עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  Gifted

  הבלוג שלי מתעסק ודן בנושאים שסובבים ומעניינים אותי - אמנות ועיצוב על היבטיהם לחיוב או לשלילה, צרכנות אלטרנטיבית, תרבות, תרבות הרשת, צילום, ידע ומידע, ושאר ירקות....

  מקווה שתהנו - אשמח לשמוע תגובות.
  \"we all have been Gifted - we just need to be this way now!\"

  אם אתם מעוניינים לרכוש חלק מזמני וכישוריי או אולי אחד מצילומי אתם מוזמנים ליצור איתי giftedesign@gmail.com
  או להתקשר לסטודיו בשעות העבודה המקובלות 03-5185125 begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting
  קפה ראשון עליכם (וזמני שלי עלי...).

  פרופיל

  אמן סודי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הגן בבינאלה של ונציה

  2 תגובות   יום שלישי, 30/7/13, 15:58

  אני שמח לארח בבלוג את האוצרת של הגלריה העירונית בראשון לציון - אפי גן שביקרה לא מזמן בבינאלה בונציה ומשתפת קצת מרשמיה. (וכרגע בגלריה מוצגת התערוכה "חלומות בהקיץ" שפתוחה לקהל הרחב עד ה-25 לספטמבר - פרטים נוספים בלינק)

   

   

  -------------------
   

  מטרת שורות אלה, אינה סקירה למדנית ומפורטת של הביאנלה הנוכחית אלא כוונתן לעורר אצלכם את הצורך הדחוף לנסוע לונציה בספטמבר-נובמבר הקרוב.


  ביקרתי בביאנלה 4 ימים לאחר פתיחתה, בזמן מומלץ שאי אפשר לחזור עליו (אלא בביאנלה הבאה).  הזמן שאחרי ההתחנפויות, המסיבות והלחץ, וקצת לפני שההמונים דוהרים בחום ובלחות בלתי נסבלים וכשהכל עדיין טרי, חדש, נפלא ומסביר פנים. סביר שאפשר יהיה להנות כך שוב מהביאנלה הנוכחית, בשוך הקיץ (נעילה:24 לנובמבר).

   

  ''
  צופה/פסל בתערוכה - צילום:אפי גן 


  מה שמציעה ביאנלה 2013 לצופה, הוא אוסף אדיר של אמנות מכל כך הרבה מקומות. ולאו דוקא מערביים או ידועים, או נסקרים. אוסף שאפשר להכיל רק את עיקרו. עד הנה- זה עניין שקורה בכל ביאנלה, אז מה הסיפור עכשיו, למה המלצה חמה כל כך?


  זוהי הביאנלה ה-55..מסורת שהתחילה בסוף המאה ה-19, אבל רק משנת 1998 היא מציגה לא רק בג'רדיני (ביתני המדינות המשתתפות) אלא גם בארסנל'ה- שהיו מחסני נשק כשתהילתה של ונציה הייתה בשיאה. לשם התערוכה בארסנל'ה- נבחר אוצר-על, שמביא תימה המגובה בעבודות אמנות של אמנים מכל העולם וכל זה לפני שמגיעים ל'שרירים' שעושה כל מדינה בביתן שלה.

   

  ''
  בארסנל'ה מתוך ארמון האנציקלופדי צילום אפי גן 


  בארסנל'ה מציג הפעם האוצר מסימילאנו ג'וני (39) אמריקאי ממוצא איטלקי, אוצר בכיר בניו מיוזיאום בניו יורק, תערוכה קוהרנטית ומרשימה תחת הכותרת 'הארמון האנציקלופדי'. התערוכה מבקשת להתייחס לשאיפה האבסורדית של האדם להכיל את כל הידע האנושי.  150 אמנים תחת קורת גג אחת, בהצבה מדוייקת ונכונה שמתחילה נכון ומסתיימת באיפוק מהורהר וראוי.


  תחושת ההנאה, ההתפעמות, הגילוי, שמלווה את הצופה מתחילת הטיול בארסנל'ה ועד סופו היא הסיבה לחגיגה. מתחילת המסע מומלץ לקרוא את הטקסטים הנלווים. אין סיכוי שהתמונה תתבהר דיה ללא הקביים האלה. הכרחי להבנת הסיפור התימטי. צריך להתאמץ קצת וההנאה- מובטחת. לצד עבודות ידועות משכבר ההיסטוריה האמנותית העכשוית כעבודות של ריי צרלס, דואן הנסון,יעקובסון ואחרים,  אפשר למצוא לא מעט 'מוצגים' שעצם היותם, תחת הסיפור הזה שהביא מסימילאנו, הופך אותן באחת לעבודות אמנות (ראויות ביותר!). הן נשאבו על ידו תחת הרעיון המאחד ובצורה בוטחת וביד חופשית המנוטרלת מדיעות קדומות ותכתיבי חברה, שוק, ו'מה יגידו', הציב אותם ועורר את התפעמותו של הצופה.אתה מתחיל להבין אמנות עכשוית במהותה!. עבודות מופלאות שעשה חולה נפש מוכשר עד מאוד במשך עשרות שנות שהות סגורות בבי"ח לחולי נפש, מוצגות במלוא הדרן במרכז החלל ועל במה, כשסביבן עבודות אמנות שכבר קיבלו את הגושפנקא האמנותית.

   

  ''
                  צילום: אפי גן 

  ''


  שמו של קארל יונג , הפסיכולוג הנודע בן המאה ה-20 ידוע לכולם, אבל  על 'הספר האדום' שלו שמכיל מאות או אולי יותר, ציורים שצייר במשך שנים רבות של חזיונות ליליים שראה ברוחו, לא ממש ידעתי. הספר המרשים עב הכרס, צוייר על ידו, מאוחר בקריירה שלו לכשהתפנה לצייר את חזיונותיו כשהיה צעיר (הוא היה בטוח שיש בהם יסוד להבנה עמוקה של המין האנושי ובסיס מחזק לתיזה שלו על התת מודע הקולקטיבי) וזה מחזק את הרעיון, התימה של מסימילאנו : להראות את הניסיון האנושי לפצח את סך הידע, לאגור, לזכור, להבין, להכיל. 'הספר האדום' מוצג כארטיפקט יוצא דופן (כמעט היחידי שאסור בנגיעה ולידו מסתובב שומר צמוד) בביתן הביאנלה בתוך הג'רדיני, והוא חלק הכרחי של סיפור 'הארמון האנציקלופדי'.

   

  לא הרחק ממנו בעודך פוסע בתוך עולם המלא רישומים ופסלים אתה נתקל בפרפורמנס יוצא דופן של אחד\ שניים או שלושה אנשים (צעירים ומבוגרים יותר) שיושבים על רצפת החלל ובאמצעות קול וגוף מייצרים חוייה מאוד רוחנית ביניהם ובחלל. אלה הפרפורמרים של קבוצת העבודה של טינו סגל זוכה פרס ארי הזהב של הביאנלה של 2013. (מדהים ומעודד שהפרפורמנס הוא המדיום שזכה). טינו סגל זכה בפרסים רבים ביניהם פרס 'טרנר' היוקרתי, אבל רק מעטים מבין צרכני הביאנלה המשוטטים באמת ידעו שהם עדים למופע חד פעמי, בלתי ניתן לשיחזור של מה שהוא קורא 'סיטואציות מובנות'. כיון שידעתי על כך מראש, (ותודה לגליה יהב על האינפורמציה בפייסבוק)- התיישבתי. הקהל שאינו יודע דבר על טינו סגל, או על הזכייה, עובר באדישות ורק מיעוטו נשאב. אלו שנעמדים או מתיישבים ליד-  לא יכולים להתיק עצמם מהמופע היוצא דופן הזה. אחריו ובמשך כמה שבועות, כל פרפורמנס שראיתי בארץ–החויר (וראיתי עבודות מיצג טובות אלא שהן לא היו כשל טינו).


  ובקיצור על התערוכה המרכזית בארסנל'ה: ההתחלה עם ה'ארמון האנציקלופדי' (דגם של בנין שעליו שקד אמריקאי ממוצא איטלקי בשם אאוריטי במשך 6 שנים במרתף ביתו באמריקה, בשאיפה לייצר דגם של בית שיכיל את כל הידע האנושי), וסיומו בעבודת ברונזה מופשטת ובדרך גם תערוכה רחבה בתוך התערוכה שאצרה סינדי שרמן והכל נפלא, מדויק, ראוי וחשוב. חשוב בעיקר בגלל החופש שבאוצרות והבחירות המדוייקות.


  מצ"ב תמונות (הסתובבתי ללא צלם צמוד.. ובאמתחתי לא נרשם קורס צילום.. אתיכם הסליחה).


   

  המשך (אולי) יבוא 

   

   

  ''
  מתוך התערוכה באוצרתה של סינדי שרמן צילום אפי גן 

   

  --------------------------

  במידה ואתם גם רוצים להתארח ולכתוב בבלוג אתם מוזמנים ליצור איתי קשר במייל giftedesign@gmail.com


  לפוסטים נוספים בבלוג מוונציה 
  תערוכת התמונה הגדולה בוונציה

  איטליה 2011 בראי האמנות חלק ב'

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     28/3/15 13:44:

   צטט: נערת ליווי 2013-08-17 03:08:10

   נהדר. אוהבת מאד את מה שהבאת בעניין של יונג ולא רק!

   ולגבי האחרון. שווה שתחפש (לא מעלה עכשיו דוגמא לעבודות של דיוויד קרקוב. כן ממש כמו העיר הפולנית  חיוך )

    

   פה זה דיויד (קצת פופי קצת קיטשי - לא ?) 
   http://www.davidkracov.com/ 

     17/8/13 03:08:

   נהדר. אוהבת מאד את מה שהבאת בעניין של יונג ולא רק!

   ולגבי האחרון. שווה שתחפש (לא מעלה עכשיו דוגמא לעבודות של דיוויד קרקוב. כן ממש כמו העיר הפולנית  חיוך )