עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  שכיר עט

  רעיונות והערות על מה שניתן לתקן וכיצד.
  ועוד על דברים שמעניינים אותי ותקוותי שגם אתכם.

  ארכיון

  0

  חמשת הנונים של נתניהו

  4 תגובות   יום שבת, 30/7/11, 14:34

  כאשר נתניהו הצהיר על מדינה פלסטינית גם אם עשה זאת כאדם שכפאו שד, היו שאמרו שהוא נטש את תורת ז'בוטינסקי. גם אם נתניהו התנה את הקמת המדינה הפלסטינית בתנאים שונים הרי מקודם לא היה מוכן אפילו לבטא את הרעיון של שתי מדינות.

   

  אבל זו לא החריגה של נתניהו מתורת ז'בוטינסקי הוא חרג ממנה שנים כבר קודם שהביא את האסכולה הכלכלית הניאו-ליברלית הקפטילסטית לכלכלת ישראל. כך בדיוק כמו שברק הרחיק את מפלגת העבודה מברל וא"ד גורדון כך הרחיק נתניהו את עצמו מהראייה החברתית של זאב ז'בוטינסקי.

   

  מה שזוכרים פחות מז'בוטינסקי היא המשנה החברתית כלכלית  שלו. אמנם זו לא הייתה סוציאליסטית אלא ליברלית ובעד יוזמה חופשית, אבל עדיין החזיקה בתוכה מרכיבים חברתיים. המפרסמת שבהן היא תפיסתו של חמשת המ"מים: מזון, מלבוש, מעון, מורה, מרפא שאותם צריכה המדינה לספק לכל דורש ללא תמורה.

   

  "אני מצייר לעצמי, שהדבר, שאנו מכנים אותו בשם "הצרכים האלמנטריים" של אדם רגיל - אותו הדבר, שהיום הוא צריך להילחם עליו ולבקש פרנסה ולהרעיש עולמות, כשאינו מוצא פרנסה זו,- כולל חמישה דברים: אוכל, דירה, בגדים, האפשרות לחנך את הילדים והאפשרות להתרפא במקרה של מחלה. בעברית אפשר לסמן דבר זה בקיצור: מזון-מעון-מלבוש-מורה-מרפא: "חמש פעמים מ'".


  ביחס לכל אחד מן הצרכים הללו קיים בכל מדינה ובכל תקופה מושג מסוייים על מינימום מספיק. וחובתה של המדינה, על פי "תרופתי", צריכה להיות: כל אדם, המודיע שהוא דורש את "חמש הממין", צריך לקבל אותן. זהו הראשון משני חוקים "שלי". מכאן יש להסיק, שבידי המדינה צריכה להיות תמיד האפשרות לספק את "חמש הממין", לכל אותם האזרחים, שידרשו אותן. מאין תיטול אותן המדינה? התשובה על כך היא החוק השני "שלי": המדינה תיטול אותן בכוח מן האומה, ממש כמו שהיא נוטלת כיום מיסים אחרים ומכריחה בני אדם צעירים לעבוד בצבא.


  לפי "תרופתי" תעשה הממשלה חשבון, שעל פיו יהא צורך להבטיח בשנה הקרובה ב"חמש ממין" כך וכך נפשות בערך, זאת אומרת, יהא צורך בכך וכך טונות של צרכי אוכל, בכך וכך מעונות, אריגים וכו' וכו'. ולשם כך יהא צורך בכך וכך כסף ובכך וכך שעות עבודה (בוודאי לא בהרבה שעות "עבודה", שהרי את עצם העבודה תעשה המכונה). והמדינה תטיל בכל שנה על האזרחים שיעור מתאים של מיסים, או תפקיע מספר מתאים של בתי-חרושת פרטיים ותגייס בשביל "השירות הסוציאלי" מספר מתאים של צעירים. אף-על-פי שאין אני סטאטיסטיקן גדול, הרי בטוח אני, שכל זה יעלה בזול לעין ערוך משעולה כיום החזקת הצבא. ובזה יפטרו מכל השאלה הסוציאלית."

   

  ואת זה לקחתי מאתר של תנועת הנוער בית"ר שכידוע הוקמה ע"י ז'בוטינסקי

   

  האם נתניהו עומד אפילו באחד מהם:

  מזון - מהתייקרות מחירים חלקם או מאושר או נגרם ע"י מדיניות הממשלה.

  מעון - התשובה ברורה אם הוא עומד בזה הוא לא היה בפניקה לנסות לחלק כדורי הרגעה.

  מלבוש - זה נגזרת של הקיצוצים המתמשכים בתקציבי רווחה.

  מורה- נו באמת ספרים, מחברות, ילקוטים, כלי כתיבה, טיולים הכול על ההורים. השיא הוא שמשרד החינוך קובע את תקרת התשלום שניתן לגבות (כלומר מודה מראש שהחינוך לא חינם).
  מרפא - התשובה גם ברורה.

   

  נכון לא רק נתניהו אשם גם אחרים

  בין קודמיו היו שר אוצר שיושב בכלא, ראש ממשלה נאשם, וראש ממשלה שניצל על-ידי בנו ששכב על הגדר. אם נתניהו חושב שצריך לצפות ממנו את מה שניתן לצפות מאנשים אם רמת מוסר מפוקפקת הוא בבעיה.

   

  נתניהו כן אשם בכך שמינה את ליצמן כסגן שר הבריאות (מה שאומר שנתניהו הוא שר הבריאות) ומסר את משרד השיכון לש"ס. אין לו אלא להאשים את עצמו שנתן את משרדים אלו למפלגות שמראש יש להן אינטרס סקטוריאלי.
  מינוי שטייניץ אדם ללא השכלה כלכלית, שגם שכלל לא היה מעורב בכנסת בעשייה הכלכלית אלא המדינית, נעשה לדעת כל הפרשנים כדי שנתניהו יהיה שר אוצר- על. אם כך הוא בהחלט אחראי לתוצאות.

   

  לסיום נחזור לז'בוטינסקי כבר התחילו להגיד הדרישות מסתכמות בך וכך מיליארדים מהיכן יבוא הכסף?

  "מאין תיטול אותן המדינה? התשובה על כך היא החוק השני "שלי": המדינה תיטול אותן בכוח מן האומה, ממש כמו שהיא נוטלת כיום מיסים אחרים ומכריחה בני אדם צעירים לעבוד בצבא."

   

  נראה שגם את החלק הזה אצל ז'בוטינסקי "מיסוי" מסרב נתניהו לעשות.

  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/7/11 09:09:

   בנוגע לתקציב

   הכספים של מכירת דירות הדיור הציבורי שיועדו לבניית דיור חדש נעלמו בכיס האוצר. הנה מקור אחד.

   מדוע שקבלנים הבונים בנייני פאר ישתמשו בהקצבת העובדים הזרים לפרויקט זה הרי זה בדיוק פרויקט ששכר העבודה אינו כל כך משנה כי הדירות כל כך יקרות?

   מדוע להקל על מי שלא גר בישראל לקנות דירה? הם מכניסים ביקושים לא רלוונטים למערכת.

    

   אם כל הקופות מחויבות לתת שירותים לפי סל שנקבע להם לשם מה יש חמש קופות?

   רוצים כסף לבריאות תחזירו את המס המקביל - תשלומי המעסיק לבריאות. כל חברה בארה"ב מתגאה בביטוח הרפואי שהיא מעניקה לעובדים גם פה חברות נותנות ביטוח מנהלים ורכב למה שלא ישלמו מס מקביל.

   ובכלל הם קיבלו פטור במשך שנים וכן הורד מס החברות במשך שנים אז את הכסף שלהם הם כבר קיבלו.

    

     31/7/11 00:10:
   ראה את נתניהו כמו טומי לפיד ומפלגתו. עבור על רשימת חברי הכנסת של שינוי זל"ק.. אף אחד מהם לא היה כלכלן, וכולם מאמינים בסיסמאות כלכליות. הבעיה שהם לומדים כלכלה ובעצם עוברים אינדוקטרינציה של אינטרסים שבינם ובין חשיבה כלכלית אין כלום! פרופ אביה ספיבק מסביר על כך יפה בסדנא שהוא מעביר "סכנת המבוא לכלכלה"(חפשו באינטרנט). ככלכלן, שלא ישן בשיעורים, אני נדהם כל פעם מהפתרונות העקומים שמוצאים במדינה. הנה חידה כלכלית: איך זה שבעולם שנדרשת בו אנרגיה נקייה, ובפרט במדינה כמו ישראל עם רגישות בטחונית, הוגדר מודל כלכלי שבו המדינה מגבילה במכסות אנרגיה סולארית... יש עוד עיוותים רבים, ואני מרגיש כמו הילד שצועק המלך ערום! אסור לקבל רעיונות מזיקים מבית מדרשם של אנשי המחאות והכיכרות, כשם שאסור לתת יד חופשית לכלכלנים וקובעי מדיניות הפועלים כאילו ישנו בשיעור!
     30/7/11 19:08:
   מקווה שביבי יתעשת, יתרחק מהקפיטליזים ההרסני והלא חברתי, יותר לאמצע לחברה ליברלית חופשית עם בלמים חברתיים. מהפכת קדר"ד (קוט'ג,דיור,רופאים,דלק) עוד תפיל אותו בסופו של דבר, אם לא יתעורר.
     30/7/11 14:49:

   כל אחד הוא נר קטן וכולנו אור איתן...

   יחד לב אל לב - רק ביחד נצליח.

   לדעתי לא חסרות להם עצות טובות

   חסר להם רצון טוב.

   תמיד היו בהיסטוריה מלכים טובים ומלכים רעים.

   רק טובי לב רוצים לעשות טוב ואז הם מוצאים רעיונות טובים

   אני חושבת שאנחנו צריכים להתאחד ולא לחשוב מה הם אמורים לעשות

   אנחנו צריכים להתחיל בקבוצות קטנות ליזום עשייה ברוח טובה

   וליצור מסה קריטית של כוונות ומעשים טובים.

   פרופיל

   Naftali G
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין