עדכונים מעכבר העיר אונליין >
  cafe is going down
  ';

  צווחת שעון המחשב

  ארכיון

  מדוע לא חתמתי על העצומה נגד חוק הנכבה + שגיא אלנקוה

  1 תגובות   יום חמישי, 28/5/09, 17:02


  בדרך כלל העמדה שלי אינה משיקה כל כך לגחמות הסהרוריות של חברי הכנסת מהספסלים האחוריים בישראל ביתנו, אבל הפעם אני איתם, ואף יותר קיצוני מהם. אני נגד ציון כל יום של אבל: השואה, הנכבה, הזכרון. בוודאי לעוד מדינות ולעוד עממים יש ימי אבל, יהיו אשר יהיו, אם כך, אני גם נגדם.
  אני בעד הבנה אינפורמטיבית ולא רגשית של העבר. אני בעד רגש, כמובן, אבל עדיף שיהא רגש של אהבה, שמחה, מאבק ותקווה, או יום חג שמוביל לרגשות כאלה. אני מעדיף לזכור בחגים את הדברים הטובים בהיסטוריה - ניצחונות, נטיעות, שחרור, אהבה בין עמים. גם אם מדובר ביום שמציין מוות של מישהו, למשל מרטין לותר קינג, המטרה של יום זה היא לטעמי להתנגד לגזענות, להיאבק, לתמוך בשוויון זכויות. באירועי אבל מודרניים, אין אוכל ואין זיקוקים, דבר שמעיד על הריקנות שבהם. מדוע מפחידים ילדים כשבסוף אין אוכל מיוחד כמו המרור או הביצים המלוחות? 
  ימי אבל מוסיפים לשנאה. הם אינם עוזרים לאיש, מלבד לעסקנים וסוחרי הנשק. יום השואה לא מציל אדם אחד ממוות, ומשמש גם ככיסוי להתנהגות השערורייתית של המדינה מול ניצולי שואה, וכנ"ל מדינות ערב שהנכבה חשובה להן הצהרתית, יתייחסו לפלסטינים הפליטים כאל אזרחים סוג ג' (כמו בלבנון, למשל), ביום הזכרון יש הצהרות לוחמניות שמובילות לעוד מתים בסופו של דבר. כמי שביקר באושוויץ בטיול שואה, הבריחה הטבעית למקדונלדס או לשתיית מיץ קיווי (שהיה אופנתי בפולין בתחילת שנות התשעים) או הסקס בין התלמידים (לצערי, לא בזמני) – מעידה על כך שהצעירים מבינים שהחיים הם הדבר החשוב. לאחרונה הראו תמונות ישראלים בים ביום השואה, האם זה לא הנצחון על הנאצים, ואולי הצד הטוב של הציונות – יהודים שזופים בספידו וביקיני שלא חוששים מכלום? זה מה שהיה צריך להראות באושוויץ, ישבן יהודי שרוף מהשמש, לא מטוסי חיל אוויר!
  בסגידה ודשדוש בימי אבל, האדם מדכדך את עצמו, ללא תוצאות חיוביות שנובעות מכך. זכרון? אני לא בטוח שהימים הללו מספקים אינפורמציה, אין בהם כמעט זכרון, אלא רק שלל מניפולציות שמנסות להדמיע את האזרח המדוכדך שנה אחר שנה, ולנפק מוספי חג לא צליחים. לכן אני חושב שדווקא הגישה הראשונית, המאצ'ואיסטית, של "יום השואה והגבורה" עדיפה על הגישה החדשה והאופנתית של "יום השואה". כי הגבורה בשואה – בקרב הלוחמים והלא לוחמים – היא פרק יוצא דופן בתולדות האנושות. הגבורה בשואה - הפסיבית והאקטיבית - היא שיעור חשוב לכל אדם. לא הטנק ינצח אלא האדם, זה משפט שיכול להיכתב בקיבוץ נירים ובאביב של פראג. ואגב, גם היהדות רואה ביום השואה עניין בעייתי כי הוא חל בחודש ניסן, האסור באבל. ובאמת, ניצולי שואה רבים שפגשתי – למשל צבי כנר עליו כתבתי כשנפטר לפני כחודש, שחוויית השואה שלו אכזרית במיוחד – לקחו את השואה והוציאו ממנה משהו, לא שקעו לתוכה. 
  טוב, אם הגעתם עד כאן, אמנם החוק של ישראל ביתנו פשיסטי ומתועב, אבל זה דבר שמצופה ממפלגה קצת פשיסטית – לחוקק חוקים כאלה. זו גם הוכחה שיום השואה לא יעיל, אם אנשים שהם קצת-פשיסטים חובבים אותו כל כך. למעשה, אני לא בעד לבטל את התאריכים הללו לגמרי, אלא בעד לנסות להפוך את התכנים שלהם לחיוביים יותר, ולא רק מבוססים על כאב ושנאה. יום הזכרון צריך להיות יום השלום וההתנגדות למלחמות, יום הנכבה ליום של סליחה והתנגדות לגזענות בישראל, כששני הצדדים מבינים שטוב שהם נמצאים זה לצד זה, יום השואה צריך להיות יום נגד קסנופוביה ושנאת מיעוטים. כרגע הימים האלה משרתים רק שנאה ועצב, גם אם הם מבוססים על כאב אמיתי.

  קונכיה של שגיא אלנקוה

   

  מומלץ לקרוא את "קונכיה", ספר הבכורה של שגיא אלנקוה, שיצא השבוע בהוצאת "ירון גולן" שחשבתי שכבר נסגרה. יש כל מיני משוררים, אלנקוה שייך לז'אנר שולה הפנינים. כמעט כל שורה שלו היא פנינה מסנוורת, שאלנקוה חילץ ממעמקי הים, תוך סיכון חייו. למשל "אם אכתוב אגס מספיק פעמים\ אז למילה יהיה ניחוח\ קל\ של נוכחות אגס?\ אבל אם אכתוב אגס\ פעם אחת\ כבר משב הרוח הקל שבקלים\ של\ ניחוח האגס" המהדהד את וואלאס סטיבנס או ויליאם קרלוס ויליאמס. או התת-הייקו הסוריאליסטי והאירוטי "כרס עסיסית ותכלכלה\ על צמרת העץ". את אלנקוה הכרתי ב"עמדה" וכמו יודית שחר, שהכרתי משיריה ב"מטעם" - הוא פשוט התבלט מאוד בערימה של מילים, סימני פיסוק וניקוד. כרגע אלנקוה הוא משורר מאוד נידח, עם מעט אזכורי גוגל, ואני מקווה שהספר הזה ישלוף אותו מהאלמוניות ויתן לו את המקום הראוי. אני מניח שיהיה לו קשה בגלל שהוצאת "ירון גולן" היא הוצאה קטנה ונטולת הדהוד, אז מומלץ להתאמץ ולחפש את הספר.

  שירים של אלנקוה מוויינט

   

  האמנות המנוונת


  ביום שבת ב20:00 בגלריה שבגורדון 36 שווה לבחון את "האמנות המנוונת", תערוכה מעניינת אותה אוצרת מעין אמיר שמתייחסת לתערוכה של הנאצים נגד האמנות המודרנית (מה שהיום קוראים פוסט-מודרנית למעשה). משתתפים: ארנון בן דויד, אלין אלג'ים, בועז ארד, גיא בן-נר, איתן בן-משה, מיכאל גלדיוביץ', יאיר גרבוז, ניר הוד, דנה יואלי, שי יחזקאלי, ארז ישראלי, איציק לבנה, מיכל נאמן, אמיר נווה, רועי רוזן, רפאל סלם, רותי סלע, שי-לי עוזיאל, מאיר פיצ'זחדה, אורי קצנשטיין, פיליפ רנצר, נטעלי שלוסר היפה.
   
   

  שירה וישראל

   

  וידאו עצוב של חיילים סוגרים את פסטיבל השירה הפלסטיני בירושלים.

   

  רובים וכרטיסי אשראי

   

  אני מקווה שהצצתם בספר או שקניתם כבר. אם לא, רשימת חנויות:


  האוזן השלישית
  תולעת ספרים
  חותם שינקין
  ספרים בבזל
  צומת ספרים גן העיר
  סיפור פשוט נווה צדק
  מרסנד

  סלון ברלין נג'ארה
  הנסיך הקטן 
  פרוזה מודן דיזנגוף
  לוטוס אלנבי
  קפה קונפיסרי, טשרנחובסקי 4
  צומת ספרים הספריה סנטר
  צומת ספרים הגשר סנטר
  סקצ'בוק טשרנחובסקי

  ירושלים: אוגנדה, ירושלים, רחוב אריסטובולוס.
  האוזן ירושלים (בקרוב)

  חדש: ניתן לרכוש  את הספר באינטרנט דרך בסטרבות, שישלחו את הספר לכל הארץ. כדאי גם להציץ באתר ולקנות עוד דברים.

   

   סגרתי ארבע השקות ויתכן שתיסגר חמישית בשדרות:
    
  בבאר שבע ב4.6 יום ה' ב21:00 במסגרת פסטיבל סמילנסקי בבאר שבע, אוהל התימני, סמילנסקי-החלוץ. עם א.ב דן ועוד אורחים.

  בתל אביב, ב19.6 יום ו' ב13:00 השקת רחוב ברחוב הלל הזקן ונג'ארה  מאחורי אלנבי 56, באיזור שבין 
  פיצריית הפאפאס וסלון ברלין.

  בירושלים ב3.7, יום ה', ב20:00 באוגנדה, רח' אריסטובולוס.

  בחיפה, ב6.8, יום ה' ב21:00 - בקפה מסדה, מסדה 16 חיפה (קרוב לתחנת מצדה בכרמלית)  - השקה ערבית-עברית משותפת למעין ולספר.

  הראיון עם יהודה נוריאל בידיעות ספרים על הספר

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     22/6/09 03:22:

   מידע אינפורמטיבי על קמב"ץ ארגון הטרור האנרכיסטי
   יונתן פולק המכונה "מנגלה" ו "החתול".

   כמה פרטים מעניינים עליו ! {דע את האוייב}.

   הפושע הזה נפגש בדירת מסתור עם אנשי חמאס בשכם לפני כשלוש שנים והציע להם שת"פ בביצוע פיגועים,אנשי החמאס הבטיחו לו תשובה ולאחר כשבוע הודיעו לו שהם אוסרים עליו להיכנס לשכם.{כנראה חשדו בו או משהו...}.

   פולק מתגורר בר"ח בן גמליאל 8 ביפו.

   פולק הוא המנהל של חמ"ל האנרכיסטים המרכזי בר"ח בן עזריה 7 ביפו.

   פולק נחשב ליעד מודיעיני כבד של השב"כ.

   מדובר בבחור כריזמטי ואינטליגנט בעל רמת IQ גבוהה ביותר !!!

   יונתן פולק הוא בנו של השחקן יוסי פולק.

   יונתן פולק גדל בתכל"ס בחצר האחורית של תיאטרון הבימה {הוריו גרושים שנים רבות} מגיל צעיר מאוד {כיתה ז} עזב את בית הספר.

   שמועות בברנז"ה מספרות שהוא עבר תקיפות מיניות רבות בילדותו ע"יי אנשי בוהמה ולמעשה שימש "ילד מין" של רבים בברנז"ה התל אביבית - טענה רווחת היא ש"החסינות" שלו ממעצרים נובעת מהעובדה שהוא מחזיק הרבה אנשים בביצים עקב ההתעללויות אותם עבר בילדותו.

   ההוכחה הגדולה ביותר לחסינות של פולק היא העובדה שתלויים כלפיו 53 כתבי אישום ! ! ! {שהפרקליטות דואגת למסמס אותם}והוא לא ישב יום אחד בכלא ! - לא מאמינים? תשמעו אותו !

   קישור:
   http://www.youtube.com/watch?v=K4WdU9z5-MI   יונתן פולק נחשב לבחור קשוח מאוד {אומרים שהוא חזק מאוד בקטע של יחסי ב.ד.ס.מ } ומביע בחוגים סגורים שנאה "נאצית" של ממש לעם היהודי .הוא בפירוש ובהצהרה גלויה אינו רואה את עצמו חלק מעם ישראל.

   בראיון לעיתונאי דוד בדין כתב ה piladelpia bolton מלפני שנתיים אמר יונתן פולק שיש" למחוק את ישראל מהמפה".

   קישור:
   http://www.2all.co.il/web/sites/kolhaemet/PAGE14.asp


   האנרכיסט פרדריקו גומז סולן להקת "נכי נאצה" שקרא לרצח אהוד ברק וחייל צה"ל {פורסם בערוץ 2} נחשב ליד ימינו של יונתן פולק.


   יונתן התגורר בעבר שנתיים בסקוואטים באירופה.

   יונתן חי עם אנרכיסטית גרמניה בשם אווה.

   יונתן מקושר חזק לעיתונאים - עלי ואקד מירון רפפורט וגדעון לוי .

   יונתן פולק מסתובב עם סטיפות רציניות של כסף מזומן לתשלום עבור הוצאות של אנרכיסטים בהפגנות ופעולות בשטחים,את הכסף הוא מקבל במזומן ממיסד האנרכיסטים המיליונר רוני ערמון.

   דמויות ממערכת הביטחון המכירים אותו מגדירים אותו כאיום ביטחוני ממשי מסוכן ביותר !

   על יונתן פולק בויקיפדיה:

   קישור:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Pollak

   פרופיל

   צ'יקי!
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   הטוויטר chickos99

   צווחת שעון-המחשב - הבלוג שלי