עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  המסיבה שאחרי המהומה

  12 תגובות   יום רביעי, 22/6/11, 10:18

  במוצאי שבת החלטתי לרדת סוף סוף אל הדאון טאון. במשך החודשיים האחרונים נמנעתי כמעט לחלוטין מלהגיע אל המסיבה הגדולה שארגנה לנו קבוצת ההוקי המקומית, הוונקובר קאנקס, ועשרות אלפי האוהדים שנאספו מדי יומיים ברחובות המרכזיים כדי לצפות במשחקים על גבי מסכי הענק. ריצת הפלייאוף הנדירה של הקאנקס היוותה זריקת מרץ אדירה לבעלי העסקים ולאלפי העובדים שלהם, שנהנו מרבעון מוצלח במיוחד בקופות. המהומות הנוראיות של יום רביעי שעבר לא ישנו את ספרי המאזנים של המסעדות, הפאבים, בתי המלון ועשרות המסעדות ובתי האוכל שוונקובר מציעה לבאים בשעריה. לא פעם, במשך החודשיים האחרונים, חשבתי לעלות על אוטובוס ולהצטרף אל החגיגה, אבל משום מה זה לא קרה. משום מה, העונה היוצאת הייתה הראשונה שלי שבה לא הלכתי לאף משחק של הקאנקס. בכל אחת מחמש השנים הראשונות שלי בעיר הלכתי למשחק אחד לפחות. את הקבוצה של השנה ראיתי רק בטלוויזיה, כך גם את הפלייאוף, אותו ראיתי בעיקר בבית ולעיתים בביתם של חברים ומכרים. אבל כמו כל תושב שמכבד את עצמו, את הכתם המכוער שנותר ברחוב ג'ורג'יה, הייתי חייב לראות בעיניים. לראות כדי להאמין.

  ***

  האמת היא שכבר ביום שלמחרת, הגיעו מאות אוהדים, לבושים עדיין בחולצות המשחק שלהם, והצטרפו לצוותי הניקיון של העייריה, שזכו לחיזוק מצידם של עובדי המשטרה, מכבי האש ושירותי ההצלה. רוב הליכלוך והטינופת נאספו כבר ביום חמישי. את החלונות המנופצים של חנות ה BAY  החליפו לוחות עץ שטוחים וגדולים. אלפי תושבים הגיעו לאתר וכיסו את הלוחות בכתובות גרפיטי. אחת הסברות שנשמעו בתקשורת לגבי החנות של ה BAY  נוגעת להודעה לעיתונות שהוציאה הנהלת החנות ביום שני בבוקר, ערב משחק מספר 6 בסדרה, כאשר הקאנקס עדיין הובילו 3 – 2 בסדרה. ההודעה סיפרה לקוראים כי החנות תהיה פתוחה הלילה עד השעה 11. הסבר נוסף לשעות הפתיחה הלא שגרתיות לא נמסר, אבל מאזיני הרדיו עשו את החיבור לבד, והסברה הייתה שהחנות הזמינה מבעוד מועד כמות גדולה של חולצות וכובעים החוגגים את האליפות של הקאנקס. אחד המאזינים שעלו לשידור ברדיו טען כי האוהדים המתוסכלים ריסקו את החנות, השייכת לרשת המסחר הכי ותיקה בקנדה, רק משום שהזמנת המרצ'נדייז לפני הזכייה הרשמית, הטילה נאחס על הקבוצה, וגרמה להפסד בשני המשחקים האחרונים ובסדרה כולה. כנראה, שבשעת צער, אנשים יחפשו הסבר לוגי לכל תופעה חסרת הגיון.

  ***

  אולי יש משהו בטיעון של אותו מאזין, אחרת קשה לי למצוא הסבר איך החנות של ה BAY  מרוסקת לחלוטין, החנות של רשת בתי המרקחת "לונדון דרגס" מנופצת לחלוטין, אבל הסניף של בנק סקוטיה, הנמצא ממש באותו בלוק נראה כאילו כלום לא קרה. הבנק, הוא כזכור, הבנק הרשמי של ליגת ה NHL, וכמו כולם גם הוא נהנה מתזרים ההכנסות האדירות שניפקה אומת הקאנקס לקופות של הליגה. ליד לוחות העץ עם הגרפיטי עומדים עשרות אנשים ומנסים למצוא נחמה באותיות הדיו הקטנות והגדולות. "אנחנו אוהבים אותך וונקובר" כותבים אוהדי הקאנקס מאקוודור. "לשכוח את הבושה, להתגאות בקבוצה" מציע מרטין מפרייבורג שבגרמניה. ככה זה כאן, עיר בינלאומית, המושכת אליה סטודנטים מכל העולם. "אני לא מאמינה" ממלמלת לידי גברת צהובת שיער בשנות הארבעים המאוחרות שלה. אני מסתובב אליה והיא מביטה אלי. "אתה יודע שזה לא אנחנו עשינו" היא אומרת לי. "למה את מתכוונת?" אני מנסה לרדת לסוף דעתה. "את המהומות האלו עשו אנשים שבאו מחוץ לעיר. הם באו מוונקובר איילנד, הם באו מערים אחרות בפרובינציה, הם באו מהפרברים, אפילו אמריקאים היו מעורבים כאן, אבל לא תושבי וונקובר". כמו קנדי אני לא מתווכח איתה, אני רק מנסה להבין מדוע לדעתה זה קרה. "אתה לא יודע שמקנאים בנו?" היא עונה לי בשאלה. "בכל קנדה יש קנאה כלפי העיר הזאת, אני חייתי בטורנטו, ובאדמונטון, ובוונקובר איילנד. כולם מקנאים בתושבי וונקובר. זו הרי עיר נפלאה, מאוד מיוחדת". אני חייב להסכים איתה, היא מציגה עצמה בשם קאתי,  כמוני, היא גם באה לראות בעצמה לפני שהיא מביאה את הילדים להתבונן בשאריות ההרס. וונדליזם ואלימות הם מחזות נדירים מאוד ברחובות שלנו.

  ***

  אני ממשיך לאורך רצועת הבילויים של רחוב גרנוויל, בפאבים נרשמת תפוסה חלקית בלבד. בבוקר המשחק נרשמו תורים מחוץ לפאבים כבר ב 11 בבוקר, שש שעות לפני שריקת הפתיחה. כאלו הם הקנדים, רק השמש מציצה החוצה והם הופכים לצמאים מאוד. אבל במוצ"ש כולם מרוששים, בפאבים שבהם יש קצת אקשן התרשמתי שהיחס בין גברים לנשים עומד על אחד לעשרים. רק מחוץ למועדוני הריקודים משתרכים תורים ארוכים של נערות בעלות גזרת מקרוני עם שמלות מיקרו. אני נזכר בסקר הזה של אתר MSN

  http://travel.ca.msn.com/international/photogallery.aspx?cp-documentid=28498712

  סקר שדירג את וונקובר ותל אביב באותה רשימה של הערים עם הנשים הכי יפות בעולם. הנה הן, בלבוש מינימלי, עומדות בקבוצות ומלהגות ומצחקקות, מחכות לסימן האישור משומרי הסף, שיכניסו אותן אל מתחמי הריקודים והמשקאות המופקעים. יש גיל שבו אתה מרגיש שאסור לך להחמיץ שבת על רחבת הריקודים. אבל זו לא שבת של חגיגות המוניות בוונקובר, רק אלו שמוכרחים יוצאים. בעוד שבוע או שבועיים יחזרו ההמונים אל רחוב גרנוויל. בנתיים, מעקלים את הטראומה.

  ***

  בדרך חזרה אני תופס צ'אט עם ברוס, הנהג של קו 16, יש לו פנים עגולות וגדולות ומשקפיים גדולים. הוא חובש מגבעת קש מהסוג שהיית מצפה לראות על נגני ג'אז. "אני דור רביעי בעיר הזאת", הוא מספר לי, "סבא וסבתא שלי נולדו כאן, ההורים שלי נולדו כאן, ומה שהכי כואב לי זה שהמנוולים האלו הרסו לנו מוניטין שנבנה במשך עשרות שנים של מאמץ. תראה איזה אולימפיאדה אירגנו כאן, איזה אירוע בינלאומי נוצץ ומרהיב. עכשיו כולם חושבים שזו עיר של חוליגנים. אני עובד עם האנשים של העיר הזאת כל יום. אתה יודע, זו הזכות הכי גדולה שנפלה בחלקי. יש כאן אנשים אדיבים, מנומסים, מתחשבים. 99 אחוז מהם תמיד מסבירי פנים. אין סל שאין בו תפוחים ירוקים, אבל בסך הכל, יש סיבה שהפכנו להיות מקום כל כך פופולרי. את כל זה השגנו בזכות עבודה קשה של הרבה מאוד שנים. חבל שהעולם יראה אותנו ברגעים כל כך מבישים".

  תגיד, אני שואל אותו, אתה יודע שבאותו לילה בדיוק התרחש ליקוי ירח מלא שנראה בצד השני של הכדור. לא ליקוי כזה חלקי, שמתרחש כמעט כל חודש, אלא אחד כזה מלא, שקורה רק פעם בשניים או שלושה עשורים.

  באמת? ברוס פוער אלי שתי עיניים ענקיות מאחורי הזגוגיות של המשקפיים. זו הפעם הראשונה בעשר הדקות האחרונות שהוא הוריד את העיניים מהכביש.

  "זה מסביר את הכל" הוא אומר בהחלטיות, ספק מדבר אלי, ספק לעצמו. "עכשיו הכל ברור. זה היה ירח שחור! זה היה לילה של ירח שחור".

  האוטובוס מתקרב אל התחנה של הבית, אנחנו נפרדים לשלום, ומאחלים אחד לשני קיץ שמח ומהנה. ברוס והאוטובוס ממשיכים במורד הרחוב, אל עומק השדרות. אני חוצה את הכביש וחוזר הביתה, להריח את המיטות של הילדים הישנים. איזה מזל שיש לכל דבר הסבר מדעי. בקישור הזה תוכלו אפילו למצוא סרטון דובר אנגלית של NASA.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1231443.html

   ***

  כמו תמיד אצלנו, החודשיים של הקיץ אמורים להיות עמוסים בבילויים, פסטיבלים ומסיבות. כבר ביום א' האחרון ראינו חברים מטיילים ברחוב מיין, במסגרת "יום ללא מכוניות" שנפל על אותו התאריך של "יום האב". מזג האוויר היה אמנם מעונן ומעט סגרירי, אבל המקומיים יצאו בהמוניהם. פגשנו את אלדד ג.  מה JCC מטייל ביחד עם הגברת שלו, באחר הצהריים בלי הילדים. כל אבא והפינוקים שלו. אבל אחרי שעברנו את האביב הקר ביותר בהיסטוריה של העיר. עכשיו הזמן לצאת ולחגוג בחופי הרחצה, בפארקים, במסעדות, במופעי המוזיקה והפסטיבלים. וונקובר מאוהבת בקיץ שלה.

   

  קבלו קצת לוחות זמנים.

  25

   ליוני, פסטיבל הגאז' הבינלאומי יוצא לדרך למשך שמונה ימים. http://www.coastaljazz.ca/td_vancouver_international_jazz_festival

  26 ליוני – "יום יוון" שיפודי גירוס בקיטסלאנו, עשר דקות מחוף הים המפורסם.

  1 ליולי -  "קנדה דיי" יום העצמאות המופרסם בחגיגות, מופעים בהרבה מוקדים. בסוף אותו ערב, הופעה של בריטני ספירס ברוג'רס ארינה.  לפני שנתיים היא ירדה מהבמה אחרי עשרים דקות, בטענה שעשן המריחואנה באולם מפריע לה להתרכז במילים של הפלייבק. רק אחרי שכנועים היא הסכימה לחזור ולסיים את המופע מול הקהל המתודלק. בדיוק כמו לפני שנתיים, גם הפעם נסיכת הטבלואידים האמריקאית תמלא את האולם.

  8 ליולי. יום הולדת עירוני לוונקובר בת ה 125 שנה. מסיבה מוזיקלית בחינם במשך שלושה ימים בפארק סטנלי. http://www.celebratevancouver125.ca/2011/01/summer-live-july-8-9-10-2011/

  האתר מלא אינפורמציה על האירוע ועל הזמרים שיופיעו בו. הקנדים הם אלופים העולם בפרטנות. בהסברים שלהם, יורדים עד לפרטים הכי קטנים. אבל אחרי שש שנים בעיר הזאת למדתי שהכי טוב זה להגיע לאירוע עם 40 דולר בכיס ופשוט לזרום עם מצב הרוח.  אין סיכוי שלא תצאו מבסוטים.

  15 ליולי, בחוף יריחו, או כמו שקוראים לו המקומיים Jericho beach , יוצא לדרך פסטיבל מוזיקת הפולק של וונקובר. זוהי המהדורה ה 34 של האירוע הנהדר הזה, שנראה בדיוק כמו המעוז האחרון על הפלנטה של תנועת ההיפיים של שנות השישים. האתר מושך עליו גם מאות דוכנים של אמנות יד וסיור אחר הצהריים במקום יפגיש אותכם עם לא מעט קוזינות שעושות שופינג בבגד ים. וונקובר, כזה כאילו. http://thefestival.bc.ca/ שלא לדבר על מוזיקה משובחת ואווירת נואייבה, רק עם דולרים.

  18 ליולי, קבוצת הכדורגל שלנו, הוונקובר וויטקאפס, מארחת את מנצ'סטר סיטי למשחק ראווה באצטדיון האימפריה הישן, שעוד חודשיים יוצא שוב לפנסייה.

  http://www.whitecapsfc.com/news/2011/06/one-month-until-whitecaps-fc-host-international-friendly-against-manchester-city

  כיאה לקבוצה עירונית של וונקובר, הוויטקאפס עוברים עונה קשה בתחתית ליגת ה MLS. המאמן האיסלנדי כבר הלך הביתה (שמעת? אברם, הלו?), ממלא המקום רק מחזיק את המושכות וכבר השיג ניצחון ביתי דחוק על פילדלפיה, במשחק של גול אחד.

  כיאה לקבוצה מקומית של וונקובר, לוויטקאפס יש כבר גרעין קבוע של עשרים אלף אוהדים שמגיעים לכל משחק, אפילו נגד ריאל סאלט לייק סיטי. נראה שהגיע הזמן לתת ביקור למגרש שלהם. אני מתגעגע לריח של איצטדיוני כדורגל. ועל הדשא של איצטדיון האימפריה שיחקו פעם ברוס גרובלאר ופיטר בירדסלי, מגיבורי הילדות שלי, שזכו לשחק כדורגל מקצועני בעיר הזאת, ובמועדון הזה, לפני הרבה מאוד שנים.

  19 ליולי, עוד זמרת כובשת את הרוג'רס ארינה. הפעם זאת קאתי פרי הבריטית. האמת שעד לאחרונה עקבתי אחריה בעיקר בעיתונים. ראיתי לפני כמה שנים שהיא עשתה קצת רעש (וכסף) עם השיר "נישקתי בחורה", אחר כך היא התחתנה עם השחקן – השואף להיות קומיקאי – ראסל ברנד, שכיכב לאחרונה בגירסה מחודשת לקומדיית שנות השמונים המצליחה, "ארתור".  בבית הספר, הכיתה המקבילה לבכורה שלי, הולכת לבצע את שיר הזיקוקים של גברת פרי במסיבת הסיום שלהם. הילדה מצאה אותו ביוטיוב, בערך 200 מיליון אנשים ראו אותו לפני, אבל למרות זאת, אני מקדיש לה את השיר של השבוע, כמו שהבטחתי.

  ב 23 ליולי פסטיבל האיים הקרייביים בצפון וונקובר. אוכל אותנטי ורקדניות בנוסח הקרנבלים של בני האיים. http://www.caribbeandays.ca/

  25 ליולי – אולימפיאדת הגאים של צפון אמריקה. 2000 ספורטאים מכל רחבי צפון אמריקה מגיעים אל העיר לשמונה ימים של תחרויות בבוקר ומסיבות בערב.

  http://www.vancouver2011outgames.com/

  30 ביולי – פסטיבל הזיקוקים השנתי יוצא לדרך. השנה רק שלושה לילות, סין פותחת את הערב הראשון, שהוא גם ערב יום ההולדת של הפרובינציה. חברינו בנדל"ן יספרו לכם שיש כאן פן אירוני משהו. אבל נניח לזה עכשיו. בשלישי לאוגוסט תופיע האלופה משנה שעברה, ספרד. ובשישי לאוגוסט תחתום קנדה את התחרות. http://www.vancouverfireworks.ca/

   

  אז כפי שאתם רואים, הלוח של הבורגני מאוד צפוף, ויש לנו גם אורחים מישראל. כך שתסלחו לי אם אחרי 16 חודשים של כתיבה שבועית, אני אקח לי קצת חופש. למרות שכמו שאתם מכירים אותי, אני אחזור כבר עוד איזה שמונה, תשע ימים, לכו תדעו מתי שוב יתחשק לי לתקשר. בנתיים תהנו מהקיץ, חברות וחברים, אתם כולכם זיקוקים.

   

  ''

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (12)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     29/6/11 11:13:

   צטט: DaniellaGivon 2011-06-28 20:47:21

   תודה עבור רשימת הארועים. מי אמר שמשעמם בונקובר? הייתי מוסיפה את ההצגות של שייקפיר באוהל על החוף. בעיקר אהובים עלי הערבים המשלבים הצגה, בר-בי-קיו וזיקוקי די-נור בסביבות סוף יולי תחילת אוגוסט<

   בכלל לא משעמם. אבל בקיץ זה ממש כיף, כי אפשר לצאת החוצה ולהנות מהקהל וממזג האוויר הנפלא. 

     28/6/11 20:47:
   תודה עבור רשימת הארועים. מי אמר שמשעמם בונקובר? הייתי מוסיפה את ההצגות של שייקפיר באוהל על החוף. בעיקר אהובים עלי הערבים המשלבים הצגה, בר-בי-קיו וזיקוקי די-נור בסביבות סוף יולי תחילת אוגוסט<
     26/6/11 18:31:

   צטט: ~בועז22~ 2011-06-26 08:07:33

   דברים שרואים משם..., חופשה נעימה!!!!!

   תודה רבה בועז, שיהיה לכם יולי נעים, עד כמה שניתן. 

     26/6/11 08:07:
   דברים שרואים משם..., חופשה נעימה!!!!!
     25/6/11 19:11:

   צטט: מיומנה של מתמחה 2011-06-24 16:20:19

   חופשה נעימה!

   תודה רבה, ומה איתך? אין חופשות למתמחים ומתמחות?

   חופשה נעימה!
     22/6/11 18:36:

   צטט: שם משתמש חדש 2011-06-22 17:20:30

   נשמע כמו מקום מצוין לגור בו;) כרגיל עשית לי להתגעגע...

   בתור תושב ארעי, אתה יודע שיש לנו גם את הצד השני של השנה. לקיץ כולנו מתגעגעים.

   וגם אליך. 

     22/6/11 18:35:

   צטט: כִּשְׁ-רוֹנִית 2011-06-22 14:04:56

   עשית לי חשק. ולא בגלל הנשים היפות. (:

   כל אחד וסיבותיו שלו, אנחנו מקבלים בברכה את כולם. להתראות??? 

     22/6/11 17:20:
   נשמע כמו מקום מצוין לגור בו;) כרגיל עשית לי להתגעגע...
     22/6/11 14:04:
   עשית לי חשק. ולא בגלל הנשים היפות. (:
     22/6/11 10:55:
   את תמיד מוזמנת לבקר רותי. גם בבלוג, וגם בעיר.
     22/6/11 10:51:
   במהומות צפינו בטלויזיה....מסתבר שהדרך היא דו סיטרית.... איזה תוכניות צפויות בקייץ....גם לא נורא חם גם הופעות כאלה...ממש כדאי לבוא....יותר מאוחר אככב.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין