרים הללו היו אחראים במידה רבה לעליה המטורפת במחירי הדיור בשתי הערים הגדולות של קנדה. על פי הנתונים שהתפרסמו השבוע, בשנת 2008 כאשר משבר הדיור האמריקאי היה בעיצומו, הכפילה ממשלת בריטיש קולומביה את מספר אשרות ויזת המיליונר והכניסה לתחומיה יותר מ 5000 מהגרים מיליונרים, כמעט כפול מהקצב הרגיל. http://www.theglobeandmail.com/news/politics/tories-new-budget-to-close-program-giving-investors-path-to-citizenship/article16792106/

  הטייקונים האסיאתים היוו חלק הארי ברשימת הממתינים ל "ויזת המיליונר", האמריקאים והאירופאים נמצאו הרחק מאחוריהם. הצפי הוא שביטול התוכנית יביא להתקררות בשוק הנדל"ן המטורף של וונקובר, שמדורג במקום השני בעולם, אחרי הונג קונג. אם בנק קנדה יעלה את הריבית המרכזית במשק (שעומדת כבר חמש שנים על אחוז אחד), צעד שצפוי בעקבות החלשות הדולר הקנדי, אנחנו בהחלט עלולים לצפות מצב שבו יפלטו הרבה נכסים לשוק, שיכיל יותר מוכרים מקונים, במיוחד קונים שאינם מרוויחים את לחמם על אדמת קנדה. כבר ביום הראשון לביטול התוכנית משכו 3000 איש את בקשות הויזה שלהם, חלקם ילכו לחפש שווקים אחרים, הקנדים השאירו את האפשרות להכנס לקוויבק פתוחה, מעניין יהיה לראות כמה סינים ירצו להגיע לשם. מה שבטוח שחיסול התוכנית גנז סופית את התחזית של ממשלת בריטיש קולומביה להציג השנה רווח תפעולי. חיסול "ויזת המיליונרים" מאלצת את ממשלת הפרובנציה לסגור קרן של 400 מיליון דולר, שפעלה בזכות הכסף אותו הפקידו הטייקונים הזרים. עכשיו צריך להחזיר את הכסף לבעליו. לא פלא ששר האוצר שלנו הסתפק השנה בזוג נעליים מהשנה שעברה, "הן עדיין מספיק טובות להליכה, אין סיבה להחליף אותם" הוא התלוצץ עם העיתונאים. כנראה שגם הוא יודע שהבהלה לזהב הנדל"ני שלנו עומדת לחטוף הצטננות חורף. הפרובינציה שלנו אמורה להציג רווח של 800 מ' דולר בשלוש השנים הבאות, אבל זה לא ידגדג את הגרעון שצפוי לתפוח ל 69 מיליארד דולר. http://www.vancouversun.com/business/loses+access+million+fund+investor+immigrant+program+scrapped/9505962/story.html

     

  **

  ביום ראשון בערב לקחתי פסק זמן ממצעד המדליות והלכתי לראות את "פילומינה" סרטו החדש של הבמאי הבריטי המשובח סטיבן פרירס. הסרט שמופץ בצפון אמריקה על ידי חברת האחים ווינשטיין, הצליח להכניס את האחים הארווי ובוב מניו יורק בפעם השישית ברציפות לרשימת המועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר בטקס האוסקר. כבר לפני שנתיים, כאשר חזיתי את ניצחונו של "הארטיסט" בתור סרט השנה,כאן: http://cafe.mouse.co.il/post/2482202/ סיפרתי לכם שעליתי על נוסחת הזהב של האחים לטקס האוסקר. עובדה שמאז "נער קריאה" ב 2008 כל שנה יש לחברת האחים ווינשטיין סרט ברשימת סרטי השנה. "פילומינה" שרץ כבר 13 שבועות על המסכים (לא עניין של מה בכך ב 2014) כולל הופעת מאסטר נוספת של הגבירה ג'ודי דנץ בתור אישה אירית קטנה וקשישה שבנה נמכר לאימוץ על ידי נזירות קתוליות באירלנד של שנות החמישים. סטיב קוגן מגלם עיתונאי שמודח מתפקידו בתור ספין-דוקטור של מפלגת השילטון, הוא רוצה לכתוב ספר על ההיסטוריה של רוסיה, אך מקבל עליו את המשימה לכתוב ספר על "סיפור אנושי" חזק. המפגש בין העיתונאי הציני והמריר ובין הגברת האירית הפשוטה והעממית מייצר את האנרגיות למסע החיפוש הזה שמסתיים בצורה מהממת ומאוד מפתיעה. הסרט זכה לארבע מועמדויות לאוסקר, ספק אם הוא יזכה באחת מהן, אך הוא מצליח לעורר שאלות על נושאים רגישים כמו אלוהים, חינוך מיני, הורות ובעיקר מערכת היחסים הסבוכה בין הכנסיה הקתולית למאמיניה.נוסחת ווינשטין, עובדת גם בסיפור הזה, שמבוצע באופן משובח על ידי הבמאי והקאסט,  זה בהחלט נותן יתרון משמעותי כשיש לך גישה לשחקנים אנגלים מעולים. בכל מקרה, אם אתם זקוקים לשעה וחצי של אמנות משובחת, "פילומינה" תעשה זאת בשבילכם. נסו ותהנו, לא תצטערו.

   

  ''
   

   

  **

  את יום שני בערב בילתי בחברתם של מהגרים שמייצרים צמיחה כלכלית. מועדון ה VIT כלומר קבוצת ה MEETUP של יזמי האינטרנט הישראלים של וונקובר. מה אני אגיד לכם, בריחת המוחות מעולם לא נראתה מוחשית יותר. מארגני המועדון, ירון ב., ערן א. ורונן ט. עשו עבודת שטח מצוינת, וכמו בפגישה הראשונה הגיעו לאירוע יותר מ 150 איש, רובם אנשי מחשבים, תוכנה, פיננסים, ניהול, ויזום, בדרגות ניסיון שונות. אלו בדיוק מסוג המהגרים שקנדה צריכה יותר מכל, כי הקנדים לא אוהבים לקחת סיכונים. בין היתר הוצגו בפנינו מסלולי השקעה של קרנות ישראליות – קנדיות לפיתוח והשקעה במיזמים מכל הסוגים. כמו כן, קיבלנו הצצה ראשונה לתוכנית בין העיר סארי, שהיא השניה בגודלה בפרובינציה שלנו, ומשרד המדע הישראלי. בסוף החודש אמור להגיע אהוד ברק (הרמטכ"ל שלי) לכנס עבודה בסארי, כדי לקדם מספר פרוייקטים במסגרת התוכנית. כרטיסים מוזלים לאירוע ניתן להשיג במשרדי הזרוע הפוליטית שלנו ה CIJA. היה ארוע מעולה, כולנו בציפיה למפגש מספר שלוש. בהצלחה חברים, מקווה שתצליחו לייצר מסורת. כמו למשל המסורת האמנותית הזאת, שיוצאת לדרך השבוע, המהדורה ה 14 של פסטיבל אומנויות הבמה היהודי "חוצפה" שכוללת כמובן הופעות של אמנים מישראל, וכמו תמיד מספק עבודה לעיתונות המקומית.

  http://www.straight.com/arts/584676/chutzpah-festival-celebrates-israels-finest-artistic-exports

  הפסטיבל ימשך עד ה 8 במארס באולמות שונים ברחבי וונקובר. עוד לפני החוצפה, מגיע ערב השירה המובטח של מרים ב. עם שירים של אריק איינשטין, מנחם זילברמן ודידי מנוסי ב 23 לחודש. השבוע גם החלו ההכנות הראשונות לפורים, אדר עומד באוויר.

   

  **

  עוד מעט העננים יתפזרו ונוכל לראות שוב את גרמי השמיים, כך שאחרי השיאים של האולימיפאדה וטקס האוסקר נוכל לצאת החוצה שוב ולראות את הכוכבים. הנה one republic ממדינת קולרדו, שהוציאו השנה את התקליט השלישי שלהם Native הלהיט האדיר הזה "סופרים כוכבים" צריך להיות בתפריט שלכם למסיבות הפורים, המלצה שלי. שרק תהיו לי בריאים וחזקים.

   

  ''
   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (18)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/2/14 22:01:

   צטט: שטוטית 2014-02-26 18:47:00

   תודה על הסקירה הארוכהההה מהמתרחש בקנטון הקנדי בו אתה גר

   במיוחד התמקדתי באירועי התרבות והטייקונים בחיי שאתה עושה חיים משוגעים:)

   לסרט עם ג'ודי דנץ בהחלט מתכוונת ללכת. תודה על התזכורת

   קריצה

    

   תודה שטוטית יקירתי, רציתי קצת פיננסים ונדל"ן בשביל הקהל הגברי...מבטיח שלא יקרה יותר. מעכשיו רק קצר!!

     26/2/14 18:47:

   תודה על הסקירה הארוכהההה מהמתרחש בקנטון הקנדי בו אתה גר

   במיוחד התמקדתי באירועי התרבות והטייקונים בחיי שאתה עושה חיים משוגעים:)

   לסרט עם ג'ודי דנץ בהחלט מתכוונת ללכת. תודה על התזכורת

   קריצה

     24/2/14 20:39:
   מומלץ מאוד, באבה יוגה.
     24/2/14 17:55:
   לכבודה של ג'ודי דנץ, אראה את הסרט. תודה רבה
     24/2/14 00:22:
   תודה רבה נומיקן, את מוזמנת תמיד. אני מבטיח לקצר בטורים הבאים. שבוע נפלא.
     24/2/14 00:09:
   ארוך אבל מרתק, ואחר, כל כך אחר, לכן אני אוהבת לבקר
     23/2/14 19:02:

   צטט: נערת ליווי 2014-02-23 16:58:13

   שלומות עלך, הסרט ההוא של הכסף.. tessa virtue & scott moir חסמו אותו לארץ שלנו..  אז אותו לא הצלחתי לראות,

   המשך שבוע טוב! חיוך

    

   נערה יקרה, ניסיתי...מצטער, לא הלך. אני את שלי עשיתי. תודה על העדכון.

     23/2/14 19:00:

   צטט: תמרה ק 2014-02-23 09:20:41

   מסתבר ששוק נדלן מטורף, או בועת נדלן, קיים בעוד מקומות בעולם, לא רק כאן.
   לא שאני שמחה לאיד של מישהו.

   טוב שהוחלט אצלכם שהסיבה היא אותם מהגרי ויזת המליונרים.
   אצלנו למשל החליטו שהסיבה היא תיירים (מישהו אמר צרפת?) וטייקונים.

   אף אחד לא חושב שאולי הסיבה היא גידול טבעי (אצלנו) והגירה למרכז (אצלנו ואצלכם)?

   או שזאת רק אני שחושבת כך?

   בסופשבוע האחרון מצאתי זמן (או חברה מתאימה) וראיתי מעט מהאולימפידה הקפואה. אז אני כבר לא ממש אנלפבתית...
   ברור שהסיקור פה בארץ הוא קטן וצנוע יותר.
   אחרי הכל אנחנו ידועים בתור מעצמת כפור ושלג, ובחורף הילדים בשרון מגיעים לבית הספר על מחליקיים...

   ואותך- כתמיד, כיף לקרוא

    

   תודה רבה תמרה, גם את התגובות שלך תמיד כיף לקרוא. יש אצלנו גידול באוכלוסיה, אבל אנחנו מדינה הרבה יותר מאורגנת ומסודרת מאשר אצלכם וקצב בניית הבתים בדרך כלל תאם את קצב גידול האוכלוסיה (שכולל אצלנו גם רבע מיליון מהגרים כל שנה), אבל תנאים של בועה - אצלנו, אצלכם, אצל האמריקאים - נוצרים בתוצאה מעיוות בשוק, לעיתים העיוות מכוון מלמעלה על ידי הממשלה, לפעמים לא, מה שכן זו תמיד תמיד אשליה לטווח בינוני שמסתיימת במפח נפש להרבה אנשים קטנים. אני מקווה שאצלנו זה יסתיים בהתקררות ולא התפוצצות. אותו דבר אצלכם, אם השוק יקרוס, מי יודע לאן זה יכול להוביל. עד אז שיהיה אביב שמח.

     23/2/14 16:58:

   שלומות עלך, הסרט ההוא של הכסף.. tessa virtue & scott moir חסמו אותו לארץ שלנו..  אז אותו לא הצלחתי לראות,

   המשך שבוע טוב! חיוך

     23/2/14 09:20:

   מסתבר ששוק נדלן מטורף, או בועת נדלן, קיים בעוד מקומות בעולם, לא רק כאן.
   לא שאני שמחה לאיד של מישהו.

   טוב שהוחלט אצלכם שהסיבה היא אותם מהגרי ויזת המליונרים.
   אצלנו למשל החליטו שהסיבה היא תיירים (מישהו אמר צרפת?) וטייקונים.

   אף אחד לא חושב שאולי הסיבה היא גידול טבעי (אצלנו) והגירה למרכז (אצלנו ואצלכם)?

   או שזאת רק אני שחושבת כך?

   בסופשבוע האחרון מצאתי זמן (או חברה מתאימה) וראיתי מעט מהאולימפידה הקפואה. אז אני כבר לא ממש אנלפבתית...
   ברור שהסיקור פה בארץ הוא קטן וצנוע יותר.
   אחרי הכל אנחנו ידועים בתור מעצמת כפור ושלג, ובחורף הילדים בשרון מגיעים לבית הספר על מחליקיים...

   ואותך- כתמיד, כיף לקרוא

     22/2/14 20:39:
   מר רוח, הוא כבר ביקר בחודש שעבר, אני חושד בו שהוא הביא את החברה האוסטרלית לקידוח הגז של תשובה. אבל אמרנו שאתם יכולים ללמוד כמה דברים מהדמוקרטיה שלנו...אם אתם רק רוצים ומוכנים לפתוח את האוזניים ולהקשיב.
     22/2/14 18:37:
   ראש הממשלה שלכם כל כך אוהב אותנו, אולי יבוא אלינו קצת? יעזור לצנן כאן את הבועות?
     22/2/14 18:02:
   אני יודע, פייסצ'וק, אבל רציתי לתת גם פרק אחד לכל הנדלניסטים למינהם שחושבים שיש דברים שהולכים רק בכיוון אחד. בשביל זה אני מחלק את זה לפרקים, כדי שתוכלי לקפוץ למה שמעניין אותך.
     22/2/14 13:03:

   מודה שהפעם לקח לי קצת זמן לקרוא הכל.. רשמתי לי את ההמלצה על הסרט. תודה! ושבוע של טוב :)

     21/2/14 02:16:
   כן מכבית יקרה, אנחנו כבר יודעים שדיווחים על צרות של אחרים זה מה שהולך אצלכם הכי חזק בשוק. הממשלה שלנו הולכת לצנן את בועת הנדל"ן כי זה מה שהאזרחים רוצים, אבל אצלכם יש כידוע סדרי עדיפויות אחרים.
   מכאן האולימפיאדה של סוצ'י לא מושכת לאור דיווחי הקטסטרופה באוקרינה; כאן ברק נזכר בשל קנייתו המגלומאנית של מתחם ובו 5 דירות ענק יוקרתיות שהוא עומד לאחד. גם בועת נדל"ן יש לנו כאן כידוע, בקיצור - שמייח. תודה על ההמלצות בייחוד לסרטים :))
     20/2/14 09:50:
   בזמנך החופשי מכבית, אנחנו הרי בבלוגוספירה, שבה הזמן לא משחק שום תפקיד. בהצלחה עם הפרוייקט.
   לא אספיק לסקור כהלכה עכשיו כי באמצע פרוייקט, אחזור לדבריך הערב.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין