עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  צווחת שעון המחשב

  ארכיון

  מעין 6 יצא, יחד עם עיתון האמנות החדש והרע, ספרה של מיכל דר ושירון ערבי עברי של גרילה תרבות

  1 תגובות   יום רביעי, 15/12/10, 01:34

  כתב העת מעין לשירה יוצא בשבוע הקרוב בגליון גדול, שישי במספר, ומופץ יחד עם עוד שלוש חוברות: עיתון האמנות החדש והרע"גלשן", ספרון הבכורה של המשוררת מיכל דר ואסופה ערבית-עברית מבית גרילה תרבות. החבילה הכוללת היא לווייתן נייר בן 350 עמודים במחיר המקורי, 17 ש"ח.

   

  "דגי נהר רבועי עיניים

  מכנסיים מוכתמים

  בקבוק בלגימה חפוזה מעתיר

  על הסדין שפע יהלומים קצרי טווח",

  מיכל דר, "גלשן"


  מעין הוא מכנסיים מוכתמים ביהלומים. באיזורי הפרוזה יש סיפור קצר של הסופרת ענת עינהר שבו משתתף ראש ממשלה ידוע בטיול שווקים, תרגום ראשון של יהודה שנהב שהרבני לסופר המצרימיכאל נועימהואן נויין בסיפור אוטוביוגרפי על ימיה כמסננת טוקבקים זוטרה. תהל פרוש באזהרה דחופה לעובדים שלא הולכים לים. אייל בן משה כותב על דמות נתנייתית שוקעת ונוגעת ללב בשם מוסא, הגלמת את שקיעת ההיפיות המזרחית. העיתונאית יערה יעקב מתנסה בפרסום ראשון בכתב עת. "המתאגרף", סיפור קצר של רועי צ'יקי ארד, על מתאגרף שצריך לעבור טקס לאומי מוזר בנסיכות חסרת פנים ולכלוך.

  ''

  בשער מעין 6: נינט, כוכבית קדושים ע"פ צילום של עדי אורני

  במתחם השירה אפשר לציין את הטקסט של יונתן לוי, שממשיך את המסורת של ידעיה הברדשימהמאה ה-14 שטווה טקסט בין אלף מילים שכולן מתחילות באות א'. זהו כנראה השיר השלישי שנכתב בסגנון הנ"ל בתולדות ימי האנושות. כבוד לנו להיות במקום השלישי. יובל בן עמי מתנסה בשיר אהבה המושפע מתצלומי אהובתו בפייסבוק. חבר המערכת אהרן שבתאי בתרגום למשורר הנדיר אנרי מישו.עמיחי שלו מתרגם את משורר וסופר הביט ריצ'רד בראוטיגן ("נפיחה ב1:30 בבוקר\ נשמעת כמו נישואין\ בין אבוקדו לאש דג"). רינת ק. ראובן מפציצה בשירים חוצי-מין מצחיקים-מזוויעים. אהד פישוףבשירים מתוך עבודת וידאו ("בתרבות שלנו\ השפה סודית\ אבל אנחנו\ שולחים לכם\ אנשי צפרדע").נעם פרתום, המשוררת של העידן החדש, מציגה את המשוררים החרמנים שמזילים עליה ריר בבית ביאליק. מיכל אגסי בשירה נסיונית מפעימה ("שנינו לוע עצבני של יקינטון") בפרסום ראשון, נטלי ברוךעל מפעל שנסגר ועבר לסין, אפרת מישורי בשירה זעירה מפרסמת פעם ראשונה במעיןשגיא סיטבוןבן השמונה בשירי מלחמה בחלל, דנה מרקוביץ' עם השורה "דרך חצי הכוס הריקה\ רואים יותר טוב\ את היד האוחזת בה ברעד", "האגם" של רועי צ'יקי ארד לראשונה בדפוס, אסף עדן (רייסקינדר, אשכרה מתים), מרחב ישורוןדנה פרנק ועוד רבים.

  בחלק המאמרים, טקסט של סלבוי ז'יז'ק על הפוליטיקה הגזענית החדשה שכובשת את אירופה. מאמר של ערן הדס המותח קו בין שירתו של נמרוד קמר לזו של ט. כרמי. מאמר מתורגם באדיבות מגזיןקבינט על נפילתו ועלייתו של המשורר האוסטרלי ארנסט מולי שלא היה ולא נברא, ושלל מכתמים: פרגמנטים מאת יהושע סימון (על כלכלה, לאומיות וחיתולים), אריק גלסנר ושחר "פרדי" כסלו שמתעד טיול באירופה הקלאסית. העבודה בשער מעין היא נינט של כוכבית קדושים.

  "אם האינסוף דורך בחדר

  נראה לו מה זה"

  אפרת מישורי

  ''

  עיתון האמנות החדש והרע יוצא בגיליון ראשון למעשה, לאחר הצלחת גיליון הפיילוט. המוסף תפח מאוד, כשאת צוות העריכה מובילה נטלי לוין, יחד עם עורכי מעיןרועי צ'יקי ארד ויהושע סימון. בגיליון, ראיונות, מאמרים, ביקורות, מסמכים, תרגומים, ועבודות רבות. הגליון נפתח בתרגום ראשון של מניפסט הבעד של האמן קלאס אולדנבורג, ומאמר רקע של המתרגמות, גליה יהב ונדב אפל. בגיליון, ראיון עם הציירת נטעלי שלוסר על פרוייקט המחול עם פליטים סודניים במסגרת מדור ראיונות המיטה של נטלי לוין, ושיחה עם הפסל ראובן ישראל. חלק מהגליון מוקדש לנושא החרם התרבותי, בגליון מופיעים מניפסטים נוספים: חזרה אל מניפסט החפצים של ליאור ווטרמן מתקופת "קורדובה", חזרה למאמר מהסיקסטיז של אביגדור אריכא על החלל מתוך כתב העת קו ומניפסט הקולקטיב. בעקבות התערוכה "איווט" נותן יהושע סימון סימנים בתערוכות הפוליטיות של העשור האחרון והדס קידר מדליפה על מלחמות האוצרות בימי ארט טי.אל.וי ז"ל, בועז לוין על אחריות בעולם האמנות, אייל דותן כותב על הוידאו של מלכי טסלר וקרן כץ מבקרת בתערוכות. בין האמנים המשתתפים: טמיר ליכטנברג, קרן ציטר, שי-לי עוזיאל, פהד חלבי, אלישבע לוי, אריאל קליינר, שי יחזקאלי, רמי מימון, דוד עדיקא, רועי רוזן, הלה טוני נבוקתמר הירשפלד, פוקוס על האמנית הצעירה חיה רוקין ועוד רבים. בכריכה: עבודה של הועד נגד המצור, המזרקה של יעקב אגם עם מים צבועים כדם, בעקבות הרג תשעת האזרחים במשט התורכי.

  ''

   

  מיכל דר מפרסמת את שיריה במעין מהגליון הראשון, כשהיתה בת 16. דר תמיד משכה תשומת לב רבה בשיריה המדוייקים, המאירים למרחק. לגיליון הנוכחי אנחנו מתרגשים לצרף את ספר השירה הראשון של מיכל דר, "גלשן", שבכריכתו איור שלה. הספרון הדקיק וההרמטי נפתח בשורה "אני רוצה להגיד משהו על נמלה גדולה מדי ועל פרעושים ועל\ חולצות הפוכות". זה הספר השלישי היוצא בהוצאה, אחרי ספריהם של נמרוד קמר ושל ואן נויין שעוררו תגובות רבות.

   

  רבים ממשוררי מעין חברים גם בקבוצת גרילה תרבות, המקיימת הופעות במהלך מאבקים חברתיים. לגיליון מצורף שירון ערבי-עברי של משוררי הקבוצה. ביניהם: אהרן שבתאי, ענת זכריה, רג'י בטחיש, דניאל עוז, אלמוג בהר, בעז יניב, יערה שחורי, ערן הדס, מתי שמואלוף, עלא חליחל ועוד. החוברת היא שירון ערבי-עברי, יוזמה נדירה בימים אלה.

   

  משתתפים נוספים בחוברות: מעין שטראוס, זויה צ'רקסקי, אסמא' עזיזה, אסף אבוטבול, נוית בראל, רוני הירש, שמואל קלדור, קמה ורדי, נמרוד קמר, חנא אבו חנא, פרל שניידר, רן קידר, חגית סבג, יאש קפלה, וויטק טורק, מרואן מח'ול, תאמר מסאלחה, שלמה חתוכה, ענבל שטראוס, ג'ייסון מוריס, עירית כץ, דנית גופיה, שיר משעל, רועי לבנה, פראס ח'ורי, ג'ן הדפילד, סאמי מהנא, הגר רוה, אוהד ובר, אריק בורנשטיין, אנדריי לב, אנה לוקשבסקי, מירב כהן, מקס לומברג, ינאי ישראלי, יובל חי, אביב שחורי, רוני שניאור, להלי פרילינג, הדס רשף, עמיר עקיבא סגל, ג'ניפר אבסירה, ברק זמר, ירון אתר, מאיר טאטי וארי ליבסקר.

  עורכי מעין: רועי ארד ויהושע סימון. מעצב: ניסן מלכיאל. עריכת לשון: קרין בוכוולד

   

  "שכחי מאהבה

  אני רוצה למות בתוך

  שיערך הצהוב"

  ריצ'רד בראוטיגן (עברית: עמיחי שלו)


   

  פרטים נוספים ב:

  Maayanmagzine.com

  אנא הירשמו לדף החדש של מעין


  רשימה חלקית של חנויות שמוכרות את מעין:


  תל אביב

  האוזן השלישית

  קפה שלג

  תולעת ספרים מזא"ה

  המגדלור רח' הרכבת

  לוטוס אלנבי

  הספריה צומת ספרים דיזי-סנטר

  תאודורה גאולה

  אדרת בוגרשוב

  הנסיך קינג ג'ורג'

  מרסנד – בן יהודה-פרישמן

  בית בנמל – קום איל פו

  סלון ברלין

  אלכסנדריה יהודה הלוי (אזל כרגע)

  קונפיסרי טשרנחובסקי

  לוטוס אלנבי

  הפיצוציה יהודה הלוי

  סקצ'בוק טשרנחובסקי

   

  חיפה

  תיכון – בית הקרנות

   

  ירושלים

  אוגנדה

  האוזן השלישית ירושלים

   

  באר שבע

  עשן הזמן רינגלבלום

  ניתן גם להזמין כמובן מבסטרבות

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/1/11 22:08:
   שווה שווה :-) ומבורך
   ובודאי לא יכותלם לתת לו שם יותר טוב , מעיין נובע של יצירה :-)

   פרופיל

   צ'יקי!
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   הטוויטר chickos99

   צווחת שעון-המחשב - הבלוג שלי