עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  שכיר עט

  רעיונות והערות על מה שניתן לתקן וכיצד.
  ועוד על דברים שמעניינים אותי ותקוותי שגם אתכם.

  ארכיון

  0

  מסדר זיהוי

  3 תגובות   יום שני, 12/10/09, 11:18

  בין טורי העצות למחפשי עבודה מצאתי טורים המאפיינים את סוגי המראיינים שניתן לפגוש בראיונות עבודה. לדעתי טורים אלו אינם שלמים ואולי גם אינם מדויקים לכן החלטתי להציג את סוגי המראיינים שבאמת ניתן למצוא בראיונות עבודה. שימו לב יכול להיות שמראיינים אלו סתם מגלמים דמות. ברוב המקרים ניתן לגלות את זה למעט במקרים שלמראיין יש פיצול אישיות וזו אחת מהן או שהוא פשוט שחקן די מוכשר אך למרבה צערו הוא נתקל בבוחנים מהסוג שיפורט להלן.

   

   המראיין העוין

  המראיין הזה הוא אחד מהשניים. מיזנטרופ – שונא אדם שמבחינתו כל אותם אנשים שחיים ונושמים על פני כדור הארץ מבזבזים את המשאבים שמגיעים לו וגם אם הוא מוכן להסכים שיש להם זכות לחיות הרי צריכים להיות רחוקים ממנו ככל האפשר. השני הוא פשוט סדיסט זו ההנאה שלו, הסטייה שלו. מטרת הראיון לספק לו טרף קל, אנשים שמוכנים לעשות כמעט הכול תמורת עבודה. למרות שאת הסוג הראשון אתם מגעילים מעצם היותכם קיימים הרי גם עצם המגע איתכם מבחיל אותו הוא לא יתעמר בכם רבות אבל גם כיוון שהיחיד שמתאים לעבוד איתו זה הוא בעצמו אין לכם סיכוי רב להתקבל לעבודה. השני דווקא ישמח לקבל אתכם לעבודה אם יחשוב שיש בכם תכונות מזוכיסטיות אז אצלו אולי יש סיכוי.

   

  המראיין החקרן

  מראיין זה גם הוא מתחלק לשני טיפוסים. הראשון בעל שאיפות מדעיות למרות הזמן הקצר שהוא ידבר איתכם הוא ירצה לדעת מי אתם בדיוק, להבין איך אתם פועלים, לסרטט דיוקן פסיכולוגי שלכם. הכול כדי להגיע לכך שתודו שאתם רוצים לשכב עם אימא שלכם ולהרוג את אבא שלכם (כן גם אתן זה תסביך אדיפוס הלסבי). השני הוא אוהב רכילות הוא קורא את כל מדורי הרכילות ותמיד הוא מטה אוזן למה אומרים על אחרים. הוא רוצה פרטים פיקנטיים מעברכם מה קרה בעבודתכם הקודמת. לא מידע מסחרי כי אם מי עושה מה עם מי ואיזה מוזרויות וסטיות יש לו. במספר מגזרים מגובשים וקטנים זה יהפוך נושא שיחה ואולי אותו לפופולרי.

  מה הסיכוי להתקבל אצלו? ובכן הטיפוס הראשון אם יחשוב שאתה נושא מחקר טוב ירצה להמשיך את המחקר. הטיפוס השני אם יחשוב שאתה מעיין בלתי נדלה ודאי ירצה לדעת עוד. אם תתנו לו את האשליה שיש לכם משהו שהוא רוצה תקדמו את סיכויכם להתקבל.

   

  המראיין הממורמר

  הוא לא באמת רצה לראיין אבל בגלל שהוא חדש או שהוא בתחתית הפירמידה או שכולם לא פנויים הטילו עליו את המשימה הזאת. משלמים לו פחות ממה שמגיע לו. הוא היה צריך לקבל קידום. עכשיו הוא קיבל קהל שבוי שאליו הוא יוכל לפלוט את מרמורו. הוא יכול להחליט כנקמה לא לקבל אף אחד או לקבל את האיש הלא מוכשר ביותר כדי להראות לאותם אלו שאחראים למרמורו. בשום פנים ואופן אסור לגרום לו לחשוב שמצבכם רע משלו. מבחינתו לא יכול להיות מצב כזה.

   

  המראיין הסחבק

  למראיין הזה חשוב שתישארו חברים אחר כך, ככלות הכול זה לא אתם זה הוא. אך היזהרו רוב הרמאים מתחילים את דרכם ככה מבטיחים לכם הרים וגבעות ולאחר גבעה אחת אתם מקבלים חבילה של בורות. יכול להיות שהמצב הוא אחר ומדובר באדם שזו דרכו היחידה להתחבר. ייתכן שהדבר נובע מביישנות אבל ייתכן שהדבר נובע מכך שאף אחד לא רוצה להיות חבר שלו כיוון שהוא בלתי נסבל.  המנטרות שאתם צריכים לזכור "בלי ידיים" ו"לא לחברות בפגישה הראשונה".

   

  המראיין הענייני

  מראיין זה הוא איש מקצוע מה שמעניין אותו כמה אתה מתאים לתפקיד. נהדר אתם אומרי לעצמכם סוף סוף מישהו שמתעניין בכישורים שלי ולא בחיי האישיים. השמחה שלכם מוקדמת. המראיין הזה הוא כמו סוחר סוסים או בודק מכונות. אם הוא יחשוב שאתם לא מספיק רובוטים לביצוע התפקיד הוא ידחה אתכם. גרמו לו לחשוב שאתם אנדרואיד אין לכם צורך בשירותים או הפסקות קפה. שים אותי ליד שקע וזה מספיק לי.

   

  המראיין המבולבל

  למראיין זה כנראה יש פחד קהל לכל קהל שגדול מאפס (אם לא סופרים אותו עצמו) או שהוא פשוט פרופסור מפוזר. בעל פחד הקהל רוצה לשאול את השאלות לברוח ולקחת תרופת הרגעה מבחינתו ככל שתגידו מה שיש לכם מהר יותר כך יהיה טוב יותר. הפרופסור המפוזר חושב על העבודה מבחינתו נכנסתם באקראי למשרדו ודיברתם איתו על חיפוש עבודה.

   

  המראיין הידען

  מראיין זה יודע טוב יותר מכם. לא יכול להיות מצב שאתם חכמים ממנו. אם הדרישה היא תוכניתן עם יכולות טאטוא ושטיפת רצפות אל תאמרו לו שזה לא שייך להגדרת התפקיד כי הרי הוא יודע הכול ולא ייתכן שאתם יודעים טוב יותר ממנו. השיטה הבדוקה לערער על דרישות אבסורדיות היא שהוא יגיע למסקנה שאלו דרישות לא נחוצות. הוא הגאון הגיע למסקנה העובדה שהוכחתם את גאונותו תעמוד לזכותכם. הוא מחפש אנשים שאוהבים להקשיב, שמוכנים לשמוע את הידע שלו על העולם ועל כל השאר.

   

  המראיין החולק

  לא מראיין זה אינו אוהב לחלוק במובן של לתת לאחרים אלא הוא אוהב להיות במחלוקת, בן פלוגתא כפי שאומרים בשפה מליצית. לא צריכים עובדים חדשים. המנכ"ל או המנהלים במשאבי אנוש טועים. גם אתם טועים בכך שאתם חושבים שיש לכם כישורים לחברה. אתם יודעים בדיוק מה עושה החברה אבל כיוון שהשמטתם מוצר אחד שמהווה אחוז בודד מהכנסות החברה הוא ישמח להעמיד אתכם על טעותכם (לעתים הוא מכונה המראיין המתקן כי הוא יטרח לתקן אתכם כדי שתחלקו עליו אבל תיאור זה אינו מדויק כי גם הידען יתקן אתכם כי הוא יודע טוב יותר מכם). אתם חושבים שצריך להסכים איתו. לא ולא! צריך לחלוק עליו מראיין זה אינו עושה זאת למטרת ידע אלה בגלל שהוא אוהב להתווכח הוא לעולם אינו מפסיד בגלל שאצלו הוויכוח לעולם אינו נגמר. אסור לו גם לנצח כי אז הוויכוח יסתיים ולמרות שבוודאי הוא ימצא נושא חדש הוא יחשוש שתסכימו איתו והוויכוח ייגמר לפני שהתחיל.

   

    המראיין הבמאי

  "כל העולם במה וכולנו שחקנים" הוא בודק איך אתם מתאימים למחזה שהוא כתב ביים והפיק. כמובן שמראיין הזה יכול להראות כמראיין מסוג אחר בשל שיטת הבימוי שלו. יש במאים שנותנים לשחקנים לדבר ומתקנים אותם היכן שצריך. יש כאלו שחייבים להראות לכם את הדרך כי הוא רוצה שזה ייצא כפי שחזונו האמנותי מכתיב. זה מראיין בעייתי כי צריך לדעת גם איזה ז'אנר הוא מעדיף. האם הוא במאי קומדיות, דרמות, סרטי מתח או שהוא בכלל אוונגרדי.

   

  המראיין הסלקטור

  מראיין זה לא בא בכלל לקבל אנשים לעבודה. מדובר כאן במועדון חברותי הכישורים המקצועיים שלך אינם חשובים ואינם מעניינים. חשוב איך אתה מסוגל לתרום לאווירת המועדון. אנשים שלא מתאימים עלולים להרגיז אותו. לשם מה אתה מגיע למועדון שאתה יודע שלא יכניסו אותך! גם פה תצטרכו לפענח איזה מועדון הוא מנהל כדי לשכנע אותו להכניס אתכם, אם כי ייתכן שתגלו שאתם בכלל לא מעוניינים להיכנס למועדון הזה. הבעיה היא שכאשר הוא יקלוט שאתם לא רוצים להיכנס אליו הוא יחשוד שיש לכם בכיס הזמנות לעשרות מועדונים שווים משלו. אם אתם כל כך מבוקשים ברור שהוא ירצה אתכם במועדון שלו לא משנה מהי התאמתכם.

   

  המראיין המשועמם

  מראיין זה ייתכן שהוא חולק מרכיבים עם מראיינים אחרים. הוא מיזנטרופ אבל בניגוד למראיין העוין הוא מבין את חשיבות הנימוס ולכן הוא רק מפגין שעמום מנוכחותכם הלא רצויה. ייתכן שהוא הידען ואתם משעממים אותו כי אינכם יכולים לחדש לו כלום. אבל לרוב מדובר באדם שראיין מאות או אלפי אנשים בחייו הוא ראה הכול בחייו יחסו אליכם הוא כמו היחס בין ציון ברוך לדוגמנית – בטח באיזשהו שלב כבר היינו ביחד.

   

  מה העצה הטובה שלי מה לעשות עם מראיינים כאלו או שילוב שלהם? עשו על זה סרט או שניים ופרסמו ביוטיוב זה מה שמונטי פייתון עשו.

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/10/09 19:52:

    סקירה מעניינת הבאת.

   המראיין העוין הוא המראיין שיקבל הכי פחות אינפורמציה לגבי התאמת המרואין לעבודה. ראיתי מראיינים כאלה בעבודת הראיון והם גרמו למרואינים לא להיות עצמם.

   המראיין הסחבק הוא מראיין שאם הוא יודע לעשות עבודתו נכון - הוא שיקבל נתונים הכי רלוונטים כבר בראיון ראשון.הראיון הסחבקי משחרר המראיין את המרואין מחלק המעצורים שבו...

     12/10/09 14:06:

   אהבתי תודה רבה !

   אחלה פוסט ...

    

   -----

   http://bfeld.fav.co.il/

     12/10/09 11:39:

   קיטלוג מצויין, נפתלי

   אני מעירכה שניתן להוסיף טיפוס כזה או אחר, אבל סה"כ.

    

   מה שכן, מה ז"א?  "מה העצה הטובה שלי מה לעשות עם מראיינים כאלו או שילוב שלהם? עשו על זה סרט או שניים ופרסמו ביוטיוב זה מה שמונטי פייתון עשו." מה רע בלפרסם מתכון לאיזה סלט משובח ממרואיינים או תבשיל שמתאים בול לסתיו, אה?

    

   פרופיל

   Naftali G
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין