עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  אביב של בורגנים

  12 תגובות   יום שלישי, 12/4/11, 09:38

  זה קורה לך פתאום, בלי יותר מדי התרעות מוקדמות, פתאום אתה קולט שעשית את זה, הנה זה קרה גם לך, הנה גם אתה הפכת לבורגני. יש לך לוח פעילות שבועי על המסך ואתה מציית לכללים. המכונה חייבת לעבוד והעסק צריך להמשיך לתקתק. זה לוקח קצת זמן לעבור את כברת הדרך הזאת, במיוחד עם עוברים תהליך הגירה במהלך הדרך, אבל בסוף זה קורה. במיוחד במדינה כמו שלנו שבה מעמד הביניים מהווה את נתח המצביעים הגדול ביותר. מערכת הבחירות הדרמטית שמתנהלת עכשיו ברקע, לא תפריע למיליוני הקנדים לעקוב בדריכות אחרי משחקי הפלייאוף של ליגת ההוקי – NHL - שיוצאים השבוע לדרך. כאלו הם הבורגנים, הם עסוקים בחייהם ובלוח הפעילות שלהם. רצים מיום הולדת אל חדר הכושר, מהבריכה אל המספרה. המילה הכי חמה בבחירות האלו היא "משפחה", כולם ראו את הקמפיין המנצח של כריסטי קלארק, המנהלת החדשה של הפרובינציה שלנו. עכשיו כל הכרישים מאוטווה, כולם גברים לבנים בעשור החמישי לחייהם, מדברים על ההטבות שהמשפחות יקבלו "אם רק תשימו את הפתק הנכון בקלפי". מה יש? אם זה עבד עבור האמא החד הורית מפוינט גריי, למה שזה לא יעבוד גם עבורם?

  ***

  למה? כי כולם יודעים שגברים בכל העולם, בעיקר רבים על צעצועים. ככל שהגבר יותר מבוגר, ככה הצעצועים יותר יקרים. במערכת הבחירות הנוכחית הצעצועים שמונחים על השולחן הם המפציצים החמקניים של התעשייה האווירית של ארצות הברית. ראש הממשלה סטיבן הרפר, התחייב לרכוש מהאמריקאיים מפציצים חמקניים בסכום של 30 מיליארד דולר. הרפר מציג את ההשקעה הזאת בתור עסקת ברטר, אנחנו עוזרים לאמריקאים והם עוזרים לנו. אם נקנה מהם מוצרים נעזור להם לשקם את הכלכלה שלהם וכך הם יגדילו את הקנייה שלהם מאיתנו. זה אותו הגיון שהנחה מאז ומתמיד את מערכת היחסים בין שתי המדינות. מנגד, טוענת האופוזיציה, בראשותו של מייקל איגנייטיף מהמפלגה הליברלית, כי ממשלה שכבר שלוש שנים ברציפות מציגה תקציב שהוא במינוס היסטרי, לא יכולה להרשות לעצמה להוציא הון עתק על מטוסי קרב. במיוחד לאור העובדה שזו מדינה בלי אוייבים פיזים, בלי סכנות קיומיות. איגנייטיף והחבר שלו ממפלגת העבודה, ג'ייק לייטון, נתנו למר הרפר לנהל את המדינה שנתיים בלי להפיל את ממשלת המיעוט שלו, אבל כשהגיע התקציב של 2011 אל שולחן הפרלמנט, והמפציצים החמקנים עלו על הספר, נגמר האשראי. עכשיו, אדון הרפר צריך לבקש אשראי חדש מהציבור. בנתיים, העימות הטלוויזיוני הגדול נקבע ליום שלישי, רק כדי שהוא לא יתנגש עם שידורי הפלייאוף מליגת ההוקי. עם כל הכבוד לפוליטיקאים, האומה עסוקה עכשיו בדבר האמיתי. המירוץ אל הגביע של לורד סטנלי.

  ***

  ואם יש מקום שבו ההיסטריה אמורה להגיע לשיאים חדשים הרי זו וונקובר, העיר של הקאנקס. הנציגה הבכירה של קנדה לתואר האליפות. הקאנקס סיימו את העונה הסדירה במקום הראשון בליגה עם 117 נקודות. הם זכו ב "גביע הנשיא" שבוע לפני תום העונה הסדירה, כך שכל ארבעת המשחקים האחרונים היו בחזקת "זמן זבל". דניאל סדין השבדי, סיים בתור מלך הנקודות של הליגה, בדיוק שנה אחרי שאחיו התאום, הנריק סדין, זכה באותו התואר. צמד השוערים, רוברטו לאונגו הבכיר וקורי שניידר הצעיר, זכו במשותף בגביע המוענק לצמד השוערים הטוב בליגה. ככה זה בליגה מקצוענית, לכל שחקן ולכל חוליה יש את הסטטיסטיקה שלה. הקאנקס של השנה, שנת הארבעים של המועדון, הצטיינו לאורך כל העונה הסדירה. בשער, בהגנה ובהתקפה. הם עברו בשלום לא מעט פציעות וגילו עומק וכישרון לאורך כל הדרך. אבל לאלוהי ההוקי יש רעיונות משלו, וכך סידרה הטבלה הסופית לקאנקס מפגש נוסף מול שיקגו בלקהוקס, הקבוצה שהעיפה אותם הביתה בסיבוב השני בשנתיים האחרונות. הבלקהוקס הם גם האלופה הנוכחית של הליגה. זו היא הסדרה החמישית בין המועדונים והקאנקס ניצחו רק סדרה אחת. בניגוד לרוב האוהדים בעיר הזאת, שמתחילים לחמם מנועים מעל גלי האתר ובפאבים, אני חושב שזו הולכת להיות סדרה קשה מאוד. הקאנקס אמנם שטפו את הליגה, אבל בכל פעם שהם פגשו את אחד המועדונים מ "שש האורגינליות" זה נגמר לא טוב. אז נכון שאת טורנטו אף אחד לא סופר, אבל מונטריאול, ניו יורק ריינג'רס, בוסטון, וגם שיקגו ודטרויט, האכילו את הקאנקס הרבה קש השנה. אין ספק אנחנו הולכים לקראת שבועות מורטי עצבים.

  ***

  הבעיה האמיתית של הקאנקס היא שמש האביב. נכון, כל העיר מתגייסת מאחורי הבחורים. נשים, גברים, ילדים, צעירים וזקנים, כולם מדברים עכשיו על הסדרה מול שיקגו. זו האווירה די מחשמלת, אתה רוצה להיות מעורב. רק מה? אחרי החורפים החשוכים והקרים שאנחנו עוברים כאן, קרני השמש מוציאות את כולם אל הפארקים ומתקני הספורט. כמו שני בורגנים נשאבנו במהירות ובאדיקות אל שגעון הספורט. שלי הולכת חמש פעמים בשבוע אל מכון הכושר במתנ"ס השכונתי, מתוכם יומיים עם קבוצה מודרכת. היא חוזרת אל הכושר שלה מימי קורס מדריכות הח"יר. כשאני רואה אותה אני תוהה האם לא הגיע הזמן להחזיר את הכומתה האדומה לכתף המעיל שלה. זה היה נראה נהדר על רקע מדי החאקי, מעניין איך זה יראה על המעיל הקנדי האדום? אני חותר בבריכה חמש פעמיים בשבוע, אחרי הסדר יוצאת קבוצת הכדורגל הישראלית מהמתנ"ס אל הדשא. העונה יוצאת אל הדרך. בנתיים הגשם עדיין מבקר אותנו יומיים או שלושה בשבוע. הטיפות מורידות מעצי הדובדבן את העלים הלבנים היפיפיים שלהם. הדרך לבית הספר מכוסה בהם, כמו פטיטי שלג זעירים. בית הספר נרתם עכשיו למבצע קבוצתי. המטרה: לרוץ מאה קילומטר במצטבר. כל בוקר של יום זוגי מקדימים תלמידים רבים ומצטרפים להקפות מסביב לפארק. בהפסקת הצהריים עושים עוד הקפות. אחר הצהריים הדור הצעיר יוצא לעוד סיבוב או שניים על הרולר בליידס. מוכרחים להמשיך ולשרוף קלוריות ואנרגיה. לשפר סיבולת לב – ריאה, מוכרחים להיות שמח, להרגיש טוב, להיות חיובי. מוכרחים לחייך לעוברים על פנייך, להסביר פנים. מוכרחים להיות נחמדים, להיות סוציאליים וספורטיבים. אין אצלנו מרוץ מטורף אחרי הכסף, בארצות הברית יש מהגרים שמרוויחים הרבה יותר כסף, כאן עובדים קשה אבל אסור לעבוד יותר מדי שעות. בחמש סוגרים את המשרדים כי העיקר הוא להמשיך ולרוץ, להמשיך לשחק, להמשיך ולחייך.

  ***

  בנתיים אנחנו מתרוצצים בין ימי הולדת. אז בטוח שצריכים לחייך ולאכול עוגות. היקיר לי אירח את החברים שלו בשבת שעברה, אחר כך ביום רביעי חגגה העיר יום הולדת 125 שנה. הארוע שנחגג לא היה יום העלייה על הקרקע, או בניית הסאלון הראשון, אלא היום שבו הפכה וונקובר לתאגיד עסקי. המסמך הרשמי נחתם בשישי לאפריל 1885. ירדנו אל הדאון טאון, אל רחבת הלפיד האולימפי, ממש ליד אולם הכנסים עצום הממדים שנבנה לכבוד האולימפיאדה. העייריה הקימה בימת בידור ענקית, אמנים ולהקות מקומיות הוחתמו וגם השמש הגיע במנות נדיבות. אלפי אנשים מילאו את הרחבה מקשיבים למוזיקה ועוברים בין דוכני המידע, האוכל ושלל אומני הרחוב שהעניקו לכל האירוע אווירת קרנבל ססגונית. כפי שתוכלו לראות במצגת התמונות הזו.

  http://www.vancouversun.com/Photos+Vancouver+celebrates+city+125th+birthday/4571848/story.html

  בשבת הזאת שוב יום הולדת, הפעם לחברה הישראלית של הבכורה שלי, סער ק. הורדנו אותה בצהריים אצל החברים והלכנו לצעדה על הטיילת, זו שעדיין מעוררת בנו געגועים לשנים הראשונות בעיר. שנות המאבק וההישרדות. עוד בטרם היינו לבורגנים. ביום א' שוב יום הולדת, הפעם לבן כיתה של היקיר לי. הפעם אני הולך איתו אל המתנ"ס של הקהילה היוונית. האירוע נראה כך, בקומת המרפסת העליונה יושבות הנשים ליד שולחנות הכיבוד. למטה, במגרש, משחקים הבנים וההורים במשחק המוני של הוקי רצפה. לא יכולתי להשאיר אותו לבד. בפעם הראשונה בחיי הרמתי מקל ויצאתי אל המשטח כדי להכות בכדור לבן קטן. די מהר הרגשתי את עצמי כמו בטירונות, מתרוצץ מפינה לפינה ושופך גלונים של זיעה. לא הצלחתי להוציא אפילו מכה אחת שתלך למסגרת, אבל לפחות רשמתי שני אסיסטים. חזרנו הביתה עייפים ורצוצים. אחרי המקלחת כשכולם התפזרו למיטות, התיישבתי על הספה להציץ בחדשות. הכור ביפן עדיין נוזל אל הים, בלוב ממשיכים לירות אחד על השני, הישראלים והעזתיים יצאו לעוד סיבוב, וקייט מידלטון לא עומדת בלחץ החתונה המלכותית וחזרה לעשן. הילדה הזאת עוד לא יודעת לאן היא נכנסת. שרק תהייה בריאה. הכנסתי לדי.וי.די את "אמריקן גראפיטי" סרט הבכורים הקלאסי של ג'ורג' לוקאס ונרדמתי איפשהו באמצע. על המקרר נמצא לוח הפעילויות של השבוע הבא, אלו כל הדאגות בחייו של הבורגני העייף. עוד שבוע פסח.

  אבל זה הרי בדיוק מה שהבטיח לנו דונלד פייגן "בחזית חדשה", שיר המסע הקלאסי שלו.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (12)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/4/11 22:12:

   צטט: מיומנה של מתמחה 2011-04-14 19:21:58

   כ"כ נהנת מהפוסטים שלך (גם אם הם ארוכים). האמת היא שגרתי בקנדה תקופה והרגשתי שם הרבה יותר את הבורגנות ולכן הבנתי שאין כמו הבית, יותר מתחברת ל"שכונה", למרות שגם כאן לא חסר בורגנות.נפלאות הגלובליזציה.חג שמח.

    

   אני שמח בשבילך שמצאת את מה שאת אוהבת. אני שמח לשמוע שאת נהנית מהפוסטים.

   שיהיה חג שמח לכולם, בורגנים, פורלטריון, אמנים ואצולה, להשתמע.

   כ"כ נהנת מהפוסטים שלך (גם אם הם ארוכים). האמת היא שגרתי בקנדה תקופה והרגשתי שם הרבה יותר את הבורגנות ולכן הבנתי שאין כמו הבית, יותר מתחברת ל"שכונה", למרות שגם כאן לא חסר בורגנות.נפלאות הגלובליזציה.חג שמח.
     13/4/11 22:26:

   צטט: avgn111 2011-04-13 14:09:43

   וידאו קליפ מהיפים שנוצרו אי פעם. האלבום כולו (the night fly) פשוט נהדר ומומלץ מאוד... במיוחד לשדרני רדיו ליליים...

   אתה מזכיר לי נשכחות, מר גונן. ד"ש וחג שמח לחברים בקול רגע. 

     13/4/11 14:09:
   וידאו קליפ מהיפים שנוצרו אי פעם. האלבום כולו (the night fly) פשוט נהדר ומומלץ מאוד... במיוחד לשדרני רדיו ליליים...
     13/4/11 09:09:

   צטט: yairgil 2011-04-12 17:27:34

   תודה על השיר והקליפ הנהדרים. קלאסיקה

   בכיף יאיר, פסח שמח.  

     13/4/11 00:33:

   צטט: OCN 2011-04-12 12:17:50

   שיהיו לנו רק חיים טובים ואוהבת להיות בורגנית חג שמח ושקט יופי של קטע וידאו אהבתי מאד

    

   ,תודה אוסי, חג חירות שמח, אני שמח להפתיע אותך כל שבוע בקליפ מהימים היפים ההם.

     12/4/11 17:45:

   צטט: שייקספיר 2011-04-12 10:17:06

   מרתק.

   תודה רבה, תבוא כל שבוע. 

     12/4/11 17:27:
   תודה על השיר והקליפ הנהדרים. קלאסיקה
     12/4/11 12:17:
   שיהיו לנו רק חיים טובים ואוהבת להיות בורגנית חג שמח ושקט יופי של קטע וידאו אהבתי מאד
     12/4/11 10:24:

   צטט: ruthy 2011-04-12 09:58:20

   החיים הטובים.... נשמע פנטסטי....כייף מסתבר להיותת בורגנים עם כושר.... :-)

   אנחנו עושים מאמץ...:) חג שמח. 

     12/4/11 10:17:
   מרתק.
     12/4/11 09:58:
   החיים הטובים.... נשמע פנטסטי....כייף מסתבר להיותת בורגנים עם כושר.... :-)

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין