עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  צומת דרכים קנדית

  17 תגובות   יום חמישי, 23/5/13, 06:46

  איזה שבוע משוגע עבר עלינו כאן, אחרי שכבר היה ממש כמו קיץ, ככה עם שמש כמו שצריך, פתאום חזרנו לגשם, קראתי שגם אצלכם. עלינו פשוט נפל מבול, אחריו באו ימי אביב כאלו, חם ביום אבל יורד גשם לסירוגין ויש גם קצת רוח. ובוונקובר בהחלט רעדו הרוחות השבוע. ההדחה הקטלנית של הקאנקס ממשחקי הפלייאוף של ה NHL ומערכת הבחירות הדרמטית שהסתיימה בקול תרועה רמה, כל אלו העסיקו מאוד את הקנדים במטבח של המשרד. אותנו העסיק חג השבועות וליל השימורים, וכמובן היום הולדת של הבכורה שלנו, שהפעילה קבוצה של חברות כדי שיעזרו לה לנחש איזה מתנה היא הולכת לקבל מאבא שלה. זכיתי להכיר כמה מהחברות שלה, חמושות בגשר על השיניים וכוס קבועה של תה קר מסטארבאקס, הן ניסו לחקור אותי, הרגשתי כמו מנחה בשעשועון של ערוץ הילדים. ואני הרי אמרתי לה כבר לפני כמה חודשים בדיוק מה אני עומד לתת לה, אבל בלהט האירועים, כנראה שזה לגמרי נשמט מזיכרונה, והעיקר שהם צוחקים עלינו, הזקנים, שאנחנו מאבדים את הזיכרון.

  **

  אבל אנחנו לא רק שאנחנו זוכרים מצוין, אנחנו גם יודעים לחקור ולחפש כמו שהם עדיין לא יודעים. כי הם רק ילדים, וילדים הם אלו שלוקחים הכי קשה את ההפסדים של קבוצות הספורט, וזה לא משנה באיזה מקום של העולם. תעשיית הספורט הבינלאומית מגדלת ילדים שיהפכו לספורטאי על, מקצוענים, שזוכים לחיות את חלומות הילדות של מיליוני ילדים אחרים, השאר הופכים לאוהדים. כל קבוצה, כל מועדון, כל עיר וכל סוג של משחק, תמיד יש מסביב מעגל של אוהדים, ובמשחקים של ספורט אין אף אחד שלא היה בצד המפסיד. כולם אוהבים להיות בצד המנצח, אבל ברור להם שזה לא תמיד אפשרי. כמו כולם הקנדים אוהבים מנצחים, הם מאוד אוהבים את הקאנקס שלהם כאשר הם מנצחים, והכאב שלהם על ההדחה הוא משהו שקשה שלא להתרשם ממנו. אבל התחושה השנה הייתה שונה מאוד משנים קודמות וכל כלי התקשורת דיווחו על ההרגשה המוזרה הזאת. של אוהדים שקצת התנתקו מהקבוצה. האמת היא קצת יותר מורכבת והיא קשורה למערכת הבחירות שהתנהלה כאן החודש, עוד נחזור אליה ואל הבליץ שבה היא הסתיימה.

  **

  במערכת בחירות קנדית, המפלגות יכולות לנהל קמפיין פעיל רק בחודש האחרון שלפני הבחירות. זה לא אומר שהם לא מדברים עם הציבור בשלל דרכים ומסרים, כולל פרסומות בטלוויזיה, בתקופה שלפני הקמפיין. אבל לצאת לשטח בפועל ולפגוש בוחרים, להצטלם עם התינוקות ועם עוגת האוכמניות שהסבתא אפתה, את זה אפשר לעשות רק בחודש האחרון של הקמפיין. אל החודש הזה יצאה ראש ממשלת הפרובינציה, כריסטי קלארק, בפיגור של בין 9 ל 12 נקודות בסקרים השונים. מספר שנראה רע מאוד עבור מישהי שנכנסה לתפקיד רק לפני שנתיים, בתור "מחליפה" של ראש ממשלה פופולרי שעזב בשיא. גורדון קמפבל, שכמו קלארק גם הוא הגיע משכונת העשירים פוינט גריי, הביא לוונקובר את אולימפיאדת החורף ואיתה את הבליץ האדיר של תאגידים בינלאומיים ותנופת בנייה מטורפת. ראש הממשלה הקודם הוא זה שהטביע את הסלוגן "המקום הכי טוב בעולם" ( the best place on earth) שליווה את הלוגו של BC  במשך העשור האחרון. אחרי שהאולימפיאדה הסתיימה בהצלחה גדולה קיבל קמפבל הצעה מפתה להפוך לנציג קנדה בממלכה האנגלית. תפקיד שכולל בית בלונדון, משכורת מכובדת והרבה קוקטיילים. רגע לפני שהוא הולך הוא הספיק להעביר החלטה משונה על שינוי המע"מ המקומי. משהו שעורר זעם גדול בקרב חלקים רבים מהציבור שבעבר היו פטורי מע"מ. קמפבל הלך וקלארק, פוליטיקאית שהפכה לאשת רדיו לפני שחזרה לפוליטיקה, נכנסה במקומו. במפלגה הליברלית לא כולם פרגנו לה אחרי הניצחון בפריימריס, אבל הייתה לה אנרגיה מרשימה, שפה רהוטה וקולחת והכי חשוב חיוך מנצח. כולם אוהבים את החיוך של כריסטי. אבל מעבר לחזות היא גם היא הוציאה לפועל משאל ציבורי שבעקבותיו בוטל המע"מ החדש והפרובינציה חזרה לשיטה הישנה והטובה. קלארק ניהלה שיחות על צינור הנפט שאמור לעבור בשטח שלנו ועדיין לא נחרץ גורלו, בינתיים היא עומדת על שלה בנושאים הרגישים. בנוסף היא גם מקווה לפתח תשתיות חדשות בכמה מרבצי גז טבעי נוזלי שפזורים ברחבי הפרובינציה מבלי שאף אחד יעשה בהם שימוש. הקהילות של האבוריג'ינים, ילידי קנדה, מאוד לא אוהבים את עסקי הכרייה, אבל הפוטנציאל המסחרי של הפרויקטים האלו יכול לפרנס אלפי משפחות, מכל מיני צבעים ומינים, אז למה למנוע את האפשרות הזאת מאנשים?

  **

  כל הדיבורים על צינורות הנפט ובארות גז נוזלי, ביחד עם עסקי המע"מ המגומגם,  הובילו לסנטימנט האנטי תאגידי שמורגש בוונקובר בשנה האחרונה. האחד הנפגעים הגדולים מהזעם הציבורי היה מועדון ההוקי המקומי, הקאנקס שלנו. רק לפני שנתיים הם היו בגמר הליגה, פסגת העולם, והשנה בעקבות השביתה השלישית של הליגה תחת כהונתו של המלך גארי באטמן הראשון, ביטלו רבים מהספונסרים המקומיים את החסויות עם המועדון. אם לפני שלוש שנים משחקים היו מכורים שבוע מראש, 400 דולר לכיסא וצפונה, הרי שהעונה מצאו עצמם ראשי המועדון רצים לתחנות הרדיו, ערב משחק פלייאוף כדי לספר שיש בקופות כמות מוגבלת של כרטיסים מוזלים ב 80 דולר כולל מס. פתאום לאוהדים לא היה אכפת, זה היה ברור שזה יגמר לא טוב. הכרישים מסן חוזה טחנו אותנו בארבע משחקים, הסוויפ היחיד עד עכשיו בפלייאוף של השנה. זה היה כל כך כואב, שזה היה ממש מביך.

  **

  אחרי הכל הקנאקס הם המועדון החמישי בליגה בהכנסות ושווי שוק, זהו מועדון עשיר, חזק, שנהנה מקבוצות דומיננטיות במשך כל העשור האחרון. גם את העונה הסדירה, המבולגנת הזאת של 48 משחקי ליגה בתשעים יום, קצב של משחק כל יומיים, הם סיימו בתור אלופי הבית שלהם, בפעם החמישית ברציפות. אבל בפלייאוף הם עפו תוך סיבוב אחד, שוב מול קבוצה מקליפורניה. אחד הפקטורים המכריעים במשחק ההוקי הוא "הפאור פליי", שתי דקות שבהן לאחת הקבוצות יש יתרון מספרי על השנייה בעקבות עבירה של אחד השחקנים. במהלך הסדרה נהנתה סן חוזה מ 24 פאור פלייס, הקאנקס רק 10, אם תראו את הטבלה המצורפת של דקות של עבירות מצטברות בפלייאוף תראו שהקבוצות הקנדיות מקבלות הכי הרבה שריקות נגדן.

  http://www.cbssports.com/nhl/stats/teamsort/NHL/T-PIMG/postseason?&_1:col_1=9

  וכך בין שמונה האחרונות בפלייאוף נמצאות הקבוצות מכל שווקי הטלוויזיה הכי גדולים של ארה"ב. ניו יורק, לוס אנג'לס, שיקגו, בוסטון, ביחד עם דטרויט, פיטסבורג וסן חוזה, שלושה שווקי הוקי חזקים, ואנחנו נשארנו רק עם האוטווה סנאטורס מעיר הבירה, שתעביר עוד שבוע בפלייאוף, לא יותר. וונקובר, טורונטו ומונטריאול, שלוש הערים הגדולות בקנדה, נותרו בחוץ. אולי הנחמה היחידית שלנו היא שהכוכבים הצעירים והיפים של הליגה הזאת הם ילדים קנדים, שזוכים לחיות את החלום שלהם עם בית גדול ומכוניות יוקרה ונשים שנראות כאילו הן יצאו מתוך מגזין. הכסף הגדול של ההוקי נשפך בחזרה בקנדה. אז נכון שהאוהדים כועסים, ומאוד רוצים לראות את גביע סטנלי גם בצד הזה של הגבול. אבל תשאלו כל אוהד של כל מועדון בכל עיר בעולם בכל משחק, מתישהו אתה לומד להפסיד ולהמשיך הלאה.

  **

  ההופעה החלשה של הקאנקס על הקרח שירתה היטב את פסטיבל הסרטים הדקומנטריDOXA ביום רביעי מצאתי את עצמי בתור עם עוד 50 איש שחיכו לראות אם נשאר כרטיס לרפואה. כולם חיכו לסרט "גוגל והמוח הגלובלי" סרטו של בן לואיס שעקב אחרי הניסיון השאפתני וחסר המעצורים של ענקית האינטרנט מעמק הסיליקון להקים את הספרייה הדיגיטלית הגדולה בעולם. למזלי עבר במקום ידידי משה מ. אחד מוותיקי הישוב וראשי הועדה המארגנת ובידו כרטיס עודף. כמו לזכות בלוטו, רק בזכותו אני יכול לחלוק אתכם את הסרט החשוב הזה שבוודאי יגיע בקרוב לערוצי הטלוויזיה שלכם.

   

  ''

   

   

   

  **

  אני חוזר לפסקה אחת לקבוצה שלנו, הקאנקס, הישראלים יכולים לדלג ישר לריצת הסיום של כריסטי והחיוך המנצח שלה. אז מה הקאנקס צריכים? ובכן, קודם כל הם צריכים להביא שחקן קו ראשון גדול וחזק שישחק עם התאומים סדין. עד היום שיחקו איתם בוונקובר כבר למעלה מ 35 שחקנים שונים, אף אחד מהם הוא לא כוכב מהשורה הראשונה בליגה הזאת. זה מגיע להם, זה מגיע למועדון, וזה בעיקר מגיע לאוהדים. בנוסף הם צריכים איזה "רוסי משוגע" לקו השני, רוסים הצליחו במועדון הזה בעבר, אין סיבה שלא לחזור לזה. כבר כמה שנים שאין אף רוסקי בקאנקס, חבל, יש להם כישרונות אדירים ולא יקרים. אחרון חביב זה עוד שחקן הגנה אירופאי, חסר להם עוד מפצח הגנות מהקו האחורי והאירופאים יותר טובים מהקנדים בתחום הזה. שיהיה שוודי או פיני או צ'כי, צריך עוד אחד שם. הראשונים ברשימת הניפויים הם קית' בלארד ודיוויד בות'. דירת היוקרה של השוער שלנו ושל נבחרת קנדה, רוברטו לאונגו, הוצעה השבוע למכירה תמורת 4.5 מיליון דולר. לגבי המאמן, אלן וויניול היה המאמן המנצח ביותר בתולדות המועדון, ועוד תמורת 1.5 מיליון דולר בשנה. 15 יום לקח להנהלה לפטר אותו. אם הם רוצים מאמן עם גביע ברקורד כמו פול מוריס, או מאמן נבחרת כמו לינדזי ראף, הם יצטרכו לשלם יותר.

  **

  אבל מישהו בסוף צריך לצאת בתור מנצח, וכך, אחרי כאב הלב של הקאנקס כולם עברו להתרכז במערכת הבחירות, עד לערב הבחירה עצמה 20 אחוז מקולות הבוחרים הוגדרו ככאלה שלא החליטו. קולות צפים, קוראים להם בישראל. בסופו של דבר שננעלו הקלפיות ונספרו הקולות התברר כי למרות מאמצי התקשורת, רק 1.6 מיליון איש הלכו לקלפיות, 52 אחוזי הצבעה, הכי נמוך בהיסטוריה של הפרובינציה. קלארק ניצחה בגדול עם 50 אחוז מהקולות, דיקס והNDP הסוציאליסטית אפילו איבדו כוח עם 33 אחוזים, הירוקים זכו למושב הראשון שלהם בהיסטוריה והשמרנים איבדו את חמשת המקומות שלהם ונמחקו לחלוטין מהמפה של בריטיש קולמביה עם אפס מושבים. במטה המפלגה הליברלית יצאו לחגיגות אל תוך הלילה, המפסידים, הלכו ללקק את הפצעים. נשארנו ליברלים, לפחות זה. מסקנות וניתוחים תוכלו למצוא כאן.

  http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/careers/careers-leadership/the-business-of-politicslessons-from-the-bc-election/article11982647/

   

  **

  אז לבת שלי קניתי כרטיס להופעה של טיילור סוויפט, שהיא להיט ענק באמריקה ושמועה רחוקה בארץ הקודש, זה יהיה ב 29 ליוני, סוף הלימודים. בדרך מחכים לנו פסטיבל הילדים שיוצא לדרך השבוע, EAT VANCOUVER שהוא הגירסה המקומית ל "טעם העיר" שייערך בסוף השבוע הזה באצטדיון ה BC פלייס. הסנטור ג'ו ליברמן מקונטיקט מגיע ב 2 ליוני להרצאה בבית הכנסת שערי צדק והגנרל אביגדור קהלני יתארח בסעודה השנתית של הקרן הקיימת (JNF) ב 9 ליוני. "עלובי החיים" מברודווי יציג במשך שבוע בתיאטרון קווין אליזבת החל מ 12 ליוני. ופסטיבל הג'אז השנתי יוצא לדרך ב 21 ליוני. קנדה באמת משעממת בלי הוקי.

  **

  בינתיים אתם מוזמנים להכיר את פיליפ פיליפ שהוא מבוגרי התכנית "אמריקן איידול" והלהיט הענק שלו "בית" שמתנגן ללא הפסקה בתחנות הרדיו השונות. "תדע שאתה לא לבד, נהפוך את המקום הזה לבית שלך", שורה חזקה. שיהיה לכם בכיף.

   

  ''
   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (17)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/5/13 19:29:
   אכן כן, גברת איילת השחר, ותודה שביקרת.
     27/5/13 08:20:
     27/5/13 07:44:
   זה בסדר גמור, אנחנו קנדים לא שופטים אף אחד, כל אחת והקצב שלה. שיהיה לך בכיף.
     27/5/13 00:09:

   התכוונתי שהתייחסתי להתחלה ולסוף של הפוסט ולאמצע בהמשך :)) עוד מעט...

     25/5/13 04:27:
   נערת ליווי יקרה, מתקשה לפענח את כתב החידה שלך, אבל אנחנו באמת הופתענו מהשינוי הזה, כי אצלנו יש חודשים קיץ ועשרה חודשים גשם!!! לפחות הפרחים והעצים נהנים...:)
     25/5/13 04:24:
   מכבית שלי, האבוריג'ינים מתגדים לכל נגיעה באמא אדמה, אבל בסופו של דבר - כמו כולם - הם מתפשרים תמורת תמלוגים. אבל יש להם קיצונים רדיקלים שאפילו עושים פיגועים נגד חלק ממתקני גז ונפט. אחוז הצבעה נמוך - כתבתי בבלוג הקודם, הם חיים כאן בתרבות של FUN, אין דאגות, אין לחץ, אפילו הבחירות זה עוד סוג של שעשועון בטלוויזיה. מציאות אחרת, טיילור סוויפט אגב מכרה את כל האצטדיון - 45 אלף מקומות תוך 24 שעות - כי זה מה שחשוב להם כאן, מציאות אחרת אמרנו.
     25/5/13 04:20:
   מיכלי יקרה, הסרט על גוגל השאיר אותי קצת עם פה פתוח בעיקר כי הוא נשאר עם סוף פתוח. הייתה תביעה משפטית מצד אירגוני הסופרים המו"לים של ארה"ב ואיתם גוגל הגיעו לפשרה, מי שעצר אותם היו הצרפתים והגרמנים שאיימו בסנקציות מסחריות על ארצות הברית עם הגניבה הזאת תמשך. מה שהכי מעניין היא כנראה העובדה שהמטרה הסופית של גוגל היא לייצר אינטליגנציה מלאכותית (ע"ע הסרט של שפילברג A.I) וזה אולי הקצה הכי מפחיד בסרט, אבל באמת נגעו בו רק בקצה. תודה ששאלת.
     25/5/13 04:16:
   בנות סין היקרות, הספורט נגמר, ההוקי חוזר אלינו רק באוקטובר, אבל תדעי לך שאני כותב על הוקי רק בשביל האוהדות הישראליות של הקאנקס, כן כן, יש להם כאן מעגל של אמהות הוקי פעילות. אבל עכשיו באמת הכל רק רכילות ולא ספורט. אז ניקח חופשה מזה.
     24/5/13 18:27:
   אופס, תן לנו - הבנות - קצת יותר ונקובר ופחות ספורט; רחמים... אבל אין מה לומר, אתה קוסם בחיבורים ובטוויה של רשת מהחיים. שבת שלום מבייג'ינג ללא גשם.
     24/5/13 15:21:
   הסרט על גוגל נשמע מרתק וחשוב. לא אמרת מה חשבת עליו. אני סקרנית לשמוע את דעתך.
   תוצאת בחירות באמת מפתיעה...אני הייתי מודאגת מאחוז כה נמוך של מצביעים. בספורט איני מבינה אבל השפעת מיעוט הספונסרים על מהות המשחק לא מוצאת חן בעיני... עוד תמוה התנגדות האבוג'ינים דוקא לכרייה. הכי כייפית נשמעת המתנה שלך לבתך. סופ"ש מצויין! :))
     24/5/13 06:44:

   כרגע אני נצמדת לקצוות.

   ובוקר מלא טוב כמובן 

    

   קודם כל אתם חקיינים.

   לנו היה קיץ ואז החורף חזר ואז נהייה פתאום אביב.

    

   ופה כבר מתחיל לזוז האיש שיחליף את הראש ממשלה

   של עיר הבירה הראשונה, היא ארץ תל אביב!

    

   < לא עושה לו פרסומת.     קוראים לו התחלה של פרח והוא לגמרי מאד חביב.

   פעם יכולת לראות אותו בטלויזיה ולא מפרשן משחקי הוקי קרח ולא כי אין לנו >

    

    

   לאמצע. אני אשוב.

   כמו תמיד! צוחק

    

    

    

   (בכל מקרה עלתה פה בדיוק השמש עכשיו ולקחה אתה את כוכבי האחרון)

    

    

     24/5/13 06:38:
   תודה לך ד"ר לאה, לשירותך תמיד. ותודה גם לך שטוטית חמודה, את מוזמנת תמיד, הקיץ כבר אוטוטו מגיע....
     23/5/13 21:59:
   תודה. קראתי על עולם אחר.
     23/5/13 21:50:
   *שבת שלום שחר:-) החיים בקנדה מרתקים מתמיד. לו היינו קיץ קנדי:-)
     23/5/13 17:15:
   בועז ידידי, תודה על דעתך המנומקת. אכן, האלמנט האלים של המשחק - שאגב - שייך כולו לצד הצפון אמריקאי של המשחק, ואינו קיים כלל בגירסה האירופאית שלו - לעיתים מרתיע אוהדים חדשים, אבל אלימות ומגע יש הרי גם בפוטבול, והאלימות והקרבות בהוקי הם ממש חלק קטן ממשחק מהיר להדהים והפכפך ומאוד מאוד דרמטי. וכאשר חיים בעיר קנדית שמדברת על זה יום ולילה קשה שלא להתחבר לתופעה.
     23/5/13 08:11:

   היי שחר!

   ראה..., מעולם לא הייתה לי חיבה גדולה

   להוקי-קרח..., ובכול זאת..., מדי פעם הייתי

   מציץ, פה ושם, באיזה משחק אשר שודר בערוץ

   ספורט כזה או אחר.

   מה אומר לך..., כול צפייה שכזאת הורידה אצלי

   את רמת החשק והרצון לצפות שוב, במשחק אחר...

   אחרי שקראתי בשנה האחרונה מספר מאמרים,

   במספר אתרי אינטרנט, לדוגמא:

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4131220,00.html

   חיבתי הלכה והצטננה לה והגיעה, נכון לעכשיו, ל-0...

   נכון, ישנם עוד ענפי ספורט מסוכנים, ויחד עם זאת

   הוקי-קרח נראה לי דומה יותר לאותם "משחקי" זירה

   בקוליסיאום שברומא...

   העובדה המרה היא, שחר..., שהרייטינג של משחקים

   שבהם נערכו קרבות בין אינפורסרים לשחקנים אחרים,

   הוא פשוט בשמיים..., ודי להביט בעשרות אלפי הצפיות

   בקטעים ביו-טיוב (ולפעמים גם מאות אלפי צפיות...) כדי

   להבין את העניין...

   אני מאחל לקרוסבי החלמה מהירה וכולי תקווה שכאשר

   יחלים מזעזוע המוח, לא יחזור לשחק שוב הוקי-קרח.

   הבחור בסך הכול בן 24 וללא הוקי קרח, צפויים לו עוד

   חיים ארוכים ומאושרים, אם כי פחות "מעושרים", אם לא

   יחזור להחליק תחת איומם של אינפורסרים יריבים...

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין