עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  הילדים של כולנו

  24 תגובות   יום שלישי, 1/10/13, 20:33

  המעבר להורות, שרובנו חווים מתישהו בחיינו מביא איתו את האחריות הבלתי נגמרת לחייו של אדם אחר, בשר מבשרנו, הילדים שלנו. כל אחד יגיד לכם שלהיות הורה זה להיות מודאג. נכון שהדאגה הזאת משתנה עם השנים, אבל היא תמיד נשמרת שם. מתקתקת ללא הפסקה כמו השעון בבטן של התנין ב "פיטר פן". הילדים שלנו הם הדבר היקר ביותר לליבו של האדם, הדאגה להם יכולה לעיתים להוציא הורים מדעתם. כל הורה מכיר את רגעי האושר האין סופיים שההורות מספקת לנו, אבל רבים גם מכירים את קמטי החשש שמנקרים קבוע במוח שלנו. שיחת הטלפון המפחידה היא סצינה שמככבת בסיוטים של הורים. בבוקר של שמחת תורה קיבלתי טלפון כזה, דבר ראשון על הבוקר. חצי מהיום בילתי בחדר מיון, ליד פרפר האושר שלי. קיבלנו – כמו תמיד – שירות של חמישה כוכבים, וזה לא עלה לנו כלום, ולמרבה השמחה גם הדיאגנוזה לא הייתה נוראית בכלל. סתם וירוס קנדי תוקפני של תחילת החורף. ארץ המייפל מוכנה לעונת ההוקי, יאללה מכות. אבל אנחנו חוגגים בכלל את שמחת תורה, בהקפות ובשירה גדולה, וכן, כאן בארצות הקור, גם בהרמה של כמה כוסיות, הרבנים מאוד מפנקים בתקופה הזאת של השנה. אפילו אם היושב במרומים מציב בפנינו מכשולים ואתגרים חדשים. בדרך הביתה אני רואה שהיא מרוגזת, "שלא תעזי אפילו לחשוב לקלל אותו" אני אומר לה. "אבל אתה מקטר" הוא מחזירה לי בהתרסה. היא
  עייפה, עבר עליה יום קשה. "לקטר מותר לנו כמה שאנחנו רוצים" אני אומר לה ומצליח לעלות על שפתייה חצי חיוך ראשון ליום הארוך הזה. אנחנו חוזרים לבית ונפרדים בנשיקה. אפשר להוריד את מפלס הדאגה בחזרה לנורמל. אחרי הכל, עוד שעתיים גלעד שליט נוחת בסוכה של חב"ד בוונקובר. "הילד של כולנו" שהצליח להרים את מפלס הסולידריות הישראלית – יהודית לרמות שלא נודעו בעבר. אפשר להגיד הרבה דברים על השבט שלנו, אבל בראש ובראשונה, רובנו הורים מסורים, בכל כלל יש חריגים, אבל אני רוצה להאמין שרובנו בעיקר אוהבים ומתגאים בצאצאים שלנו. לפחות מבחינה סטטיסטית מאוד כדאי להיוולד להורים יהודים, אפילו אם הם מקטרים מפעם לפעם, זה רק חלק מהמסורת.

   

  **

  האתגרים שהוא זורק בפנינו מתגמדים בבת אחת כאשר נתקלים לראשונה במישהו כמו גלעד שליט, ששרד חמש שנים וארבעה חודשים בשבי החאמס ברצועת עזה. קשה לנו אפילו לדמיין את החוויה הזאת, אבל עכשיו, ברוך פודה שובים, הילד רואה את העולם מהכיסא של המחלקה הראשונה, והכל למען מטרה טובה, הקרן הקיימת לישראל. קק"ל. JNF. הפמלייה עושה
  עצירה קצרה בדרך משדה התעופה לבית המלון בסוכה של הרבי ווינברג מחב"ד שנותן לו לעשות את סיבוב הבכורה בהקפות, לפני שהסבב של לחיצות הידיים והחיוכים. אני גונב תמונה ומעלה אותה לפיסבוק, שם אני לומד שמדובר באחד מהמותגים הכי חזקים בישראל, עמוד עם 311 אלף לייקים. פייסבוק נולדה בשנת 2004, גלעד נחטף ביוני 2006, הקמפיין למען שיחרורו נמשך חמש שנים וארבע חודשים.  הכלי שבעזרתו הפך הקמפיין לתנועת מחאה המונית, היה הפייסבוק. המדיה ההמונית ששינתה את החיים של כולנו. גלעד שליט הפך לאייקון ציבור ישראלי בזכות הפייסבוק, לרון ארד, לא היה פייסבוק, עד היום לא יודעים לאן נעלמו עקבותיו. הרבי שניאור שואל אותי אם אני יודע מדוע מכונים עשרת הימים בין ראש השנה ליום כיפור ימי "בין כסה לעשור", אני מציע לו את ההסבר על הירח, המכוסה בראש השנה, בניגוד לרוב החגים היהודים, מסתבר שיש לאותו "כסה" מסתורי גם משמעות אחרת, הגורל שלנו לשנה היהודית הבאה נמצא תחת כיסוי, שמתגלה רק אחרי שקיבלנו חתימה טובה. אני לוקח את הרעיון הזה איתי אל הלילה הדי חמים שקיבלנו. מעניין אם המחשבה היהודית הזאת הייתה עוזרת לשליט במחשכי הבור. הוא בטח לא היהודי הראשון שבילה בבור, יוסף היה שם הרבה לפניו, רבים אחרים באו עם השנים, מאוד מפחיד להיות בבור, מאוד מפחיד לחשוב שהבן שלך שוכב באיזה בור. לפחות להורים של גלעד היה פייסבוק, שהוציא את הילד שלהם מה "כסה" כל הדרך אל האור.

   

  **

  כשהגיע הבוקר החלטתי לבדוק את הסטטיסטיקות של הרשת החברתית בישראל ובקנדה כדי לראות אם אפשר להגיע למסקנות מעניינות על פי הנתונים המספריים. אז נכון שאין כאן מספיק דאטה כדי לייצר מחקר מדעי רשמי, אבל סתם יש דברים שנחמד לדעת. אז אמרנו שלגלעד שליט יש 311 אלף לייקים. לראש ממשלת ישראל יש 275 אלף אוהדים, מה שמעניין הוא שלביבי יש 220 אלף אוהדים מחוץ לישראל, מספרים שאין לאף פוליטיקאי אחר ברשימה, לא לפיד עם 211, לא בנט עם 181 ולא יחימובייץ' עם 102 אלף תומכים. לכל אחד מהשלושה הללו יש כמה אלפי אוהדים מחוץ לישראל. כל הטבלאות כאן:

   http://www.socialbakers.com/facebook-statistics/israel

  הדף הכי אהוב על ישראלים הוא של משחק הפוקר טקסס הולד'הם עם 1.1 מיליון אוהדים. אין ספק אתם תסתדרו נהדר עם הסינים, כשהם יתחילו לנהל את העולם. מאקו, Ynet והסופרפארם נמצאים הרבה מאחורי חובבי הקלפנות בישראל. בעמודי הסלבריטאים והספורט ניתן לראות עד כמה משתמשי הפייסבוק בישראל מושפעים מתרבות העולם שבחוץ. אייל גולן וגיסנו עוד מצליחים להוביל את רשימת האמנים, לפני אדל, הביטלס, ופינק פלויד. את רשימת הספורטאים מוביל מסי, לפני ברצלונה, אנייסטה והכדורגלן התורכי מאזוט אוזיל שבטח ישמח לשמוע שיש לו 70 אלף אוהדים בישראל. אף ספורטאי ישראלי לא מופיע ברשימה, קשה לפרגן לילד של השכנים.

   

  **

  כמו הישראלים, הקנדים הם משתמשים כבדים של הרשת החברתית, אבל דפוסי ההתנהגות שלהם שונים לגמרי. המותג האהוב ביותר על הקנדים הוא רשת בתי הקפה הלאומית טים הורטון עם 1.75 מיליון אוהדים. למי שלא מכיר, הרשת נקראת על שמו של שחקן הוקי מפורסם שנולד ב 1930 באונטריו, ששיחק בין היתר בטורונטו מייפל ליף, ובשנת 74' בגיל 44 הוא נהרג בתאונת דרכים במהלך מרדף משטרתי. הרשת מציעה קפה, שוקו ומגוון רחב של סופגניות מחזיקה 3000 סניפים ברחבי קנדה ו 550 חנויות בארצות הברית. הקנדים אוהבים את הסופגניות שלהם, לאורך כל השנה. המותג השני ברשימה הוא סאבווי קנדה, שמוכרת כריכים בלחמניות במבחר מילויים, ובמקום השלישי סוכריות סקיטלס שמזכירות את העדשים הצבעוניים שלכם. המלך האמיתי של קנדה הוא הראפר הלבן אמינם, עם 1.9 מיליון אוהדים. "איש משפחה", "הסימפסונים", ריאנה, אדם סנדלר, קטי פרי ומייגן פוקס, מככבים ברשימת הדפים הנצפים ביותר בקנדה. לצד ליגת ההוקי, והמועדונים האהודים ביותר, מונטריאול והקאנקס שלנו. כל הנתונים כאן: 

   http://www.socialbakers.com/facebook-pages/brands/canada/

  אגב, הפוליטיקאי האהוב על הקנדים הוא ברק אובמה עם 945 אלף אוהדים. ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, לא נמצא ברשימת 50 האישים האהודים ביותר, אפילו ביבי נתניהו, ראש ממשלת ישראל, ההוא מהפיסקה הקודמת, הגיע לפניו, עם 4200 אוהדים, ביבי מוצא את עצמו במקום ה 38 ברשימה. מדינה מעניינת קנדה, עם סדרי עדיפות אחרים לגמרי. המסקנות על חשבונכם. הסופגניות עלינו.

   

  **

  ביום שישי בצהריים, הלכנו לבדיקת ביקורת אצל רופא המשפחה, הד"ר יגאל ק. המסור שלנו. תמיד נחמד להיפגש עם מישהו שמלווה אותך כברת דרך ארוכה, תמיד עם חיוך ומילה טובה. עם סיום הפגישה, דהרתי בין רחובות העיר כדי להספיק ולהחזיר את הפרפר הביתה ומשם אל הדאון טאון, להקרנת הצהריים של "נברסקה" סרטו החדש של אלכסנדר פיין, שפתח את פסטיבל הקולנוע השנתי של וונקובר. הפעם פיין עובד עבור פארמונט ומגיש סרט מסע שעובר על פני ארבע מדינות בארצות הברית וכולו מצולם בשחור לבן הצהרתי. את שיחת הטלפון המפחידה מקבל הפעם הבן ולא האבא. הקשיש נעצר הולך ברגל על הכביש המהיר בעיר בילינגס שבמונטנה. הבן נקרא לעזרה והוא שומע מאביו שהוא זכה במיליון דולר בהגרלה בנערכה בנברסקה. למרות שהוא מבין שמדובר בסתם דואר שיווקי מגוחך, מסכים הבן לצאת עם אביו למסע אל עיירת ילדותו, אל אישתו ואל בני משפחתו הרחוקים. כמובן שסיפור הזכיה בכסף הגדול הופך לאייטם חדשותי גדול בהוטת'ורן שבה לא צריך פייסבוק כדי לקדם עניינים. פיין מוביל את צמד השחקנים הראשיים שלו, ברוס דרן הקשיש (האבא של לורה דרן) ווויל פורטה הצעיר בביטחה דרך שדות החיטה ודרכי העפר של מדינת הולדתו, זהו הסרט הרביעי שהוא מצלם בנברסקה. הדיאלוגים קומים ושנונים, כמה מהסצינות מצחיקות, אחרות עצובות ונוגעות ללב. השחור לבן נראה כמו ניסיון של פיין לספק לנו מעין צילום רנטגן של מצב האומה האמריקאית, דרך האנשים שחיים במעיים של הכלכלה החזקה בעולם. מזכיר קצת את "סיפור פשוט" של דיוויד לינץ', אבל בשורה התחתונה, סרט מסע מעולה שבהחלט ידבר חזק בטקס האוסקר הבא.

   

  ''

   

  **

  היות ואף אחד אחר לא יעשה את זה, אז אני מביא לכם את ארבעת נציגי ישראל לפסטיבל הקולנוע וונקובר 2013. "כנס העתידנים" מאת ארי פולמן ("וואלס עם באשיר"). הבמאי החיפאי (והעורך שלי לשעבר) חוזר עם עוד סרט שהוא חצי מצולם וחצי מאוייר. הפקה רב לאומית: ישראל, צרפת, פולין, בלגיה, גרמניה ולוקסמבורג ובכיכובה של השחקנית האמריקאית רובין רייט ("פורסט גאמפ"). על פי ספרו של סטניסלב לם הפולני "כנס העתידנים". http://www.viff.org/festival/films/f8358-the-congress

  "הנוער" הוא סרט הבכורים של הבמאי תום שובל והוא יוצג אצלנו בפרמיירה צפון אמריקאית. זהו סיפור על זוג אחים הרואים איך משפחתם מתמוטטת תחת הלחץ הכלכלי והם מחליטים לחטוף נערה. ילדה של מישהו אחר. קיבל מועמדות לארבעה פרסי אופיר.  http://www.viff.org/festival/films/f6120-youth

  "מקום בגן עדן" הוא סרטו החדש של יוסי מדמוני שהציג אצלנו לפני שנתיים את "בוקר טוב אדון פידלמן" (restoration). זהו סיפור על קצין בכיר בצה"ל (אלון אבוטבול בתפקיד הראשי)  העומד לסיים את חייו ועל בנו החרדי שמנסה להציל את נשמת אביו החוטא. גם כאן הציר המרכזי נע על יחסי אב- בן. הסרט היה מועמד ל 11  פרסי אופיר, אך סיים בידיים ריקות. http://www.viff.org/festival/films/f9742-a-place-in-heaven

  הזוכה הגדול של פרסי אופיר – "בית לחם" של יובל אדלר שקטף 6 פרסים וייצג את ישראל באוסקר, לא הגיע אלינו, רק לטורונטו. אני בטוח שנזכה לראותו בקרוב. הסרט שנתן לו את הפייט בתחרות היה "מי מפחד מהזאב הרע?" סרטם השני של צמד הבמאים אהרון קשלס ונבות פפושדו שאמורים להיות חלוצי הקולנוע הישראלי בז'אנר הזוועה והאימה. "הזאב הרע" לקח חמישה פרסי אופיר. בדיוק השבוע יצא בצפון אמריקה הסרט Prisoners עם יו ג'קמן וג'יק גלנהיל שהסיפור שלו דומה להפליא לסרט הישראלי. אתם מוזמנים להתרשם ולהשוות בין הסרטים. לדעתי זו תחרות אבודה מראש.

   http://www.viff.org/festival/films/f8012-big-bad-wolves 

  **

  ביום א' בערב, גשם סוער השתולל בחוץ, אבל מספר שיא של 750 מחברי הקהילה שלנו התכנס בבית הכנסת "טמפל שלום" כדי לראות את גלעד שליט. כמה עשרות מתנדבים עמלו ימים ולילות על הפקת האירוע המרגש, בהם ידידי המחלקה, אילן פילו ורורי ריצ'רדס. החבר ברנרד פינסקי הנחה את הערב שכלל נאומים ואתנחתות מוזיקליות. הקהל יצא מרוצה עד השמיים כשגלעד קיבל בסיום חולצה של מועדון הפוטבול הבי. סי ליונס. עוד הספקתי להרים איתו כוסית אחרונה בשולחן של המח"ט, ולתת לו טיפ קטן לדרך, אחרי הכל, 311 אלף אוהדי פייסבוק זה לא משהו שהולך ברגל. טיסה נעימה הביתה, בחורצ'יק. תודה שבאת וישר כוח לכל צוות ההפקה.

   

  **

  "סוס לבן" הם זוג נשוי מהעיירה המילטון, שבאונטריו. התקליט שלהם "גורל העולם תלוי בנשיקה הזאת" מועמד לאלבום השנה בקנדה. הטרק הכי מושמע שלהם הוא "לשד יש אקדח" אתם לא תצטערו שהאזנתם לו, חורף נעים לכולכם. תשמרו על הילדים של כולנו.

  ''         

  דרג את התוכן:

   תגובות (24)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     15/10/13 00:09:
   מכבית היקרה, אני מאמין לך שנכדים זה עונג צרוף, רק שכל דבר בעיתו, אני עוד לא שם... החיים מספיק קשים, מסכים איתך לחלוטין, תעשו אהבה, לא זוועה...:)
   טוב...הפעם ממש קראתי. קצת מוקדם לברך אותנו לרגל החורף, כי עדין רוב הימים חמים. מאלף לגלות שאובמה כ"כ פופולרי אצלכם. מבין הסרטים, צפיתי ב"הנוער" והוא סרט קשה לצפיה אבל הביצוע מעולה. רוב חברי שצפו ב"כנס העתידנים" קצת התאכזבו - לא מגיע לצילו של "ואלס עם בשיר". אני חוששת ש"הזאב הרע" הוא מעבר ליכולת הצפיה שלי (החיים מספיק קשים). המשך הורות נעימה 0ו, לא, נכדים זה לא "בררר", זה לרוב עונג צרוף). :))
     8/10/13 03:02:

   צטט: דליהו 2013-10-07 11:06:25

   וואו אתה כותב כל כך הרבה נושאים:)שמחה מאוד שאתם נותנים שם כבוד ואהבה לילד של כולנו.קצת חסר פה אצלנו ענין הכבוד.שופטי ביהמ"ש. העליון יצאו לפנסיה והסופרים שותקים.מה? צוחקת .אמרת שמותר קצת לקטר.:} הסרטים נראה מעניין ונראה את בית לחם בקרוב.:}בברכת ימים טובים.:}

    

   האמת היא, דליה היקרה, שהפעם יצא אפילו ארוך ביחס אלי, פשוט החגים אצלנו עמוסים לעייפה וצריך לכסות הרבה נושאים. לקראת החורף ועונת ההתכנסות, זה בטח יצטמצם מעט. רק ימים טובים, אבל לקטר מדי פעם מותר.

     8/10/13 03:00:

   צטט: face 2013-10-07 14:15:05

   צטט: sbhsport 2013-10-02 06:04:28

   בועז ידידי, אנחנו הרי יודעים שאת הפייסבוק המציאו בשביל....לתפוס בחורות...כמו כל מיזם טכנולוגי ראשוני הוא התגלגל לכיוונים שונים עם השנים ודרישות המשתמשים, אבל הוא בהחלט כלי חשוב מאוד בחברה המודרנית, ע"ע האביב הערבי וכו'.... לגבי הילד, תשמע, "אירוע משנה חיים" קוראים לזה בשפת התסריטאות, משם צריך להמשיך, כל אחד לפי אופיו. בסך הכל בחור על הכיפאק, שכל החיים לפניו.

   נ.ב : הלינק ל "מי מפחד מהזאב הרע" נשמט, הנה התיקון:
   http://www.viff.org/festival/films/f8012-big-bad-wolves

    

   אני בשוק מהמשפט הראשון!

   את הפייסבוק המציאו בשביל לתפוס בחורות

   למה לא מספרים לי כלום?!!!!!


   צריכה לחזור ולשנן לי את זה כמה ימים... צעקה

    

   גברת פייס היקרה מאוד, אני גלשי לספריית הוידאו החביבה עליך וצפי בסרט "הרשת החברתית" הכל מסופר שם.  

     8/10/13 02:58:
   ברוך שובך המכבית, את תמיד מוסיפה מימד נוסף לשרשרת התגובות. נכדים??? ברצינות?? ברררררר !!!
   ילדים זה קשה?1 חכה שיהיו לך נכדים. ואז ילדך ינהגו אתם לא בדיוק כמו שאתה חושב כשהם, למשל, חולים, אז תראה מה זה, שחר יקר! ואת ההמשך אקרא...בהמשך, זה עתה חזרתי ל"חיי סייבר"...כה לחי, *
     7/10/13 14:15:

   צטט: sbhsport 2013-10-02 06:04:28

   בועז ידידי, אנחנו הרי יודעים שאת הפייסבוק המציאו בשביל....לתפוס בחורות...כמו כל מיזם טכנולוגי ראשוני הוא התגלגל לכיוונים שונים עם השנים ודרישות המשתמשים, אבל הוא בהחלט כלי חשוב מאוד בחברה המודרנית, ע"ע האביב הערבי וכו'.... לגבי הילד, תשמע, "אירוע משנה חיים" קוראים לזה בשפת התסריטאות, משם צריך להמשיך, כל אחד לפי אופיו. בסך הכל בחור על הכיפאק, שכל החיים לפניו.

   נ.ב : הלינק ל "מי מפחד מהזאב הרע" נשמט, הנה התיקון:
   http://www.viff.org/festival/films/f8012-big-bad-wolves

    

   אני בשוק מהמשפט הראשון!

   את הפייסבוק המציאו בשביל לתפוס בחורות

   למה לא מספרים לי כלום?!!!!!


   צריכה לחזור ולשנן לי את זה כמה ימים... צעקה

    

     7/10/13 11:06:
   וואו אתה כותב כל כך הרבה נושאים:)שמחה מאוד שאתם נותנים שם כבוד ואהבה לילד של כולנו.קצת חסר פה אצלנו ענין הכבוד.שופטי ביהמ"ש. העליון יצאו לפנסיה והסופרים שותקים.מה? צוחקת .אמרת שמותר קצת לקטר.:} הסרטים נראה מעניין ונראה את בית לחם בקרוב.:}בברכת ימים טובים.:}
     6/10/13 20:01:

   צטט: שטוטית 2013-10-06 17:47:58

    

   צטט: sbhsport 2013-10-01 23:55:05

   תודה לך שטוטית, התשובה שלך ברורית כי הרי את נשמה אמיתית...:)

   חיוך נשיקה חיוך

    

   וואו, אלו בדיוק מסוג מערכות היחסים שאומרים עליהם שהן נעות בין הקצוות....

     6/10/13 17:47:

    

   צטט: sbhsport 2013-10-01 23:55:05

   תודה לך שטוטית, התשובה שלך ברורית כי הרי את נשמה אמיתית...:)

   חיוך נשיקה חיוך

     5/10/13 05:06:

   צטט: ההלך 2013-10-04 20:25:57

   צטט: sbhsport 2013-10-02 06:04:28

   בועז ידידי, אנחנו הרי יודעים שאת הפייסבוק המציאו בשביל....לתפוס בחורות...כמו כל מיזם טכנולוגי ראשוני הוא התגלגל לכיוונים שונים עם השנים ודרישות המשתמשים, אבל הוא בהחלט כלי חשוב מאוד בחברה המודרנית, ע"ע האביב הערבי וכו'.... לגבי הילד, תשמע, "אירוע משנה חיים" קוראים לזה בשפת התסריטאות, משם צריך להמשיך, כל אחד לפי אופיו. בסך הכל בחור על הכיפאק, שכל החיים לפניו.

   נ.ב : הלינק ל "מי מפחד מהזאב הרע" נשמט, הנה התיקון:
   http://www.viff.org/festival/films/f8012-big-bad-wolves

    

   חשבתי שאת הקפה המציאו כדי לתפוס בחורות:) [ובחורים כמובן].

   מסכימה איתך בכל מה שאמרת בעניין הפייסבוק, ובאופן כללי לגבי הרשתות החברתיות. לא הכרתי את הנתונים והם מעניינים.

   גלעד שליט נושא את גורלו באומץ ובגבורה יוצאים בהרבה מגדר הרגיל. אני לא יכולה לחשוב על בחור יותר טוב כדי להצדיק את כל הדאגה והאכפתיות הציבורית האדירה הזאת. הוא כנראה אדם מאוד חזק בכל המובנים. 

   מאחלת בריאות שלמה לקטנטונת.

   אני מסכים איתך לחלוטין בעניין של גלעד שליט, בהחלט יוצא מגדר הרגיל. באמת מיטב הנוער, בלי ציניות.

   לגבי נתוני הפייסבוק, זה דברים שאנחנו מתעסקים בהם הרבה, והשבוע מצאתי ישראלית מאוד פופולרית, בר רפאלי...

   אגב, אני חשבתי שאת הקפה המציאו בשביל סוחרי המניות של דה מארקר, אבל כנראה שטעיתי...

   זו לא הקטנטונת, זו הטינאייג'רית, תודה על הדאגה, היא כבר מאה אחוז. ילדה חזקה. ישראלית.

    

     4/10/13 20:25:

   צטט: sbhsport 2013-10-02 06:04:28

   בועז ידידי, אנחנו הרי יודעים שאת הפייסבוק המציאו בשביל....לתפוס בחורות...כמו כל מיזם טכנולוגי ראשוני הוא התגלגל לכיוונים שונים עם השנים ודרישות המשתמשים, אבל הוא בהחלט כלי חשוב מאוד בחברה המודרנית, ע"ע האביב הערבי וכו'.... לגבי הילד, תשמע, "אירוע משנה חיים" קוראים לזה בשפת התסריטאות, משם צריך להמשיך, כל אחד לפי אופיו. בסך הכל בחור על הכיפאק, שכל החיים לפניו.

   נ.ב : הלינק ל "מי מפחד מהזאב הרע" נשמט, הנה התיקון:
   http://www.viff.org/festival/films/f8012-big-bad-wolves

    

   חשבתי שאת הקפה המציאו כדי לתפוס בחורות:) [ובחורים כמובן].

   מסכימה איתך בכל מה שאמרת בעניין הפייסבוק, ובאופן כללי לגבי הרשתות החברתיות. לא הכרתי את הנתונים והם מעניינים.

   גלעד שליט נושא את גורלו באומץ ובגבורה יוצאים בהרבה מגדר הרגיל. אני לא יכולה לחשוב על בחור יותר טוב כדי להצדיק את כל הדאגה והאכפתיות הציבורית האדירה הזאת. הוא כנראה אדם מאוד חזק בכל המובנים. 

   מאחלת בריאות שלמה לקטנטונת.

     3/10/13 06:57:

   נערה יקרה, לא זוכרת את הלהיט..."ילדים זה שמחה" !!! נשיקה

   לא יודע למה בחרת דווקא את שני השירים האלו, אבל אם אני צריך לבחור אז ברור שהשיר הראשון לוקח בענק בעיקר בגלל שזה השיר שהילדים בסרט "אני והחבר'ה" שרים כשהם יוצאים לטיול שלהם בעקבות הגופה של הילד המת.
   תודה שקפצת, את מוזמנת תמיד.

   נ.ב - את הקישורים צריך לערוך כך שהם נפתחים בחלון חדש אחרת הקורא עוזב את הדף....למען הנעימות שבדרך...מופתע

     3/10/13 00:57:

   ילדים יכולים להוציא מהדעת. 

   סופר-פארם. נו מה? זה כוישר לבדוק רשת דראג-סטור קנדית במקור?

   מה שמזכיר לי שהרופא החביב עלי. שמקרה או לא, הוא ערפי. חביב

   ולא ערפי מחמד, נושא שם שמתחרז עם שיר. או סרט שלא ראיתי מימי

   ארז את עצמו לתת-התמחות אצלכם.. כן. קנדה. לא וונקובר.

   (אבל הבטיח לחזור) ולא. זה לא רמז! נשבעת. 

   היום. היה לי קצת קשה לבחור נעימה.

   אז קבל שתיים בהתאמה :))

    

   1.

   https://www.youtube.com/watch?v=5DwVxH_gHRs

    

   והשנייה,

   https://www.youtube.com/watch?v=n--1wR4L7zg

    

   וכן. אם פיספסתי משו. אז יש סיכוי שאני עוד אחזור קריצהצעקה

    


     2/10/13 10:49:
   תודה גברת טולי, את יודעת שוונקובר היא האילת של קנדה....כך שאנחנו לפחות מרגישים אותו דבר...:)
     2/10/13 06:49:
   חורף נעים.. ואיתך וונקובר נראת קרובה מתמיד..:)
     2/10/13 06:04:

   בועז ידידי, אנחנו הרי יודעים שאת הפייסבוק המציאו בשביל....לתפוס בחורות...כמו כל מיזם טכנולוגי ראשוני הוא התגלגל לכיוונים שונים עם השנים ודרישות המשתמשים, אבל הוא בהחלט כלי חשוב מאוד בחברה המודרנית, ע"ע האביב הערבי וכו'.... לגבי הילד, תשמע, "אירוע משנה חיים" קוראים לזה בשפת התסריטאות, משם צריך להמשיך, כל אחד לפי אופיו. בסך הכל בחור על הכיפאק, שכל החיים לפניו.

   נ.ב : הלינק ל "מי מפחד מהזאב הרע" נשמט, הנה התיקון:
   http://www.viff.org/festival/films/f8012-big-bad-wolves

    

     2/10/13 05:43:

   "הילד של כולנו" באמת מרגש.

   אם כי..., למען שפיותו, אני מקווה שיתנו לאיש

   מעט שקט ויכבדו את פרטיותו.

   הוא לא בחר להתפרסם ומכאן שפרטיותו צריכה

   להיות מקודשת. אלא ש..., יצר הסקרנות והמציצנות

   האנושית, גוברים על כול מחשבה מושכלת שהיא...

   באשר לפייסבוק -

   לא הייתי ממהר לקבוע מסמרות באשר להשפעתו על

   תהליכים...

   כפלטפורמה, הפייסבוק נכשל כמעט ברוב המטרות

   הראשוניות שהציבו יוצריו, לפחות שאלו שהיו חשובות...

   אצלנו..., אצלנו בוחרים להתרחק מהמציאות ולהתמכר

   למשחקים מאכלי-זמן כמו טקסס-הולדם וקנדי-קראש,

   וזה בא כמובן על חשבון זמן איכות עם..., הילדים שלנו...

   כן ב-ט-ח..., יבואו הנרקומנים ויספרו לך שזה לא באמת

   על חשבונם, אבל..., מתי בפעם האחרונה האמנת לנרקומן?...

   (~:

     2/10/13 01:37:
   לא מר רפי, לא הבנת נכון, לכן אני מביא שוב את הטקסט: "רובנו הורים מסורים, בכל כלל יש חריגים, אבל אני רוצה להאמין שרובנו בעיקר אוהבים ומתגאים בצאצאים שלנו. לפחות מבחינה סטטיסטית מאוד כדאי להיוולד להורים יהודים". בגלל קוצר היריעה והמקום אני לא נכנס לכל הנתונים הסטטסיטים של יחסי לידות ותמותה במדינות העולם השונות, במיוחד, מדינות המזרח התיכון ואפריקה.
     2/10/13 00:54:
   רגע, בוא נראה אם הבנתי נכון, אתה אומר שלהורים יהודים אכפת יותר מהילדים שלהם מאשר להורים לא יהודים? אתה גם אומר שזו עובדה סטטיסטית? מאיפה הסטטיסטיקה ההזויה הזאת, על מה בדיוק אתה מבסס את זה? אני מאד מקווה שרוב ההורים מסורים לילדיהם בין אם הם בני השבט או לא (קצת פטטי בעיני לדבר על איזה שבט לא ברור פה בוואנקובר). שאלה נוספת שחר - האם היית מרגיש בנוח לחזור על ה'סטטיסטיקה' באוזני חבריך הלא יהודים, שלילדהם לא היה את "המזל" הסטטיסטי להיוולד בשבט?
     1/10/13 23:55:
   תודה לך שטוטית, התשובה שלך ברורית כי הרי את נשמה אמיתית...:)
     1/10/13 23:48:
   יופי פוסט. ואצלי התגובית תמיד מלווה בכוכבית:)
     1/10/13 22:41:
   תודה בונבוניטה, אני מניח שישראלים רבים שותפים לתחושות שלך, הטכנולוגיה המודרנית מספקת לנו כלים איך להפוך רגשות כאלו למספרים מוחשיים, שבעזרתם אפשר להפוך חלומות למציאות, ממש פלא פלאים!!.
     1/10/13 22:09:

   חזרתו של גלעד שליט הביתה היא חלום שלא הפסיק לתקתק בי כל יום כל דקה במשך אותה תקופה.

   חזרתו בעיני היא פלא, אני כולי תקווה שאזכה להגשים גם את החלום השני השני, חלום שמתקתק בי כבר יותר מ 25 שנה.

   גלעד שליט לא רק חזר, הוא שחרר את כולנו, כל אחד מהשבי, כך אני הרגשתי ביום שחרורו, רציתי להודות לו ששחרר אותי.

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין