עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  Gifted

  הבלוג שלי מתעסק ודן בנושאים שסובבים ומעניינים אותי - אמנות ועיצוב על היבטיהם לחיוב או לשלילה, צרכנות אלטרנטיבית, תרבות, תרבות הרשת, צילום, ידע ומידע, ושאר ירקות....

  מקווה שתהנו - אשמח לשמוע תגובות.
  \"we all have been Gifted - we just need to be this way now!\"

  אם אתם מעוניינים לרכוש חלק מזמני וכישוריי או אולי אחד מצילומי אתם מוזמנים ליצור איתי giftedesign@gmail.com
  או להתקשר לסטודיו בשעות העבודה המקובלות 03-5185125 begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              03-5185125      end_of_the_skype_highlighting
  קפה ראשון עליכם (וזמני שלי עלי...).

  פרופיל

  אמן סודי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  להיות אמן מקצוען

  2 תגובות   יום ראשון, 25/12/11, 11:35

  הפוסט הזה הוא חלק מהדברים שכתבתי בדיון וירטואלי אודות "כיצד אתם מנהלים את עצמכם כאמנים" 

   

  כשעבדתי בארה"ב כמה קייצים (הייתי מדריך ואחראי מדריכים במחנה קיץ בארה"ב) לימדו אותנו בהכשרת סגל כמה

  מנטרות בשביל להטמיע את הרגלי, נורמות ותרבות העבודה במחנה  (וגם מכיוון שחלק מהמדריכים האמריקאים זאת הייתה העבודה הראשונה שלהם בחיים כשמרביתם היו ילדים בני 18 שאח זה סיימו שנה ראשונה בקולג'). 


  המשפט הראשון בסידרת המנטרות היה 

   

  i'm a professional !  

  בהתחלה זה מאוד הצחיק אותי - מה זאת אומרת - אני מקצוען ? זה נשמע כאילו הוציאו אותי מאיזה מערבון... (והם לעיתים עוד מקצרים את זה ואומרים - i'm a pro - כשמי שמגיע מספורט אקסטרים יודע שזאת השאיפה של כל ילד להפוך ולהיות פרו...)
  בכל אופן... אז מה דרוש מאמן שרוצה להיות מקצוען (או לפחות לשאוף להיות כזה)

  פחות או יותר לפי סדר כרונולוגי (ואתם כמובן מוזמנים להוסיף ולתרום בתגובות) 

   

  - ידע ולימוד אינטנסיביים - חלק תאורתי (של הסטוריה של אמנות, פילוסופיה, סוציולוגיה, והרעיונות הספציפיים בהם אתם עוסקים ביצירתכם), וחלק מעשי (של המדיומים והכלים הטכניים בהם אתם יוצרים זאת בשביל לממש את היצירה שלכם או לחליפין לדעת לאלו בעלי מקצוע ללכת או מהן ההנחיות אותן אתם צריכים לתת לאסיסטנטים שלכם). יכול להיות שפה יש מי שיחלוק עליי כשיטען ש"אפשר להיות צייר/אמן נהדר בלי להכיר את ההיסטוריה של האמנות ולהיות חכם ובקיא גדול בתורה" - אני מסכים אם הטענה הזאת אבל מוסיף ואומר - אם אפשר ללמוד (מתוך עניין) ולהפוך את העבודה שלך ליותר עשירה (גם בשביל היוצר וגם עבור הצופים) מדוע לא ?

  וכן, אם אתם רוצים ללמוד היום לא חייבים תואר אקדמאי או תואר באמנות - אתם יכולים לשבת על הטוסיק שלכם שעות נוספות מול המחשב והרצאות ברשת או להתחיל לקרוא (כפי שעולה בדיון על רמת מקצועיות של האוצר)

   

  - הבנה אישית מה אתם עושים ומה מעניין אתכם - מהם הנושאים/ערכים/סיפורים/נרטיבים שמעניינים אתכם ובהם אתם עוסקים (וכיצד אתם מנסים להעביר/לשתף אותם אם אנשים אחרים/הקהל שלכם), לאחר שתגיעו לתובנות שונות גשו לכתוב הצהרת אמן (שיכולה להשתנות מפרוייקט לפרוייקט) זהו מסמך חשוב שמסביר בצורה קוהרנטית מה אתם עושים (צאו מנקודת הנחה שמי שיקרא אותו לא מבין אמנות ומכיר אתכם) או שלחליפין בנוסף לכל ניתן לכתוב הצהרה "למתקדמים/מטיביי אמנות" שלהם יש יותר ידע.

  דיונים הקשורים לנושא - הצהרת אמן artist statement , וכיצד כותבים הצהרת אמן

   

  - פנו לכם זמן ליצור וצרו אמנות מעניינת, כנה, עכשווית שתנסה לשמור על הרלוונטיות שלה, הנוכחות, והקיום שלה לאורך שנים (לא צריך להרחיב :) תוך כדי שאתם מונעים ליצור ותהליך היצירה מניע אתכם (ניתן כמובן ליצור מתוך סבל/כאב ויש לא מעט יצירות טובות שהגיעו משם אבל אני לא ממש מאמין ביצירה צרופה שמגיע מכאב). 

   

  - תיק עבודות - הנקודה הזאת כבר עלתה אני חושב בדיון הזה הזה וגם בדיונים אחרים. כששואלים אתכם

  "אז מה אתם עושים ?" 

  ואתם עונים בגאווה "אני אמן/צייר/צלם/פסל/פרפורמר/אמן ניו מדיה !"  - נייס, יש עוד מליונים כמוכם - כמעט כמו הזבובים/פרפרים של דמייאן הירסט :) 

   

  הכינו לכם תיק עבודות שנותן תמונה רחבה וממצה של העשייה האמנותית שלכם (אם כי לא מעייפת) כשיכולים להיות לכם כמה תיקי עבודות - תיק עבודות מודפס, תיק עבודות וירטואלי (שיכול להיות גם אתר/בלוג), מצגת ברשת, תיק עבודות שמיועד לאספנים/לקוחות, ספר וכ"ו.

  ואז כשהוא/היא שואלים אותם: מגניב, איזה אמן/נית את/ה ? מה את/ה עושה ? תוכלו לתת לו/ה כרטיס ביקור (כי כמובן למקצוען לכל בעל מקצוע שמכבד את עצמו יש כרטיס ביקור) או להגיד לו - "אה, אתה יכול לחפש אותי בגוגל...." (כי אמן לרוב, אמן מקצוען, צריך להיות ידוע ומפורסם כמובן...).  

  איך עושים כרטיס ביקור - זאת כבר שאלה אחרת לדיון אבל אתם יכולים ללכת לחפש איך נראה כרטיס ביקור של אמן... 

  דיון הקשור לנושא - פלטפורמות רשת להצגת/מכירת אמנות

   

  - צרו קשרים עם קולגות 

  מצאו קולגות שעבודתם/עשייתם מעניינת אתכם, צרו איתם קשר ופיגשו אותם גם בשביל הפרייה יצירתית הדדית (אם אם אתם מחפשים בן/בת זוג :), גם בשביל עשייה משותפת בעתיד ובשביל שיתוף של ידע ומידע חיוני (במידה ואפשר לחלוק אותו) 
  "היי שמעת על התערוכה של X אוצרת בנושא Y ? - שווה לך לשלוח לה את העבודה Z..."  

   

  - צרו קשר עם אוצרים

   מכיוון שאנו אמנים וחלק מאיתנו מתבטאים כמובן דרך האמנות שלהם (שלא נהירה עבור כל אחד) ולא יודעים איך להסביר את עצמם/עבודתם אז אנו זקוקים לאוצר שיסביר, ינגיש, יקשר ו(ישווק) את יצירתיינו (זאת כמובן שנהוג {דיון} שיהללך זר ולא פיך משום שכמובן כל אחד יכול להכריז על עצמו שהוא האמן הכי טוב בעולם - ולכו ותוכיחו אחרת...)


  לחליפין חלקינו זקוקים ליד מכווינה בשביל לברור ולסדר את שלל יצירתם (ואולי גם לקשר אותה לנושא או תמה מסויימת). ובסוף מכיוון שלרוב האוצרים הם הקשר לחללי תצוגה/גלריות/מוזיאונים. חפשו לכם את האוצרים שתחום העניין שלהם חופף לתחום העשייה שלכם, חפשו אוצרים שהם כמה שיותר מקצועיים (ואלו כמובן יש סיכוי יותר טוב שימשיכו ויתמידו בעשייתם לאורך השנים וילווה אתכם לאורך הקריירה שלכם). קישור הקשור - איך להזמין אוצר אליכם לסטודיו

   

  - מיצאו הזדמנויות נאותות עבור יצירתכם והצגתה

  אחת הנקודות היותר חשובות - עליכם להתחבר למידע אודות תערוכות, שהות אמן והזדמנויות שונות לפרוייקטים, עבודות והצגת יצירתכם כל זאת כמובן תוך כדי שאתם לא מבזבזים על הדבר הזה יותר מדי זמן וכסף כשבמשך הזמן גם תלמדו לברור ולסנן את ההצעות ה"טובות" מתרגילי ההונאה (כל אחד כמובן גם לפי שיקול דעתו - יש אמנים שמאוד ישמחו להציג בקניון X ויש כאלה שבחיים לא יציגו במשהו שהוא לא גלריה לאמנות). ליצור קשרים עם גלריות, לברר איפה יש בשוק חללי תצוגה ציבוריים, אלטרנטיביים (וכן גם תערוכה בשוק הכרמל היא תערוכה...), או ליצור חללים או מקומות זמניים שכאלה (וכן גם אתר, מופע בSecond life, ערוץ יו-טיוב יכול לעיתים לשמש ככזה אולם יש לעשות זאת בשיקול דעת). 

   

  נראה לי שזהו לבנתיים באחת הפעמים הקרובות נמשיך עם הקטע הפיננסי (כי מקצוען מתפרנס ממה שהוא עושה). 

   

  ----------------------------------------------------------

  אם יש לכם עוד כוח / עוד פוסטים קשורים 

  מקצוען ברוזנפלד 

  מקצוענים ברוזנפלד 

  דיוקן עצמי של אמן מצליח 

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     28/12/11 10:52:

   צטט: יעל מ 2011-12-27 20:07:31

   יקירי שכחת את הדבר הכי חשוב שצריך כדי להיות אמן "מקצוען", הדבר שמניע את הגלגלים: אהבה passion לעשייה האמנותית שלך, כלומר לא מדובר בחיבה לאמנות, או תשוקה רגעית לאמנות, אלא זה צריך להיות באמת אהבה אמיתית שמושרשת בנשמה!!

   ------------------------------------------------

   ברור ! 
   אצל יוצרים שונים זה מתבטא בדרכים שונות והתשוקה הזאת יכולה להיות מבוססת על אובססיה, כאב, הנאה, מוטיבציה וכ"ו - גורמים אלו ואחרים שמניעים את היוצר ודוחפים ומדרבנים ונותנים לו להמשיך - לכן כמה פעמים השוותי את העניין הזה ל"משחק" - כמו למשל בפוסטים "אמנות כמשחק" ולחבר הקרוב - עיצוב בפוסטו עיצוב כמשחק 

     27/12/11 20:07:
   יקירי שכחת את הדבר הכי חשוב שצריך כדי להיות אמן "מקצוען", הדבר שמניע את הגלגלים: אהבה passion לעשייה האמנותית שלך, כלומר לא מדובר בחיבה לאמנות, או תשוקה רגעית לאמנות, אלא זה צריך להיות באמת אהבה אמיתית שמושרשת בנשמה!!