עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  אין זמן כזה- "אחר כך"-קליוסטרו

  .............
  ניסיון חיי לימד אותי שהמשפט -
  \"אין זמן כזה אחר כך\" נכון ביסודו
  אבל מוטעה במציאות.
  כמי שנגוע ב 'דלקת כרונית בהווה',
  קרי:
  תולה מהר את הכביסה כדי לסיים,
  ולא תולה אותה אחד אחד ונהנה מכל אטב...
  (או כפי שהמתחכמים יגידו לא קונה מייבש כביסה)
  גיליתי שכאן במחשב יש זמן כזה אחר כך,
  שזה עכשיו.

  עדכון מהמרפסת:
  עכשיו תליתי כביסה, אחד אחד
  כיף כזה כבר ממזמן לא היה לי.

  ארכיון

  0

  ילד: לפעמים פרי אהבה, לפעמים פרי אכזבה

  9 תגובות   יום שלישי, 4/8/09, 12:19


  האמונה הרווחת היא שילד יבסס את הקשר, ישפר את התקשורת ויפתור את הבעיות. ככל שיש יותר מאמינים כאלה, יש יותר סובלים. כניסת ילד לתוך פלונטר בלתי מבוסס גורמת הסתבכות נוספת, שמשום מה היום מאוד קל לפתור אותה: פשוט גוזרים את החיים לשניים ומסבכים לילד את החיים כהוגן

   

  "החיים זאת מחלה סופנית שמועברת במגע מיני". יש מי שחושב ככה. בכל מקרה אתה פוגש בדרך את הפירות של האהבה, את פרי הביכורים, זה שהכי מרגש בכל פעם מחדש. זה אמור להיות התוצר של הדבר הכי מיוחד שקורה לאדם בחייו, האהבה, הנישואים, רגעים של חיבה, שעות של קירבה, פרי של זוגיות ותוצר של יחסים של אוהבים.


  עשיתי סקר קטן מסביבי, וחשכו עיניי. כן, אני יודע שאולי האנשים שמסביבי שונים מאלו שמסביבך, זה הגיוני, אבל זה לא באמת משנה. חיפשתי זוגות נשואים, כאלו שיש "אור" סביבם וברור שהילד שלהם הוא פרי האהבה ולא סתם עוד חור בגומי.


  המסקנות הולכות לפי סדר שמתחיל ב"בלתי נסבל בעליל" ומסתיים ב"ככה זה צריך להיות".


  הסוג הכי גרוע של היווצרות ילד זה מה שנקרא בפי העם (הגברי כמובן) "גניבת זרע". אני ממש לא נכנס לשם, כי לא בא לי לקבל ערימות של טוקבקים שהמכנה המשותף שלהם הוא "תשים קונדום או תשלם". צודקת מראש מי שאומרת שאם אתה לא משתמש בקונדום - זה באחריותך.


  הדרגה השנייה בעשיית ילד היא "בלתי נסבל". זאת בעצם דרגת ה "2,000 שקל לחודש וזרע". היא כבר מבינה שלא רק שלא יבוא שום אביר, גם זה שיבוא לא יישאר. בכל אחד מהמקרים זה היה רק עניין של זמן עד שהאמת עליה התגלתה וגרמה לו לברוח רחוק, והאמת שונה מאחת לשנייה ומאחד לשני. אם היא "בגיל הנכון'", 35 פלוס, אחרי הייאוש ועם כוח רצון ואבא עשיר, או מקצוע רווחי במיוחד, היא בוחרת גבר סביר מבחינתה, עושה לו את הספין המיוחד (בדרך כלל ממש קל לסובב אותו על האצבע; אפשר לקבל כל כך הרבה תמורת מינימום יחס וגוף חטוב ומתפתל). עכשיו זה ענין של זמן עד הגירושים. בדרך כלל במקרים שכאלה היא תזרוק לו עצם מידי פעם ותאפשר לו לראות את הילד פה ושם.


  הדרגה השלישית היא של "בלתי". פשוט בלתי. אין אבא, לא היה ולא יהיה, יש בנק הזרע והתמודדות קשה ואמיתית במהלך כל תהליך הגידול. אני מכיר מקרוב כמה הצלחות שכאלה, וגם לא מעט כשלונות, באותו היחס כמו אצל הזוגות הסטרייטים הנשואים. כאן אני מתנדנד חזק בין פרגון מלא על היכולת לממש, על הצורך לאהוב ולתת, לחבק ולטפל, על העוצמה הנדרשת לעשות את זה לבד, כנגד כל הקשיים. אבל יש גם את הצד הכועס, זה שחושב שההתעקשות היתה צריכה להיות על מציאת בן זוג, עם כל הקושי, ולא על עצם עשיית הילד. לפעמים זה לא באמת כל כך קשה רק צריך קצת לוותר, לעצמך.


  "משפחה מהסרטים" עם שלושה ילדים, אבא, אמא, חתול וכלב

   

  באמצע הסקאלה נמצאים בני המזל, המתכוננים מאוד, שפועלים על פי תסריט ידוע מראש. הכל מחושב ומסודר, ואז מסתבר שגם יש להם מזל והם עומדים במשימות ובמטלות, מגדלים כמה ילדים לתפארת. אין שם אהבה ענקית, או ביטויים עמוקים של רגש, אבל יש "משפחה מהסרטים" עם שלושה ילדים, אבא, אמא, חתול וכלב. לפעמים זה עובד ומחזיק מעמד עד הסוף.

   

  בקצה השני הכי מרוחק מהבלתי נסבל יש כמה זוגות (בסביבה שלי מדובר על שניים מתוך עשרה) שעשו דרך ביחד, יד ביד עם כל הקשיים, עם האהבה ההדדית שהובילה לרגעים הכי שווים של החיים: הידיעה על ההתעברות, החגיגה, החלומות שהיא מעוררת, הציפייה, הלידה, הלילות ללא שינה שמונעים בדלק האהבה, גידול הילדים והגאווה. שני זוגות מתוך עשרה, לפי הסטטיסטיקה הלגמרי פרטית שלי. כמה שזה מעט, ועוד יותר מעורר קנאה.


  בתעשיית הדייטים נתקלתי פה ושם באתרים ששאלת הילדים היא שאלת מפתח שמונחת על השולחן בהם כבר בקדימון, בשלב השאלות המקדימות. את זה אני הכי לא מבין: איך לעזאזל אני יכול לדעת אם ארצה ממנה ילד, ועוד במציאות שמאיימת על המשכורת של רוב הגברים שעלולים להתגרש? ואם היא לחוצה על ילדים, רוב הגברים יסתלקו משם בריצה קלה....


  די מבאס להסתובב בידיעה שאתה תוצר של תקלה

   

  הרבה אנשים שפגשתי מדברים על זה שהם היו ילד לא מתוכנן, תקלה בסדר הרציף או בתהליך. די מבאס להסתובב על הכדור הזה בידיעה שאתה תוצר של תקלה, למרות שרוב האנשים הם כנראה תוצאה כזאת, בין אם הם מודעים לכך ומודים בכך ובין אם לאו. לפחות אפשר להתעודד במחשבה שאתה הזרע שניצח את כל אלו שמסביבו, אתה היית הכי מהיר וחזק (גם את).


  יש מוסכמה חברתית בספרי החינוך המיני לילדים, שם המציאו את העניין הזה שאמא ואבא אוהבים ואז אבא חודר לאמא, הזרע עובר, ויש שמחה גדולה. ככה גדלנו, יש חדירה על בסיס של אהבה. אבל מה אם הם סתם הזדיינו והתפלק לו? לא נסוג אחורה בזמן?


  דווקא הבנים מסביבי (גרושים, אמצע החיים) נזכרו בעובדה שהילד השני נעשה כבר בקושי רב, אחרי חודשים ללא סקס וכשהיה די ברור שהגירושים קרובים מאי פעם, הם בכל זאת הסכימו "לשחרר". מה שאומר שהם זוכרים את הזיון הבודד ההוא, שהוביל לעוד סכום בדמי מזונות.

   

   

  נסה לשאול את החברים שלך על עשיית הילדים שלהם, נסה לשאול את הוריך איך אתה נוצרת. זהירות, חומר נפץ! כמעט אף אחד לא יודה שמדובר בטעות, בגומי שנקרע, שבכלל רצו לחכות עד סיום המשכנתה, עד אחרי התואר, או עד האביב. אבל לטבע חוקים משלו, שחזקים מאיתנו.


  לא היה לה זמן, זה בדיוק העניין, בגלל זה היא בבנק הזרע

  היה לי פעם דייט, על הים בשעת בין הערביים עם מקסימה אחת, שהיתה מספיק כנה בשביל לשתף אותי בעובדה שפתחה חשבון פעיל בבנק הזרע ושהיא מנסה מזה זמן להיכנס להריון. היא היתה יפה בעיניי, מאוד ישירה וכנה, מה שהפך אותה לאטרקטיבית מבחינתי, גם אם יש שיגידו שזה לא נושא שמדברים עליו במפגש ראשון. לא היה לה זמן, זה בדיוק העניין, בגלל זה היא בבנק הזרע. הבנו מיד שזה לא יילך, אני לא מספיק ליברלי בשביל זה. איך אפשר לבנות קשר עם מישהי בהריון, או כמעט הריון? או בקרוב בהריון ולא ממך?


  האמונה הרווחת היא שילד יבסס את הקשר, ישפר את התקשורת ויפתור את הבעיות. ככל שיש יותר מאמינים כאלה, יש יותר סובלים. הכניסה של ילד לתוך פלונטר לא מבוסס גורמת הסתבכות נוספת, כזאת שמשום מה היום מאוד קל לפתור אותה: פשוט גוזרים את החיים לשניים ומסבכים לילד את החיים כהוגן, כמו אצל רוב הילדים אצלו בכיתה.

   


  שאלתי שלוש אמהות "איך נהיה לך ילד?"

   

   

  גרושה אקדמאית, עצמאית לחלוטין: "אהבתי אותו, רציתי להכניס משב רוח מרענן לקשר, אז נכנסתי להריון. זאת היתה בעצם החלטה שלי, עם עצמי, הוא לא חשב בכלל שאפשר להיכנס להריון, השאיר את זה לי, כמו את הקניות והתשלומים וניהול כל משק הבית. אז 'אני החלטנו' להיכנס להריון ונכנסנו די מהר... הילד השני הגיע כדי לייצר לראשון אח, שלא יהיה לבד בעולם".


  שחקנית מפורסמת, גרושה: "רציתי לוודא שאני בריאה ויכולה להיכנס שוב להריון, הפעם הייתי צריכה להשתמש במדחום, הוא לא ידע, נסעתי אליו לעבודה ועשינו את זה במחסן מאחור. הוא היה די המום, אבל שיתף פעולה. אחר כך נולדה השנייה ובכלל נהיתה לנו קטסטרופה בנישואים".


  נשואה פרק ב': "היום במבט מפוכח אני יכולה לנסח בבירור 'פרי האהבה', הוא יצירה חדשה משותפת של בני הזוג, הקשר בעצמו, העומק. לפעמים זאת העובדה שמשהו חדש נוצר ונמשך לעומק, נושא עשייה משותף ולאו דווקא ילד, למרות שמאז שבן הזקונים נולד הקשר שלנו רק הולך ומתחזק."

   

  איזה כיף לגלות שבסיבוב השני למודי הניסיון מוצאים את הכוח לנסות שוב את החלום ומגשימים אותו, ממש כמו בסרט, עומדים בשקט בחדר של התינוק, אוחזים ידיים ומסתכלים זו לזה בעיניים עם כל האהבה והתובנה שבעולם.

   

   

   

  פורסם בערוץ יחסים

   

  קליוסטרו זה קוסם


  דרג את התוכן:

   תגובות (9)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/8/09 18:16:

   צטט: נדיר 2009-08-18 11:59:28

    

   ילדה לא מתוכננת  - שהביאה לנישואים שהובילו לגרושים .

   .

    ללא מילים

    

     18/8/09 12:19:

   קליאוסטרו ,

   יש דבר אחד שעליו לא נותנים את הדעת וזו ההתנאיה שלפעמים אמהות מתנאות לגרושים של לראות את הילדים תמורת תשלום כזה או אחר שלפעמים החוק נותן את הגיבוי לכך ולמעשה נותן בידי האמהות לגיטימציה לסחור או לשאת ולתת בקשר בין האבות לבין הילדים כאילו היו ילדיה זונות בידי האמא הסרסור הסוחרת בסחורה והתנאי לאהבה הלכה למעשה בחיים הוא כסף שהיווה למעשה הקשר היחיד שהן ידעו מאביהן בילדותם אם בגלל התנהגות דומה מצד האם ואם בגלל פסיקה או נוהג כזה או אחר או הלך הטיפול של מוסדות הרווחה והפקידים השונים ולמעשה חוסר היכולת של הממסד להתמודד יוצרים בכיה לדורות ומשאירים את הכוח בידי אמאות שהרפלאקס המותנה שלהן הוא אהבה תמורת כסף , סוג של תת מודע שיתכן והביא גם בעבר להעברת חוקים בכנסת תחת השפעה של לוביים חברתיים שהושפעו מדמגוגיה של ח"כיות הסובלות מהתופעה בעצמן ושל הסכמי גירושין שבוצעו תחת לחץ ואיומים של אחד הצדדים , לרוב האבא . יש לרוב תופעות בחברה שלנו שיכלו להיפתר בקצת מחשבה אבל אין מי שינקוף אצבע או יחליט את ההחלטות הנכונות .

   אני יודע שמה שאני הולך לומר לא בדיוק קשור לפוסט אבל בא להסביר את הגישה , : אם שמת לב יש מהומות בירושלים מזה כחודשיים בין היתר בגלל חניון קרתא , עיניין השבת , הנוחיות למבקרים ובטח שלא ידברו על כסף הרי שאחרת זה מיקוח על השבת ועל העקרונות תמורת תשלום לכן החניון נפתח חינם . מצד שני בירושלים מתקיים מאחורי קניון מלחה במקום שבעלי חנויות משלמים הון על שכירות , שוק רמלה לוד כאשר מאות סוחרים מוכרים את מרכולתם ללא צורך בשכירות וללא שהם מוצאים חשבוניות והיחיד שמוציא חשבונית זה המוכר של הבורקס :-) וראש העיר לא מפגין על כך בטח לא הציבור הדתי חרידי שלא לומר ששר האוצר לא חשב על כך . למה אני אומר זאת , כיוון שאם היה בא שר האוצר ויושב עם מר ברקת ומגיע איתו לסיכום שחוליות של מס הכנסה יעשו פעילות חינוכית ויעזרו לאותם סוחרים של שוק רמלה לוד להפוך לעסקים רשומים , אני בטוח שהם היו מסכימים לכך בשמחה וזאת על מנת להרגיש את ההקלה ולהפוך מעוברים על החוק לאנשי חוק . סביר להניח שעירית ירושלים לא מוותרת על תשלום תמורת האפשרות לקיים את השוק פעם בשבוע ומשם היא מקבלת תמורה שווה לזאת שהיה מקבלת תמורת פתיחת הקניון . סוג של מנטליות של עין אחת פתוחה ועין אחת סגורה שמתרגלים אליה בשאר תחומי החיים גם במה שקשור לילדים והורות . נסיון של לפוצץ את השיגרה על מנת לשאת ולתת על פרדוקסים של הקיום ולא בחינה מחודשת של נושא שברור מה העיקרון ואיך צריך וראוי לנהוג , ולרוב האשמה בחוסר היכולת לנהל דרך שלישית חלופית תואמת את עקרונותיו הטובים של שתי השיטות האחרות , חילוניות ויושר . אני אגב מבין את כולם .

   מה שבטוח שיצירת הסכסוכים תמיד באחריות אותה האמא שחלמה לקבל את מה שהיא רוצה ולהנות ממערכת חוק שמאפשרת לה להמשיך ולטעון ללגיטימיות גם כאשר היא זו שיצרה את הבסיס ואת העבירה הלכה למעשה . ברור שיש מקרי קצה אבל זה לא מצביע על המגמה או על התמונה השלמה .

     18/8/09 11:59:

    

   אהבתי את  "החיים זאת מחלה סופנית שמועברת במגע מיני" .

   קח את : "החיים הם בדיחה שלא מותאמת לחוש ההומור של האדם"

   .

   שלך ,

   ילדה לא מתוכננת  - שהביאה לנישואים שהובילו לגרושים .

   .

     13/8/09 11:55:
   אז מה היה לנו כאן.....................מופתע
     12/8/09 10:16:

   פרי אהבה של פרק ב' - כשהשניים מגיעים למודי אכזבות , מיומנים במערכות יחסים כושלות, ויודעים ממה להמנע ומה יעשה להם טוב, יודעים להתפשר, לוותר, לתת יותר, לאהוב באמת. - אף פעם לא נשמע לי מפתה יותר.

   כתיבה מושקעת וממצה.

   תודה חבר חדש שלי.

     5/8/09 09:09:


   ושוב, כמו בנושאים אנושיים רבים שנעים בין כלל לפרט - כמספר בני האדם בעולם, כך מספר סוגי מערכות היחסים.

   אף פעם אי אפשר לדעת מה בתוך זוג, כמו שאי אפשר לדעת מה בתוך לב.

   ומי יכול באמת לדעת ולהגיד מה יותר טוב ממה?

   אז טוב להעלות ולהציף את השאלות, כמו שעשית כאן, אבל התשובות? כל אחד לעצמו...

           

     4/8/09 22:28:


   ילד עושים באהבה

   או

   לא עושים אותו בכלל..!

    

    

   (:     כמעט כמו החומוס... 

     4/8/09 17:23:


   כוכב על כתיבה אמיצה וכנה

   שלך שרי

     4/8/09 16:43:


   אני מעדיפה את האפשרות שרצו אותי...

   לך כוכב ירוק וזוהר...