עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  ';

  האולימפיאדה שלי

  על אלופים ורבי אלופים

  0 תגובות   יום רביעי, 26/1/11, 10:58

   

   

  אחת התכונות האופייניות ביותר לתסמונת דיכאון החורף היא הצורך לריב ולהתווכח. מבלי שאנו שמים לב, חודשי החושך של השנה עוברים עלינו במצב רוח תוקפני. אולי זו תסמונת הימאים הכלואים באנייה, אולי סתם אגרסיות רדומות. הלילות האפלים של החורף מוציאים מכולנו יצרים חשוכים. כנראה שזו דרך הטבע. הנה, אפילו לחז"ל הייתה אמרה ברוח הזאת. "אישה קשה מיום סגריר". אין הכוונה כאן כי האישה היא יצור קשה, אלא, כאשר האישה כועסת עליך, זה יותר גרוע מיום חורף קשה. ראיתי השבוע את שלי יחימוביץ' בועטת את אהוד ברק ממפלגת העבודה. אני בטוח שהרמטכ"ל שלי חש הזדהות עם זקני השבט היהודי בלילות החורף האלו. אצלנו לפחות נופלים מהשמיים כל מיני זקוקים של אור, פה שלוש שעות של שמש, שם איזו חצי שבת בלי גשם. בשאר הזמן חושך, הדובים מבלים את רוב היום במערה, וחגים במעגלים מעל הסירים במטבח. כל מה שנשאר זה רק להשחיז ציפורנים ולהחליף שריטות. איזה מזל שעוד שבועיים וחצי מגיע חג האהבה. הוא יספק לנו הזדמנות נהדרת למרוח את כל הפצעים בשוקולד. התרופה הכי יעילה בשוק. אבל עד שיגיע יום האוהבים, צריך להסתגל לשגרת החורף ולהיזהר שלא לדרוך על יבלות של אחרים. 

   

  ***    

  באופן טבעי, ינואר עובר עלינו בצפייה במאבקים קשוחים ומרים, הן בזירה הספורטיבית והן בזירות אחרות. בתוניסיה מהפכת רחוב, במצרים מהומת עולמים, בלבנון בלגאן, והנה, רק ירדו כמה טיפות של גשם וכבר יש חגיגות בפוליטיקה הישראלית. מסיבות עם רבי אלופים במילואים, וכאלה שעדיין ממתינים לתפקיד. אין לי שום כוונה לשבור את הקוד המקובל כאן, אין מתערבים מרחוק בזירה הפוליטית. אבל היות וכאן יש כבר פסטיבל של ממש,  אז אי אפשר בלי שני הסנט שלי. כל מה שיש לי להגיד על זה הוא שאזרחי ישראל צריכים להבין שהקוד האתי של הגנרלים הישראלים נרכש באוניברסיטאות של ארצות הברית. אם תבדקו את קורות החיים של רוב הדמויות שמנהלות את המדינה תתקלו שוב ושוב באותן תוכניות פיקוד ומטה בווסט פוינט ותארים מתקדמים באסטרטגיה מלחמתית מבית היוצר של הארווארד. אלו אותם בתי הגידול של יצורים כמו ג'ורג' וו. בוש או האחים ווינקלבוס מהסרט "הרשת החברתית". מהרגע שאלופי צה"ל חוזרים מההשתלמויות האלו, הם עוברים איזה סוויץ'. "אירוע משנה חיים" אנחנו קוראים לזה בשפת התסריטאות. נשאלת השאלה, האם לא הגיע הזמן שאלופי צה"ל ילכו ללמוד גם במקומות אחרים, אולי בצבא שבדיה? אולי הצבא הבריטי? אז נכון שהאמריקאים מחזיקים את הרפובליקה הישראלית תחת חסותם, אבל כולכם רואים לאן זה מוביל את הזירה הציבורית. האנשים האלו הופכים לקרנפים מוחלטים,  לא פלא שיש קצת אש הם כולם בורחים לכל הכיוונים. בדיוק כמו קרנפים. איפה לעזאזל ספיידרמן כשבאמת צריך אותו?

   

  http://www.youtube.com/watch?v=fKtAr5z9Xjo

   

  ***

   

  באופן פרדוקסלי הימים האלו בדיוק היו ירח הדבש שלנו, בדיוק לפני עשרים שנה, במלחמת המפרץ. פתאום הבסיס הפתוח הפך לבסיס סגור. אחרי השבוע הראשון שבו עוד רצנו לחדר האוכל המרכזי עם המסכות ושאר הציוד, החלטנו לפרוש הצידה מהציבור. במשרד שלי הקמנו חמ"ל קטן. טלוויזיה, רדיו, מכשירי קשר, טלפון. כמה קופסאות של מנות קרב, כמה שקיות של "חמים וטעים" ויאללה שיישרף העולם. היות והמשרד שלי היה בתחתית הגבעה, היו תמיד מתקשרים אלינו מהמרכזייה כדי לשאול האם שמענו את "נחש צפע". מה נגיד? איך אומר דוקטור שוורצמן לגוטה בסצינה המפורסמת ההיא מ "מציצים". "לא נותנים לחיות במדינה הזאת".  נדמה לי שעבור שלי המשפט הזה הפך עם השנים למציאות. אין מה לעשות, מי שלא נולד אל תוך ההוויה הצברית כנראה שלעולם ירגיש כמו חוצן (ע"ע "להיות חייזר").  תוסיפו לכך את מרכיב שפת האם ואז תנסו לחשוב איך נראה השיח הציבורי בישראל בעיניו של חייזר. מהומת עולמים. בדיוק כמו אז במהלך אותה מהומה מטורפת של סודה לשתייה ושידורים חוזרים של "זהו זה", אנחנו חיפשנו רק פינה של שקט. גם היום, כאילו שסגרנו מעגל, יש לנו חמ"ל מצויד ומתוקתק שמספק לנו פינה של שקט בעולם המטורף הזה. כל מה שצריך עכשיו זה שתחזור כבר השמש.

   

  ***

   

  השבוע הכתירה אמריקה את רבי האלופים של 2011. פיסטבורג סטילרס ישחקו נגד גרין ביי פאקרס בסופרבול ה 45 שייערך בדאלאס בשישי לפברואר. בן רוטליסברגר (7.75 מ' דולר לעונה) מפיסטבורג מגיע למשחק הגדול בפעם השלישית בקריירה שלו, יש לו כבר שתי טבעות על היד ושורה של מעריצות שרצות אחריו עם תביעות אבהות. ארון רוג'רס (8.6 מ' דולר לעונה) הוביל את גרין ביי לסופרבול בפעם החמישית בתולדות המועדון הכי ותיק בליגה. בשבוע שעבר כתבתי כאן כי זה מה שהלב רוצה. פחדתי מתסריט אחר. את פיטסבורג אני אוהב כי הם אירחו את המשלחת הישראלית למשחק האמריקאן בול שנערך ביולי 97' בדבלין, בירת אירלנד. הסטילרס שיחקו נגד שיקגו ברס, ואנחנו הוזמנו על ידי הזרוע האירופאית של ה NFL להתארח במשחק. זו הייתה חוויה נהדרת שלא אשכח כל חיי. היינו שם בני פייסיק ונתיב רובינזון מקול ישראל, חיים פנטילט מותיקי "ידיעות אחרונות" הביא את אישתו. רצו שם קטעים מהסרטים. הסטילרס אירחו אותנו בצורה שלא תאמן. זכיתי לראות את ביל קוהר מעביר אימון. דיברתי עם קורדל סטיוארט, שהיה הק"ב שלהם באותה עונה, ואפילו החלפתי כמה משפטים עם דן רוני, הבעלים המיתולוגי של אנשי הפלדה. במסיבת הטלגייט אכלנו המבורגרים חופשי על הבאר, ושתינו המון "באדוויזר". עד היום אני שומר על מזכרות מהמשחק ההוא. כולל מגבת צהובה של השבט. אלו הסטילרס שלי. אבל מצד שני, גריין ביי הם הקיבוצניקים האחרונים על הפלנטה. עיירה של 100 אלף תושבים שמחזיקה במשותף באחד מתאגידי הספורט היקרים בעולם. בנתיים וגאס נותנת לגרין ביי 2.5 נקודות יתרון. בטלוויזיה מזכירים את המפגש האחרון בין השתיים. אם זה הולך להיות כל כך צמוד תצטרכו להכין לנו קוצבי לב. 

   

  http://www.youtube.com/watch?v=r6vaR0nobrU

   

  ***

   

  במקביל לפרסום רשימת המועמדים לאוסקר, גילו לנו השבוע מה היבול הקולנועי שמצפה לנו ב 2011. השנה החולפת סיפקה לנו חלוקה מאוד ברורה בין מהו שובר קופות ומהו סרט גורף פרסים. הראשון יבוא לרוב באריזת תלת מימד, הסוג השני של הסיפורים לא צריך את הטכנולוגיה החדשה. סיפורים איכותיים למבוגרים, יכולים עדיין לייצר התרגשות אצל ההמונים מבלי המשקפיים השחורים. השבוע גם פורסם שאחד מכל ארבעה אמריקאים דיווח על סחרחורות, טשטוש ובעיות מיקוד, לאחר צפייה בסרט באורך של שעתיים ששודר בטכנולוגית תלת מימד. נראה שלמקבלי ההחלטות בהוליווד זה לא ממש מפריע. מבול של סרטי המשך ועיבודים חדשים יגיעו אלינו השנה. אחרי "הצרעה הירוקה" יגיע "תור" במאי, "אקס מן" 4 ו "הפנס הירוק" יגיעו ביוני, ואחריהם "קפטן אמריקה" ביולי. שלא לדבר על "קאובואים נגד חייזרים" עם הריסון פורד ודניאל קרייג, שיצא בסוף יולי. באוגוסט יגיעו "הדרדסים" אל המסך הגדול וישברו את הקופות. סטיבן שפילברג "שלנו" מכין לנו ממש בימים אלו את "הרפתקאות טינטין: סודו של חד הקרן" שיצא בחג המולד הבא. בתור מעריץ מושבע של העיתונאי החרוץ וכלבו הנאמן "צחי", אני מחכה בקוצר רוח לקחת את הילדים לסרט הזה. בינתיים, בדרך אל הסופרבול מוציא ג'יימס קמרון את המגה להיט הבא שלו. "סאנקטום". קחו נשימה עמוקה.

   

  http://www.youtube.com/watch?v=jaZHjv3ASfw

   

   ***

   

  אחרי תשעה חודשים רצופים של כדורגל, יצאתי לפגרת חורף. בטמפרטורות האלו אני ממש חש כאבים בעצמות הרגליים. שלא לדבר על כך שגם הריצה הממושכת על פרקט לא משפרת את התחושה בברכיים. לכן החלטתי ללכת על קונספט מהפכני ולעבור בחורף דווקא אל בריכת השחייה, כור מחצבתי. במרחק של ארבע דקות נסיעה מהבית ממתינה לי בריכה מחוממת. 45 דקות של שחייה ועוד רבע שעה בג'קוזי, ואפשר לחזור אל שיגרת היום כמו חדש. מה שהכי משעשע הוא שממש כמו שבישראל היינו קוראים בבריכה במדורי הספורט על מחנות האימונים של קבוצות הכדורגל, כאן בחורף בדיוק התחיל מחנה האימונים של קבוצת הכדורגל שלנו הוויטקאפס, שמצטרפת השנה לליגת ה MLS. הוויטקאפס היו אלופים בליגה השנייה, רצים קבוע בצמרת הגבוה. יש להם מועדון עם אופי ושאיפה להשגים. לכן זה די מעניין לראות איך הם מנסים לבנות קבוצת כדורגל עם תקרת שכר של 2.66 מיליון דולר (עשינו כמה טריידים כדי להגדיל את התקרה). בעיקר מסקרן זה הנסיון להביא איזה שם "גדול" שיעורר את הציפיות ביציעים. בינתיים דיברו עם רובי קין האירי,שרוצה 65 אלף ליש"ט לשבוע, עדיף באמת שווסטהאם תיקח אותו. דיברו עם רובי סאבג' הוולשי, שדחה מסיבות משפחתיות. בינתיים אין שמות חדשים, אני הייתי מציע את תמיר כהן "שלנו" שיכול לקבל כאן הזדמנות נהדרת להנהיג קבוצה, להרוויח משכורת יפה, וגם לחשוף קצת את הליגה הזאת לקהל הישראלי. אבל האמת היא שעכשיו אני כבר נשמע כמו בימים ההם בבריכה, כשהעברנו שחקנים מקבוצה לקבוצה בהינף עין. בלי סוכן, עורך דין ורשיונות עבודה. לכן, תסלחו לי, אני חייב לרוץ הביתה, לילדים. עכשיו תורה של שלי ללכת לשעה בחדר הכושר. כולנו צריכים להתאוורר ממערת הדובים.

    

   

  חנוך לוין ז"ל היה אלוף תיאטרון ופזמון. מצאתי את עצמי מזמזם את "אחרית הימים" מתחת למים.

  ''
   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין