עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  אין זמן כזה- "אחר כך"-קליוסטרו

  .............
  ניסיון חיי לימד אותי שהמשפט -
  \"אין זמן כזה אחר כך\" נכון ביסודו
  אבל מוטעה במציאות.
  כמי שנגוע ב 'דלקת כרונית בהווה',
  קרי:
  תולה מהר את הכביסה כדי לסיים,
  ולא תולה אותה אחד אחד ונהנה מכל אטב...
  (או כפי שהמתחכמים יגידו לא קונה מייבש כביסה)
  גיליתי שכאן במחשב יש זמן כזה אחר כך,
  שזה עכשיו.

  עדכון מהמרפסת:
  עכשיו תליתי כביסה, אחד אחד
  כיף כזה כבר ממזמן לא היה לי.

  ארכיון

  0

  הסוד הוא לשלב בין הגבר הצייד לגבר הרגיש

  5 תגובות   יום שבת, 4/12/10, 12:28

  יש בלבול בתרבות שלנו, הגברים במצב יותר קשה מהנשים, כי הגבר צריך להיות רגיש ולטפל בילדים ולדאוג לאשה, ואין מקום פתאום לגבר ה'עתיק'. גבריות בסדנת הזעה

   

  ''

   

   

  את דניאל עובד אני מכיר כמה שנים, בזמנו הוא עזר לי לתקן לב שבור. חזרתי אליו כעבור ארבע שנים, הפעם רק כעוקב אחרי הדרך הפתלתלה של האהבה, עם קבוצת גברים אמיצים שהסכימו לתרום את גופם ונפשם לניסוי בטמפרטורה גבוהה, במסגרת פרויקט אהבה במעקב.

   

  דניאל למד במהלך 20 שנה הרבה ממה שיש לעולם הרוחני לסוגיו להציע, החל מהילינג ולאחר מכן שיטות טיפול שונות. הוא התמחה בשיטת טיפול הנקראת אמנה, המשלבת מגע, קול ותנועה המובילים לפתיחת מחסומים רגשיים. נוספים לכך בטיפול פרטני גם עבודה בעזרת מוזיקה וסווט לודג' - אוהל הזעה אינדיאני.

   

  מטרת הטיפולים היא להעיר זיכרון של היכולות שלנו שנחתמו בגוף ולאפשר לדברים חדשים בחיים לקרות. צורת העבודה והטיפול היא על שולחן טיפולים: עוברים על נקודות בגוף שמחזיקות זיכרון וכאב, ובעזרת הנשימה והמגע לאפשר לגוף להיפתח ולשחרר אותם. השחרור מתבטא בקול, בכי, צחוק, שיעול, רעד, ולאחר השחרור הפיזי מגיעה פתיחות בה אפשר לחוות את עצמנו גדולים יותר, רואים יותר, שומעים יותר, ובעיקר – מרגישים יותר. העבודה מתמקדת תחילה בפתיחת הלב, תוך הבנה והכרה שכשהלב פתוח נפתחים דברים נוספים אחריו: המוח, הסקס ושאר הדברים החשובים.

   

  קיבלתי פגישה עם דניאל כמתנה לגיל 40, לא ידעתי למה אני הולך. כדי להמחיש בקצרה אציין רק שהוא הניח מתחת למיטת הטיפולים קערת פלסטיק כחולה מהסוג שמשמש לתפוחי האדמה הקלופים בהכנת החמין. כששאלתי אותו למה הוא צחק את צחוקו החם ואמר, "אם יהיו לך דמעות או נזלת, אולי קצת זיעה". חשבתי שהוא משוגע, כזאת פיילה לדמעות? בסוף הסתבר שהוא צדק - בסוף הטיפול המדהים שחוויתי הוא לקח בזהירות את הקערה המלאה בכדי שלא יישפך בדרך.

   

  בעיני דניאל, הגברים בימינו קצת הזניחו ושכחו את היכולות הקדומות ואת תפקידו של הגבר. דניאל מאמין שכדי להיות מסוגל להתנהג כגבר מול נשים ומול גברים אחרים. לגבר יש צורך לפגוש את החלקים הקדומים שדוכאו ושרובם יושבים ברמה הפיזית באזור האגן, גב תחתון, אשכים.

   

  "דרוש הרבה אומץ כדי להיות חלש"

  הוא מספר שפגש גברים שלא ידעו לבכות וחשבו שזה עושה אותם לגבר חזק ואיתן, ואחרי הבכי הראשון חוו שחרור וכוח שלא הכירו מאז ילדותם. לדבריו, "היכולת להביע רגש נותנת חופש לחיות ולהיות מסוגל להיות נוכח ברגע, ללא צורך לעצור את עצמי ולחסום את היכולות המולדות שלי. דרוש הרבה אומץ כדי להיות חלש, כדי להיות עם מכלול המחשבות הרגשות והתחושות שלי. לשם כך אני צריך לעבור בצורה מודעת דרך הפחדים והכעסים ולאפשר ללב שלי להיות פתוח ונגיש".

   

  דניאל מתוודה שרוב חייו התנהל עם הצורך שיאהבו אותי ורצון לרַצות, וכשהכיר את הגבר שבו ולמד לאהוב את עצמו נפתח לפניו עולם חדש של אהבה, אהבה שאין בה ויתור על עצמי, אהבה ללא ריצוי, כזאת שיש בה נתינה וכתוצאה מזה - הרבה קבלה. "ברגע שהשלמתי עם עצמי, פגשתי את האשה שהיתה מוכנה לקבל את מה שיש לי לתת ולתת לי מעצמה", הוא אומר. בעיניו יש המון משמעות וחשיבות למשיכה הפיזית. "ברגעים של החבור הפיזי קורה משהו שהוא 'שלם', זה מגיע עם תחושה מאוד חזקה של מעבר לפיזי, של משהו גדול מאיתנו".

   

  בעיניו, "כשגבר אוהב הוא נותן הרבה באופן אקטיבי. זה מתבטא גם במיניות, יש משהו יותר אקטיבי בגבר, אהבה גברית יותר חדה, ברורה, ישירה ומדויקת. באהבה נשית יש משהו מכיל, חומל, מקבל ללא שיפוטיות".

   

  דניאל מספר מניסיונו האישי, ואני מזדהה איתו לגמרי, שפגש נשים והיתה שם אהבה שבאה עם רצון לשנות אותו, עם רצון למישהו אחר. אחרי שעבד על עצמו הופיעה "האהבה הנכונה" שלו, לא היה צריך לשנות כלום. זה מדהים, ואני כל פעם מופתע מחדש שיש מישהו בעולם שמקבל אותי, לגמרי. בעיניי זה סוג של קסם, ששום קוסם לא יכול לעשות.

   

  רוב החסמים הגבריים שדניאל חווה הם באזור הלב, שזה אומר שחונכנו שלהיות גבר זה לא להביע רגש, אלא אם כן זעם וכעס. "כעס זה רגש לגיטימי ומקובל, הרגשות הרכים יותר, הנשיים יותר, לא באים לידי ביטוי", הוא מסביר. זה מתבטא פיזית בכל הגוף, הוא פשוט נעול ופחות גמיש. "זה ממש מורגש בבירור בגוף המטופל, ואז אני מביא את הכוונה שלי ובעזרת המגע והנגיעה בכאב יותר קל לאדם שמטופל להביא את הכוונה שלו".

   

  יש בעיה לפעמים עם המגע של גבר בגבר 

  הוא מודה שיש בעיה לפעמים עם המגע של גבר בגבר, יש גברים שנרתעים, מתוך פחד עתיק ותפישה מוטעית שמגע=סקס. לדברי דניאל, "בזמן שברגע שגבר נוגע בגבר יש מפגש אחר, אם מניחים בצד את המיניות ויש מיקוד במגע עולים מלא דברים בעלי אנרגיות דומות, משהו מוכר".

   

  במעגלי גברים, או בתוך האוהל של הסווט לודג', נוצרת אינטימיות שהיא בלתי אפשרית בחוץ; אם יש אפילו אשה אחת בסביבה - הכל מתפרק. "זה קשור לאמא", מסביר דניאל, "הם נכנסים למצב אחר, או מרַצה או חייב להוכיח את עצמו. אבל ברגע שיש רק גברים מותר להם לעשות מה שהם רוצים כילדים והרבה מהמסכות נופלות". אדם שמתנהל בעולם בתחושה של 'ללא פחד' מרגיש פתאום בתוך האוהל האינדיאני את הפחד ומרשה לעצמו להגיד את זה בקול. יש משהו בגבר המבין והקשוב, שמאפשר לשכוח את הגבר הצייד, זה שמסוגל להרוג. יש בלבול בתרבות שלנו, הגברים במצב יותר קשה מהנשים, כי הגבר צריך להיות רגיש ולטפל בילדים ולדאוג לאשה, ואין מקום פתאום לגבר ה'עתיק', זה שרוצה לצאת לצוד ולישון בחוץ.

   

  הסוד הוא ללמוד לשלב בין הגבר הצייד לגבר הרגיש, וזה אפשרי. אתה לא חייב כל היום לצאת להילחם ולצוד. פעילות ספורטיבית, למשל, משחררת את הצורך הזה לצוד, ואז יש הרבה יותר רוך וקלות בבית.

   

  הצורך לצוד כולל גם לצוד ולכבוש נשים, משהו שבמקור הוא טבעי ופרימיטיבי. בעולם שאנחנו חיים היום זה כבר לא עובד, זה לא אפקטיבי. לכן, אם נאפשר לעצמנו לאו דווקא לצוד אשה, אלא לכבוש את עצמנו, ואז יש יכולת להישאר במונוגמיה. אתה לא צריך להוכיח כלום, אתה יכול פשוט להיות, עם אשה אחת. ברמת הפנטזיה זה בסדר ולגיטימי לרצות לכבוש, אבל כדאי להישאר שם, בפנטזיה, כי אם אתה קשוב לגוף שלך אתה מזהה שהוא לא באמת רוצה לחדור לעוד אשה, אלא רוצה עוד כוח. את הכוח לא משיגים בעזרת חדירה, אלא דווקא ע"י השהות בצורך בלבד, מבלי לממש אותו. הרבה פעמים אם מצליחים לא לגמור אלא לתת לאנרגיה הזאת להישאר ולנוע בגוף - האנרגיה הזאת פותחת כל מיני דברים.

   

  יש דברים שרק לגברים יש את התשובה עליהם: רק אותו מין מכיר את מינו, אשה לעולם לא תכיר את הגוף של הגבר מבפנים, את ההתנהלות של הגבר, ולהפך. מפגשים שלא סביב כדורגל בירות וכוסיות, אלא של לב אל לב, לב גברי ללב גברי. לב שעטוף בגוף גברי משהו שהוא מאוד מדהים בעוצמתו, מדהים ומרגש.

   

  הזמנה לטיפול:

  דניאל עובד מזמין את אחד הגולשים תהליך פרטני של עבודה פיזית שנעשית על שולחן טיפולים במהלך ארבעה מפגשים. באותם טיפולים עוברים על כל החסימות והכאבים בגוף, מתוך מטרה לפתוח את הלב לעצמנו ולהיות מסוגלים לפגוש את שאר החלקים שבנו ממקום פתוח ואוהב. התהליך יכול להיות כואב וקשה - אך היציאה ממנו מעוררת ומהנה. גברים מוזמנים לכתוב לנו ואחד בלבד ייבחר לעבור את התהליך.

   

  פורסם בערוץ יחסים ynet

  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/12/10 08:20:
   בהחלט מעניין לגלות את עולם הגברים העשיר יותר ,.והפתוח לקבל את עצמו ...
     8/12/10 07:21:
   איזה יופי :)
   מעגלי גברים... אני בעד!
     7/12/10 23:31:
   תודה על הפוסט ..

   חג שמח ...
     6/12/10 07:23:
   לך*
   מרתק.
     5/12/10 15:51:
   גבר ישראלי יוצא צבא , לא יכול להיות חלש לא יכול להרשות לעצמו , גברים מחול מקנאים בגברים ישראלים מהסיבה הזו