עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  Gifted

  הבלוג שלי מתעסק ודן בנושאים שסובבים ומעניינים אותי - אמנות ועיצוב על היבטיהם לחיוב או לשלילה, צרכנות אלטרנטיבית, תרבות, תרבות הרשת, צילום, ידע ומידע, ושאר ירקות....

  מקווה שתהנו - אשמח לשמוע תגובות.
  \"we all have been Gifted - we just need to be this way now!\"

  אם אתם מעוניינים לרכוש חלק מזמני וכישוריי או אולי אחד מצילומי אתם מוזמנים ליצור איתי giftedesign@gmail.com
  או להתקשר לסטודיו בשעות העבודה המקובלות 03-5185125 begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting
  קפה ראשון עליכם (וזמני שלי עלי...).

  פרופיל

  אמן סודי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  משתנת חירום לגברים ונשים (מחווה למרסל דושאמפ)

  9 תגובות   יום שלישי, 25/12/07, 10:06

  משתנת חירום לגברים ונשים ואמצעי להסביר למישהו שהוא מתנהג ממש בגסות, מדייה מעורבת, פלסטיק, שמן -  Secret Artist (מחווה למרסל דושאמפ)

  ביום שלישי אחד בערב בעודי מכין את שיעורי הבית שלי לשיעור עיצוב למחרת – מתעסק לי עם בקבוקי פלסטיק של ליטר וחצי ומנסה ליצור מהם משהו קצת יותר מועיל לאנושות, נגשתי החוצה למרפסת הבית להביא עוד בקבוק. יצאתי מפתח הדלת בקומה שלנו (אני מתגורר בבניין עם שתי קומות ובקומה שלי –הקומה השנייה ישנם שתי דירות חדשות יחסית) בחוץ במרחק של שני מטרים עמד בחור צעיר וללא כל בושה השתין בקשת מהקומה שלנו למטה אל החצר הפנימית של הבניין היכן שאנו נוהגים להחנות את האופניים שלנו. הוא המשיך בנונשלנטיות גם כשיצאתי מפתח אל עבר המרפסת בשביל לקחת עוד בקבוק פלסטיק.

   

  - ניסיתי לחשוב מאיפה לעזאזל הוא הגיע - ואז נזכרתי שבביתה של שכנתי נערכים פעם בשבוע מפגשים של קבוצת חברים שלומדים ביחד. הערתי לו באדיבות: "בחור, אם יש בעיה עם השירותים של השכנה שלי (שבוע לפני כן בא האינסטלאטור לתקן איזה בעיה שהייתה לה), אני אשמח לתת לך להשתמש בשירותים שלי, אתה יודע, גרים פה אנשים, האופניים שלנו למטה וריח של שתן זה לא דבר ממש נעים. הוא השיב "בסדר, אני מצטער" והמשיך בשלו (טוב, כנראה הוא שתה הרבה והיה לו לא מעט לשחרר), נכנסתי הביתה וסגרתי את הדלת מאחורי וחזרתי אל בקבוקי הפלסטיק – מעצב תמיד נשאר מעצב, אבל אז עלתה בי המחשבה (טוב גם היו לא מעט בקבוקי פלסטיק על השולחן מסוגים שונים, בגדלים שונים, ובשלבים שונים של חיתוך) – קיבינימט – יש איזה בחור שמשתין לי מהמרפסת של הבית על האופניים ולא ממש מזיז לו – איך אני מסביר לו שהוא מתנהג די בגסות ומסביר לשכנה שהיא צריכה לדאוג לחברים שלה או להעביר את הפגישות השבועיות שלה למקום אחר ? טוב נכין לו מתנה, גם ככה צריך להתחיל מתישהו את שיעורי הבית שלי וזאת תהיה דוגמא די טובה לנסות להסביר למנחה שעובד איתי את הרעיון הקונספטואלי של פרויקט הגמר שלי –"עיצוב ככלי לשינוי חברתי ותרבותי".

   

  אז איזה מתנה נותנים שמישהו שלא היה יכול להתאפק קצת לשירותים או שהשירותים בביתו נסתמו פתאום ואין איפה להשתין ?

  – אני יודע ! משתנת חירום לגברים ולנשים !! אבל חשוב לראות שתהיה מותאמת לשימוש שני המינים, שלא תהיה גדולה וחשוב מאוד לוודא שבסיום המלאכה לא תהיה שום דליפה.

   

  עם כל סלט הבקבוקים שהיה לי על השולחן לקחתי שני חצאי בקבוקי שתייה של ליטר וחצי בגדלים שונים עם פיות שונות - כדי שיוכל להתאים גם לגברים (פיה גדולה ורחבה) וגם לנשים (טוב, אז אולי ההתאמה הארגונומית לנשים במודל הנ"ל היא עוד לא מושלמת – בתור גבר אני יצאתי מהנחה שהברגה סטנדרטית תהייה בסדר במקרה הנ"ל אבל כנראה שצריך לבדוק את העניין יותר לעומק.....). הייתה לי בעיה קטנה שקוטר שני הבקבוקים לא היה שווה וגם הייתי צריך להשיג אטימה, ישר נגשתי למטבח והרתחתי מים, כשהם רתחו שפכתי אותם על החיבור בין הבקבוקים כך שנוצרה אטימה מלאה. כדי להעביר את המסר בצורה עוד יותר טוב ומוחצנת כדי להראות שבאמת התאמצתי לייצר מוצר טוב שלא ידלוף שפכתי פנימה שמן כדי שיראה כמו שתן (לא הייתה לי שום כוונה לעשות ניסויי "רטוב") למרות שכשמלאתי את הבקבוק שנוצר במים הוא לא דלף. אז עם ה"מתנה" שלי ניגשתי לשכנים לעשות פרזנטציה (עברו פחות או יותר בין חמש לעשר דקות במהלך כל הסיפור), דפקתי על הדלת וכשנישמע ה"יבוא" נכנסתי אל הסלון בו ישבה קבוצה של 5 אנשים כשמיודעינו שוכב לו בניחותה על השטיח לרגלי, פניתי אל שכנתי ואמרתי לה "הבנתי שיש לכם בעיה בשירותים אז רציתי להזמין אתכם אלי אם אתם צריכים או שפשוט - אני לומדים עיצוב תעשייתי - עיצבתי לכם משתנת חירום לגברים ולנשים – הנה פה יש פתח רחב לגברים, פה נשים משתמשות, יש שני פקקים שאוטמים את זה לחלוטין משני הצדדים ואפילו בדקתי בעצמי שזה אטום לחלוטין" – והראיתי להם את השמן שנראה בדיוק כמו שתן- "הנה, הכנתי לכם מתנה" והצעתי את הבקבוק עם השתן למיודעינו. החבורה שלא ממש הבינה מה קורה לא ממש הגיבה. אחד החבר'ה שאלה אותי "מה ? באמת השתנת שם ?" – עניתי לו - "לא זה רק שמן, אבל רק רציתי להגיד שזה ממש לא במקום להשתין מהמרפסת למטה על האופניים שלנו אם אתם צריכים לשירותים ומשהו לא בסדר אתם מוזמנים לדפוק לי על הדלת ולהשתמש בשלנו" – ואז אותו בחור שכבר לא היה יכול להחזיק את עצמו הגיב – "אתה ממש חצוף" ובאותה נשימה הוסיף "אני מצטער, אתה רוצה שאנגב את האופניים ?" ואז משהו בכעס בסגנון – "מה נראה לך שאתה עושה?"– השבתי "באתי לתת לכם מתנה, לא קרה שום דבר, ולא, זה בסדר, לא הגעת עד לאופניים אבל אני מקווה שהבנת, אתם רוצים שאשאיר לכם את המתנה ?". בשלילה שבתי לביתי הקט להכין לי כוס קפה, להירגע ולחייך לעצמי.

   

  השותפה שלי שהיית בבית באותו זמן רצתה לדעת על מה אני מחייך וסיפרתי לה את כל הסיפור, היא ללא כל היסוס (ובלי להתחשב בכך שכל חלונות הבית פתוחים החלה לומר "אני הייתי זורקת אותו מהמרפסת - בבית שלי, שמישהו ישתין לי ? לא עברו שתי דקות ודפיקות נמרצות מאוד נשמעו על הדלת. פתחתי אותה בשקט ובשלווה ולפני עמד אותו בחור די נסער – "רק רציתי להתנצל, אבל זה לא בסדר מה שעשית שם בדיוק דיברנו אצל השכנה שלך ואז שמעתי את השותפה שלך עלי את הפה.... הרגעתי את שניהם (מה שלקח דקה או שתיים) ואז הסברתי לו שרציתי להעביר לו מסר בצורה קצת שונה, ושאני עושה באמת פרויקט על מתנות ואז שאלתי אם אני אוכל ליצור איתו קשר בשביל לראיין אותו לפרויקט – כשהשיב בחיוב באתי לתת לו את כרטיס הביקור שלי ואז הוא אמר "אבל אני לא אתקשר אליך – תתקשר אתה אלי" ואז נתתי לו את הכרטיס ואמרתי לו "זה בסדר גם זה מתנה, תוכל לראות את העבודה שלי באינטרנט" – ואז הוא לקח את הכרטיס ואני את מספר הטלפון שלו.

   

  עלות מתנה: 0 שקלים חומרי הגלם: שני חצאי בקבוקי שתייה קלה שאיבדו כל ערך ברגע שהתרוקנו מ"טעם החיים" שהיה בהם - יש כאלה שגם קוראים לו - "קוקה קולה" (סימן רשום)

  הערכים שניסיתי להעביר: נימוס ודרך ארץ.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/12/10 00:58:

   צטט: אדית-אסיף 2010-12-06 15:01:04

   רעיון מצויין, המוצר והגישה :-)

   כדאי באמת להשקיע מעט יותר בכיוון הנשי, הברגה רגילה נשמע כמטבע לשון נוחה, אבל כפתח - קצת פחות נוח לשימוש...

    

   כן, יכול להיות שצריך לעצב את זה בתור משפך ובצבע סגול (אבל כשחושבים על זה הסתדרנו יפה מאוד עד עכשיו בלי זה)

     6/12/10 15:01:
   רעיון מצויין, המוצר והגישה :-)

   כדאי באמת להשקיע מעט יותר בכיוון הנשי, הברגה רגילה נשמע כמטבע לשון נוחה, אבל כפתח - קצת פחות נוח לשימוש...
     6/12/08 10:44:

   צטט: lexis 2008-11-23 10:45:43

   אנשים באמת לא יודעים איך לקבל מתנות...

    

   הרעיון נחמד, אבל כמובן לגברים בלבד. שווה להשקיע עוד מחשבה באנטומיה הנשית, זה יכול להיות פטנט פורץ דרך; ונדמה לי שנשים יזדקקו לו יותר.

    כמובן שכבר מזמן יש את זה (אבל מי באמת צריך ?)

    

   דרך אגב - לא רק ביפן - אני ראיתי את זה בארץ וגם בארה"ב
     23/11/08 11:32:

   צטט: nicolasux 2008-11-23 10:34:39


   אחלה מתנה. הייתי דוחף לו אותה לרקטום (סתם, סתם, זאת השותפה שלך שמסיתה אותי לאלימות.....:))

    גם לך יש שותפות חמות מזג ? אפשר אולי להכיר?

    

     23/11/08 10:45:

   אנשים באמת לא יודעים איך לקבל מתנות...

    

   הרעיון נחמד, אבל כמובן לגברים בלבד. שווה להשקיע עוד מחשבה באנטומיה הנשית, זה יכול להיות פטנט פורץ דרך; ונדמה לי שנשים יזדקקו לו יותר.

     23/11/08 10:34:

   אחלה מתנה. הייתי דוחף לו אותה לרקטום (סתם, סתם, זאת השותפה שלך שמסיתה אותי לאלימות.....:))
     13/5/08 14:46:

   כן, אבל את יודעת זהו הפיתרון הצפוי שהתגובה הצפויה שלו התוצאה המאוד סבירה שלה זה מכות ושבירת שיניים (יכול להיות לשני הצדדים) והמסר לא יועבר - זה גם מה שהשותפה שלי התחילה לעשות וזה לא הביא שום תועלת....

     26/12/07 23:51:

   יקירי, אתה יותר מידי אשכנזי. היינו : אתה חביב מידי.

   אני במקרה הספציפי הזה הייתי דואגת שיעמדו קבוצה של כמה של בחורים שיכורים (מבירה )

   וישתינו עליו בקשת . אבל זאת רק אני ....